Madis Matvejev kompab inimvõimete piire | Sportland Magazine

Jaga „Madis Matvejev kompab inimvõimete piire“

Madis Matvejev kompab inimvõimete piire

Madis Matvejev on positiivse ellusuhtumisega ja sihikindel CrossFit I&M box’i atleet – kui treeningul kell käima pannakse, suunab ta kogu energia eesmärgipärasesse tegevusse.

Sport on saatnud Madist kogu elu. Algklassides meeldis talle enim mängida jalgpalli, lisaks õppis suusatamagi ning leidis aega ka malemänguga tegelemiseks. Alates 5. klassist süvenes huvi pigem suusatamise vastu ning niiviisi alustaski noormees treeninguid treener Raido Rohi käe all. „Seitsme aasta jooksul osalesin nii kodu- kui ka välismaistel võistlustel,“ meenutab Madis. „Suvisel ajal käisime vanematega ka rattavõistlustel.“

Madis Matvejev
Madis Matvejev (paremal)

Lumevaesete talvede tõttu hakkas aga noormehele lõpuks huvi pakkuma hoopis jõusaal. „CrossFitini jõudsin tänu oma vennale, kes tegeles sellega välismaal komandeeringus viibides,“ räägib Madis. „Kuna CrossFit muutus vennale väga südamelähedaseks, tekkis neil sõbraga üsna pea mõte Tallinnaski sellise stiiliga treeningsaal avada – mõeldud, tehtud. Proovisin siis minagi peale järjekordset rattahooaega CrossFiti ja Never looked back!”

Madis MatvejevNihutab piire

CrossFit on funktsionaalne treening, kus tuleb erinevaid elemente sooritades pingutada kõrgel intensiivsusel. Elementideks võivad olla vastupidavusalad, klassikaline tõstmine ja gümnastika ehk enda keharaskusega tehtavad harjutused. Madist paelub ala mitmekülgsus ja võistluslik iseloom. „Kõik treeningud on sisult erinevad ning kahte samasugust trenni pole veel ette tulnud,“ kiidab Madis. „CrossFitis on rõhk pööratud kogu keha treenimisele, sest tihti selguvad sooritatavad alad napilt enne võistlust. Meil peavad olema nii üldine tugev füüsiline kui ka vaimne võimekus igas valdkonnas, et kõigeks valmis olla.“

CrossFit nihutab jätkuvalt Madise piire ning tänu sellele on ta avastanud, kui paljuks ta tegelikult võimeline on. Võistlemagi ajendab teda just oma piiride järjepidav kompamine ja nendest üle astumine, natukene muidugi ka isiklik ego ja uhkus.

Tugevused ja nõrkused

Tänu mitmekülgsetele treeningutele nooremas eas, suudab Madis CrossFiti igal alal hästi esineda, ent omad head ja vead on temalgi. „Suurimaks tugevuseks pean seda, et ma ei karda välja astuda mugavustsoonist ning arendada neid külgi, milles ma ennast veel väga tugevana ei tunne. Hetkel on fookuses näiteks kangiharjutused,“ mõtiskleb Madis. „Teiseks tunnen ma, et võistlustel suudan oma potentsiaali hästi realiseerida.“

Nõrkadeks külgedeks peab Madis aga temperatuuritundlikkust ja võistluseelse närvipingega toimetulekut.

Madis MatvejevParim kaaslane – Under Armour

Nii nagu Madis esitab endale kõrgeid nõudmisi treeningutel, teeb ta seda ka kasutavate treeningvahendite puhul. Treeningriided peavad olema mugavad ja kvaliteetsed ning intensiivsete treeningute puhul ei tohi olla järeleandmisi. Under Armour on siinkohal Madise kõrged ootused täitnud. Näiteks on CrossFiti harrastamiseks vaja spetsiaalseid jalanõusid, mis toetaksid jalga kangiharjutustel ja oleksid sobilikud ka gümnastilisteks harjutusteks. Under Armour Charged treeningjalatsid on täpselt sellised – need on parajalt pehmed jooksmiseks ja piisavalt jäigad tõstmisharjutusteks. Madisele meeldib väga ka Under Armouri vabaaja riiete tootevalik, mis on disainilt pigem tagasihoidlik, ent samas stiilne, valmistatud mõnusalt pehmetest materjalidest ja seljas väga mugav.

Madis Matvejev
FitGamesi esimese etapi esikolmik

Rahvusvaheline võistluskalender

Eestiski kogub hoogu CrossFiti sarnane võistlussari FitGames, mis koosneb kuuest etapist. Madise võistlushooaeg algas 21. mail Tartus FitGames esimesel etapil võidukalt. Ka möödunud aastal saavutas ta sarja kokkuvõttes kõrge teise koha.

27. mail oli Madis stardis Spring Madnessi võistlusel Tallinnas, kus ta platseerus 4. kohale. Muuhulgas tuli võistluse raames joosta 4 km, tõsta nelja minutiga maast pea kohale kangid raskustega 40 kg – 110 kg, teha sangpommitõsteid ja 40 m jooksusprinte – just nii mitmekülgsed ongi säärased jõuproovid. “Kokkuvõttes selle tulemusega rahul ei ole, aga nüüd on jälle pilt selgem, mida vaja rohkem treenida. Sometimes you win, sometimes you learn!” teab Madis.

Oma esimesest CrossFit võistlusest võttis Madis osa möödunud aastal Lätis, TRU-FIT Summer Gamesil, kus ta jõudis poodiumi madalaimale astmele. Lisaks on ta osalenud nii Rootsi kui Soome CrossFiti võistlustel. Hooaja peaeesmärgiks on ta endale seadnud 17.-18. juunil Lätis toimuva võistluse Battle of Riga, mis on ühtlasi ka Baltimaade suurim CrossFiti võistlus.

Tekst: Liisi Rist

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Alusta suve rulluiskudel!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus