Marie-Liset Tauts – tüdruk, kel on tantsimine DNA-s | Sportland Magazine

Jaga „Marie-Liset Tauts – tüdruk, kel on tantsimine DNA-s“

Marie-Liset Tauts – tüdruk, kel on tantsimine DNA-s

Marie-Liset Tauts on 12-aastane Tartu tüdruk, kes oskab nautida hetke, milles viibib. Täna on ta veel täiega suvelainel ja tunneb rõõmu kõigest, mida erakordselt soojal suvel pakkuda on. Kui aga jõuab kätte kooliaeg, oskab ta sellest viimast võtta.

Marie-Liset on käinud Tartu Variku koolis alates esimesest klassist ning alustab septembris õppimist kuuendas. „Mul on nii äge kool, et ei tahaks seda mingil juhul vahetada. Mulle meeldib kooli juures peaaegu kõik. Sõbrad on ägedad, õpetajad on toredad ning meie koolis toimub päris palju ägedaid üritusi,“ on neiu kooliga äärmiselt rahul. „Meil on õpilasesõbralik kool, kus valitseb hea õhkkond. Huvijuht on hästi hakkaja ja nooruslik, tänu sellele on koolielu aktiivne ja lõbus,“ räägib tüdruk. „Meie klass küll alati kõige aktiivsem ei ole ja ühiseid ettevõtmisi võiks isegi rohkem olla. Klassiga koos tehtust meenub esimesena kooliaasta lõpureis Saaremaale, see oli mõnus trip. Kuulun ka õpilasesindusse ja selle tiimiga saab igasuguseid lahedaid asju ette võetud,“ lausub Marie-Liset.

Elab valguskiirusel

Parimad sõbrad on paljudel pärit juba kooliajast, ka Marie-Liset on viie kooliaasta jooksul klassikaaslastega päris lähedaseks saanud, sest suur osa aastast veedetakse koos ja aetakse ühist asja. Nii on neiul klassis sõpru ja sõbrannasid, kellega koos käiakse kinos või tehakse midagi muud ägedat. „Üks parimatest sõbrannadest käib minuga samas trennis, kõik võistlused ja treeningud saame koos tehtud. Tegelikult polegi mul väga palju aega, kus midagi teha ei oleks. Seega võib-olla pole ma maailma kõige parem sõbranna, sest mul on alati tuhat muud tegemist,“ tõdeb Marie-Liset, et kiire elutempo ei lase sõpradega alati nii palju koos olla, kui tegelikult tahaks.

Paar trenni päevas

Suure osa Marie-Liseti ajast võtavad treeningud. Tema kõige esimene trenn oli iluvõimlemine, kus ta alustas kolmeaastaselt, neljaselt hakkas käima tantsutrennis ja nende kahe alaga tegeleb tänaseni. „Tantsimine on kuidagi vist minu DNA-s,“ tõdeb tüdruk. Tema tantsutreeningute ampluaa on olnud väga lai, alates hip-hop’ist lõpetades soolotantsuga. „Sel hooajal proovin lisaks jazz-koondisele saada sisse junior hip-hop koondisesse. Kindlasti jätkan disco suunaga. Pigem puhkan uuel hooajal show-soolo kategooriast, sest seda olen juba palju aastaid teinud. Iluvõimlemisega jätkan kindlasti,“ räägib neiu plaanidest ja arvab, et vaba aega kooliajal eriti olema ei hakka. „Eelmisel hooajal olid ainsad trennivabad päevad laupäev ja pühapäev, tänavu saab vabu päevi veel vähem olema. Paar trenni päevas ongi mõnus koormus,“ leiab sportlik tüdruk.

Tants teeb õnnelikuks

Marie-Liset tunnistab, et ei kujuta elu ilma tantsimiseta ette. „Tantsimine on minu elustiil. Nii nagu pean sööma/jooma, et oleks hea olla, nii vajan tantsimist. See teeb mind õnnelikuks, annab võimaluse end välja elada ja kogu aeg edasi areneda,“ räägib ta.

Kuigi koolitükid ja tantsutrennid võtavad suure osa päevadest, leiab neiu aega teistegi hobide jaoks. „Akrobaatika on lahe – mõnus pingutus ja väljakutse. Iluvõimlemine ja ballett aga annavad hoopis teisi oskusi. Mulle väga meeldib jalgpalli mängida, rulatada ja rattaga sõita. Vihmaste ilmadega on mõnus joonistada või lugeda. Ja kui seda hobiks saab nimetada, siis minu SUUR hobi on Instagram,“ loetleb Marie-Liset. „Insta on tore koht, kus saan oma tegemisi teistega jagada ja jälgida sõpru või inimesi, kes mulle eeskujuks on. Kui mul on mõni tegusam päev, kus midagi lahedat toimub, siis püüan alati seda oma jälgijatega jagada. Mulle hullult meeldib riietega katsetada ja kui leian mõne ägeda outfit’i, siis tavaliselt teen sellest postituse või postitan siis, kui mul on üritused ja esinemised. Kunagi tahaksin olla elustiili instagrammer, aga praegu alles katsetan.“

Kogu aeg tegevuses

Neiu tegemisi vaadates jääb mulje, et tema ööpäevas on rohkem kui 24 tundi ja puhkust ta ei vaja. Nipp on aga hoopis selles, et trenn ongi tema jaoks osa puhkusest. „Peale kooli on väga mõnus füüsiliselt liigutada, pea tühjaks saada ja lihtsalt teha seda, mis meeldib. Üldiselt ongi mu puhkus suhteliselt aktiivne ja niisama passija tüüp ma pole. Kogu aeg peab midagi tegema, siis ei hakka igav,“ ütleb ta.

Motivatsiooni kõigeks leiab ta enda seest ja teisi motivaatoreid tegutsemiseks ei vaja. „Olen ise enda kõige suurem motiveerija. Võtan eesmärgi ja hakkan selle poole minema. See nõuab palju tööd ja vahel ka pisaraid, aga seda parem on tunne, kui hakkama saan.“

Lemmikud Roxy ja O’Neill

Igal tüdrukul on mõni lemmikbränd, mille tooted teda rõõmsaks teevad ja mida kandes saab justkui uue energiaga laetud. Marie-Liseti jaoks on nendeks Roxy ja O’Neill. „Roxy on chill bränd, nooruslik, aktiivne ja pilkupüüdev. Ma ei tea miks, aga Roxy seostub mulle pisut ekstreemse tegevusega, see on julge ja tegija valik,“ arvab ta.

„Mulle on väga meeldinud Roxy pusad ja kindlasti talvekomplektid. Polegi vist nende asja, mis mulle ei meeldi. Tüdrukute riided on Roxyl nunnud ja sobivad mõnusaks sportlikuks tegevuseks või lihtsalt vaba aja veetmiseks. Ja üks ülituus Roxy koolikott võiks igal tegijal tüdrukul olla,“ arvab ta ja lisab: „O’Neill on aga hästi nooruslik ja aktiivne, värve täis ja tuusa olemisega. Stiilne ja mugav, match’ib minu stiiliga.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Loetud päevad suure mänguni: UEFA superkarikafinaal toimub Tallinnas

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus