Marielle Kleemeier spordist ja olümpiamängudest | Sportland Magazine

Jaga „Marielle Kleemeier: annan endast igal treeningul sada protsenti ning naudin protsessi“

Marielle Kleemeier: annan endast igal treeningul sada protsenti ning naudin protsessi

Tõkkejooksja Marielle Kleemeieri jaoks oli möödunud hooaeg väga edukas. Käesoleval aastal on ta sihid seadnud Roomas toimuvale kergejõustiku EM-ile, aga unistab tulevikus ka olümpiale pääsemisest. Marielle annab endast alati sada protsenti ja tunneb seeläbi naudingut nii treeningust kui võistlemisest.

Kuidas võtad lühidalt kokku oma eelmise hooaja?

Möödunud hooajaga olen väga rahul, kuna olen esmakordselt kahekordne Eesti sisemeister 400 m ja 800 m jooksus. Ma ei ole 800 m jooksuga harjunud ega eraldi selle jaoks treeninud, kuid ütlesin treenerile, et usalda mind ja läheme võtame kulla. Nii läkski.

Marielle

Millised eesmärgid oled endale seadnud tulevaks hooajaks?

Kui jooksen ühe Eesti rekordi, siis usun, et võib häid asju juhtuda. Suvine võistlusperiood algab Euroopa meistrivõistlustega Roomas ning see on üks meie eesmärkidest.

Milline on su praegune treeningrutiin? Kus ja kelle käe all treenid?

Minu treener on Julian Gonzalez, kes on Kolumbiast pärit tõkkejooksutreener. Treenime kuus korda nädalas Audentese spordiklubis. Mulle on alati meeldinud hommikuti treenida, kuna õhtuti täidan oma töökohustusi. Minu treeningud kestavad kaks-kolm tundi. Olenevalt nädalapäevast kas jooksen, tegelen tõkkejooksu tehnikaga või treenin jõusaalis.

Kas keskendud rohkem ühele kindlale distantsile või paned rõhku eri distantsidele?

Suvisel perioodil keskendun 400 m tõkkejooksule. Kõik muud jooksud ja Eesti rekordid on enda lõbuks.

Marielle

Kui tähtis on tõkkejooksus vaimne ettevalmistus?

Vaimne ettevalmistus on väga oluline, sest ilma selleta on keeruline end treenima ja võistlema sundida. Vahel võib mõni võit tunduda lihtne ja ülekaalukas, kuid ainult mina ja minu treener teame, milline töö selle taga on, et see lihtsus saavutada.

Mida teed enda vaimse vormi hoidmiseks?

Mulle meeldib väga treenida ja võistelda, kuid leian iga päev vähemalt viisteist minutit, et tegeleda mõne muu asjaga, mis pole seotud minu spordialaga. Mulle meeldib lugeda, muusikat kuulata, perega aega veeta ja vahel piljardit mängimas käia.

2024 on olümpia-aasta, mis pakub võimaluse ka publikul eri alade tippsportlastele kaasa elada. Kui palju sina oled olümpiamänge vaadanud ning millised on parimad mälestused?

Olen olümpiamänge alati vaadanud ning usun, et emotsioonid võivad määrata tuleviku. Kui ma veel võrkpalli mängisin, siis jälgisin ikka jooksualasid, kuna mulle jooksmine lihtsalt nii väga meeldis. Kõige eredamalt on aga meeles Erki Noole ja Gerd Kanteri olümpiavõidud, eriti Kanteri sprindikiirendus Eesti lipuga Pekingi olümpiastaadionil. Aga siiani tekivad külmavärinad 2012. aasta Londoni olümpiamänge meenutades, kui naiste 400 m jooksu finaal toimus täismajale.

Marielle

Kas soovid ka ise olümpiale pääseda? Mida selleks teed?

Jah, olen sellele mõelnud. Ma annan endast igal treeningul sada protsenti ning naudin protsessi. See valik ei ole olnud kergete killast, kuid õnneks on minu enda teha.

Miks võiks olümpial võistlemine olla erilisem kui mõni muu võistlus?

Olümpial võistleb maailma eliittase. Üle madala aia oskab igaüks hüpata ja seepärast olen seadnud endale suured eesmärgid. Minus on seda saavutusvajadust ja uudishimu, kui lähedale nullile ma suudan joosta.

Kui oluline on kvaliteetne varustus ning milliseid omadusi sina varustuse valimisel otsid?

Kvaliteetne varustus on väga oluline. Eelkõige pean silmas just jalatseid, kuna need on jooksja peamised töövahendid. Kui alustasin kergejõustikuga, siis piisas mulle ühest paarist igasuguste treeningute jaoks. Nüüd valin jalanõud eraldi hüpete, lõigu- ja jõutreeningu jaoks. Spetsiaalsete jalatsitega sporti tehes on treeningud kvaliteetsemad ning mingil määral aitab see ka vigastusi vältida.

Marielle

Oled Sportlandi kampaanias adidase esindaja. Mis sulle selle brändi juures meeldib?

Nende tooted on väga mugavad ja see on minu jaoks peamine tegur, aga lisaks mugavusele on adidase jalatsid ka väga vastupidavad. Brändi tootevalik on lai ning seal leidub midagi igale maitsele.

Millised adidase tooted on sinu isiklikud lemmikud?

Minu lemmikud on adidase jooksujalatsid Boston 12. Need on senini olnud minu kõige mugavamad ja kergemad jooksujalatsid. Samuti ei saa salata, et need näevad väga head välja. Kuid minu viimase aja avastus on adidas Dropset 2 treeningjalatsid. Need on sileda tallaga ning on raskuste tõstmisel väga mugavad, mistõttu ei lähe tarvis eraldi tõstekingi. Mulle väga meeldivad ka adidase treeningtopid ja liibuvad püksid. Äge on vahelduseks kanda värvi, kas rohelist või sinist – see kõik on adidasel olemas.

Marielle

Tekst: Rasmus Piirsalu
Fotod: Keir Rämson

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kvaliteetne tennisevarustus Sportlandist viib sinu mängu uuele tasemele!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus