Mark Suursalu: golfi teevad põnevaks pidevad muutused | Sportland Magazine

Jaga „Mark Suursalu: golfi teevad põnevaks pidevad muutused“

Mark Suursalu: golfi teevad põnevaks pidevad muutused

Sellest hooajast jagab Niitvälja Golfis oma kogemusi PRO Mark Suursalu, kes on golfiga tegelenud juba 20 aastat. Enne hooaja algust ajasime Markiga veidi golfijuttu.

Mark, mis on sind nii kaua golfi juures hoidnud?

See, et golfimäng ja löögiliigutus muutuvad koos minuga. Ei ole nii, et ükskord tuleb väga hästi välja ja siis jääbki selline löök eluks ajaks. Swing ja teised löögid vajavad pidevalt „sättimist“ ja ka elementaarsed komponendid nagu hoie, algasend ja suunavõtmine vajavad kogu aeg üle kontrollimist. Pidevalt muutuv situatsioon ongi peamine põhjus, miks see mäng kümneid miljoneid inimesi üle maailma paelub ja mängu juures hoiab. Isegi aastaid samal väljakul mängides ei kordu ükski situatsioon. Golf koosneb eri elementidest (puttamine, lähilöögid, liivalöögid, raualöögid jne) – pidevalt on vaja kõiki tehniliselt ja tunnetusliku poole pealt harjutada. See teebki golfimängu põnevaks.

Mark Suursalu

Mis on peamised kogemused ja õppetunnid, mille oled oma sportlasekarjäärist kaasa võtnud?

Soov pidevalt areneda ja otsida viise või meetodeid, kuidas paremaks saada nii mängu tehniliste elementide poole pealt, vaimselt kui ka füüsilise ettevalmistuse mõttes.

Lisaks pidevatele sportlikele katsumustele on hindamatu väärtusega kogemused, mille olen võistlustelt ja reisidelt saanud. See, kuidas erinevates olukordades tuleb kiiresti kohaneda: täiesti võõras kultuuri- ja keeleruumis tuleb alati suuta auto või mõni muu transpordivahend leida või rentida; elamispaiga ja golfiväljaku vaheline logistika võimalikult tõhusalt lahendada; leida kvaliteetset toitu vahel ise süüa tehes, teinekord mitte; ja siis keskenduda 100% võistlusele (treeningringid, harjutamine, üldfüüsiline treening jne). Esimesed korrad tundub keeruline seda kõike üksi planeerida, kuid just praktiline kogemus õpetab üsna kiiresti, et kõigega saab hakkama.

Juhendad alates sellest kevadest Niitväljal golfisõpru ja alustajaid. Räägi veidi lähemalt, milline üks alustajate golfitund välja näeb.

Meil on spetsiaalselt välja töötatud kavad ja paketid. Lühidalt öeldes saab kõike proovida: nii esimest lööki kui ka mängu.

Mark Suursalu

Miks võiks üks noor inimene golfimängu proovida?

Sest kaotada pole mitte midagi ja kõige „hullem“, mis saab juhtuda, on see, et golf hakkab meeldima.

Mis on algajate jaoks golfis kõige suurem proovikivi?

Enamiku jaoks alguses palli õhku lennutamine. See võib kiiresti tuju ja tahtmise ära võtta, kui pall ikka ainult mööda maad veereb. Aga just sellepärast ongi treenerid ja juhendajad abiks. Kindlasti ei tohiks karta abi paluda.

Sinu käe alla saavad kogenud mängijad tulla ka rühma- ja eratreeningule. Mida seal õppida saab?

See sõltub juba konkreetsest inimesest ja tema mängu mõjutavatest elementidest, aga ka mängutasemest. Kindlasti annan hea meelega praktilisi näpunäiteid, kuidas raja peal teadliku(ma)lt lööke planeerida ja mängida. Tutvustan, kuidas mänguplaani tegemine aitab lööke säästa ja palju muud.

Olen edukalt läbinud Titleist Performance Institute’i korraldatud koolituse, kus käsitleti põhjalikult golfimängija üldkehalist valmisolekut ja suutlikkust golfisvingi efektiivselt sooritada. Olen juba saanud head tagasisidet, et alati ei pea sugugi palju palle lööma selleks, et paremaks saada.Teatud juhtudel piisab kergetest võimlemisharjutustest – aga neid tuleb loomulikult regulaarselt teha. Tänu neile suudab mängija end tõhusamalt liigutada, mis omakorda paneb golfipalli stabiilsemalt ja kaugemale lendama.

Mida pead hea golfiõpetaja parimateks omadusteks?

Oskus õpilast kuulata ja oskus keerulisi asju lihtsalt seletada.

Mis on golfiõpetajana sinu jaoks suurim katsumus?

Harrastajad, kes on aastaid teatud viisil mänginud, jäävad arengus toppama ja vajavad abi, et muuta väga tugevalt sisse harjutatud mustreid. Alles siis saavad nad teha järgmise sammu paremuse poole.

HEA TEADA!

Rohkem infot golfi õppimise kohta
niitvaljagolf.ee/golf/alustajale

Tekst: Sportland Magazine

Fotod: Jake Farra

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kristo Elias: inimene ei ole looduse valitseja, hoopis vastupidi

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus