Martin Veisman: väga palju häid mõtteid tuleb õues liikudes! | Sportland Magazine

Jaga „Martin Veisman: väga palju häid mõtteid tuleb õues liikudes!“

Martin Veisman: väga palju häid mõtteid tuleb õues liikudes!

Teleekraanidelt tuntud Martin Veisman on sporti armastanud kogu elu. Tänasel päeval keskendub ta põhiliselt oma kahele lapsele, abikaasale ja disaineritööle. Martini eesmärk on hoida vaimset ja füüsilist tasakaalu ning just vabas õhus liikumine aitabki tal seda teha. Loomingulise inimesena kogub ta jooksurajal lisaks heale enesetundele ka inspiratsiooni.

Aktiivsest perest pärit Martin on oma senise elu jooksul tegelenud mitme erineva spordialaga. „Korvpallitrennist suunati mind jalgpalli, sest ma polnud kõige pikem,“ meenutab ta. JK Tammeka ridades treenis ta esimesest kuni üheksanda klassini. Uuesti tekkis spordipisik mehel kaitseväes, mille järgselt hakkas ta ülikooliõpingute kõrvalt mängima Tartu Ülikooli meeskonna ridades saalihokit (Martin õppis Tartu Ülikoolis maalikunsti, toim). „Olen mänginud Eesti meistriliigas ja võin uhkusega öelda, et olen isegi Jõgeva Tähe vastu värava visanud,“ muheleb Martin.

Seejärel jäi sporditegemine erinevate teleprojektide ja kiire elutempo kõrval mõneks ajaks tagaplaanile, kuid abikaasa Hanna mõjutustel leidis Martin enda jaoks jooksmise. „Mäletan, et alguses ei viitsinud väga jooksmas käia, kuidagi vedasin ennast kohale. Hanna on olnud noorteklassides Eesti tasemel sprinter ja tema distsipliin motiveeris mind. Pikapeale hakkas jooksmine mulle meeldima ja kuna olen väikestviisi melomaan, siis muusika kuulamine treeningute ajal aitas sellele samuti kaasa. Mulle on alati meeldinud ka numbrid ja statistika ning esimeste spordiäppide tulekuga tekkis mul eriline hasart. Ei läinud kaua kui jooksin Riias oma esimese poolmaratoni,“ räägib ta.

Martin Veisman

Esimese täispika jooksumaratoni läbis „illegaalselt“

Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini õppides veetis Martin vahetusüliõpilasena aastakese idüllilises Pariisis. Kuna uues keskkonnas polnud sõpru kohe varnast võtta, sisustas ta suure osa oma vabast ajast trenniga. „Käisin kolm-neli korda nädalas jooksmas, vorm oli hea ja nii ma siis otsustasingi minna Pariisi maratoni jooksma. Olin registreerimisaja küll maha maganud, aga kuna ettevalmistus oli tehtud, siis hiilisin starti, panin kella käima ja hakkasin koos teistega jooksma. Alles lõpukoridoris pandi tähele, et mul pole numbrit ja üks kuri naine eemaldas mu rajalt. Kuna lõpuni oli jäänud mõned sajad meetrid jooksin ma ametliku raja kõrval inimeste vahel oma maratonidistantsi ikkagi täis,“ meenutab Martin naerdes. „Ametlikku aega pole ma Pariisi maratonilt tänaseni kirja saanud.

Martin VeismanVõttis sihiks triatloni

„Terevisiooni saadet juhtides üritasin alati Eesti spordi ja liikumisega seotud teemasid sisse tuua. Ühel hetkel tekkis Ain-Alar Juhansoni poolne huvi, et ma võiksin olla 2019. aasta Otepää poolpika IRONMAN-i hea eeskuju saadik. Kuna ma olin triatlonimaailma jälginud ja Otepääl IRONMAN-i ka vaatamas käinud, siis ei kahelnud hetkekski.“

Suurim väljakutse oli algaja triatleedi jaoks ujumine. „Madala pulsiga joosta või rattaga sõita polnud minu jaoks probleem. Ujumine tundus ikka väga suur väljakutse, aga järjepidev töö kandis vilja,“ ütleb Martin. „Jälgisin treeningkava sajaprotsendiliselt ja lõppkokkuvõttes aitas see mul poolpika triatloni läbida väga hea enesetundega. Ma ei tapnud ennast ära.“

Aasta hiljem läbis Martin Tallinna IRONMAN-i juba triatloni kuningliku distantsi – 3,8 kilomeetrit ujumist, 180 kilomeetrit jalgrattasõitu ja täispikk jooksumaraton sinna otsa. „Üks suuremaid õppetunde, mis ma triatlonist kaasa võtan, on kahtlemata see, et trenniga ei tohi üle pingutada. Harrastussporti tulebki võtta kui naudingut, tulemused las jääda tippsportlastele.“

Martin Veisman

Adidase usku kooliajast alates

Nii trennis kui vabal ajal eelistab Martin adidase jalatseid ja seda juba pikka aega. „Kunagi sai breiktantsu harrastatud ja kogu tänavakultuur oli teemas. RUN DMC kandis adidast ja see kuidagi kõnetas noort Tartu poissi,“ meenutab loo peategelane lõbusalt oma esimesi kokkupuuteid kuulsa Saksamaa spordibrändiga. „Jalkas olid adidas Predatori putsad toona mu lemmikud ja kooliski olime hea sõbraga „adi-tüübid“.“

Jooksurajal kannab Martin adidas Ultraboost seeria jalatseid. „Viimased viis paari on kõik Ultraboostid olnud ja pole küsimustki – natuke laiem liist sobib mulle, need on väga kerged ja mugavad. Mugavus on spordijalatsi juures üldse kõige olulisem. Kui leiad selle õige tossu, mis tõesti jalga sobib, siis tahad, et see tunne oleks kogu aeg olemas. Nii kõndides kui joostes.“

Otsib pööraseid väljakutseid

Praegu on kahe lapse isa hoo maha võtnud ja mõtleb sportlikus mõttes uute ning huvitavate väljakutsete peale. „Viimasel ajal on mulle näiteks rogain meeldima hakanud. Metsas kaardiga omaette jooksmine on hea seiklus, eriti praegusel ajal, kus väga rahva sekka nagunii minna ei taha. Pikad jalutuskäigud on samuti leidnud koha minu rutiinis. Kevadel loodan jälle aktiivsemalt sportima hakata, aga suurt plaani ei tee – teen vähem ja targemalt. Ehk proovin taas poolmaratoni joosta ja seal senist parimat aega parandada (praegune tippmark on 1:32:12, toim).“

„Mind motiveerivad teiste inimeste saavutused ja tegemised. Mul on ennast selle pealt väga lihtne käima tõmmata. Näiteks Tipust Topini ja sirgjoonejooks meeldisid mulle väga. Mind ei ole raske veenda, pigem pean ise tagasi hoidma, et mitte kõigega kaasa minna. Ultrajooks on kindlasti asi, mida tahaksin kunagi proovida. Joosta oma mõnusas tempos ja vaadata, kui kaugele jõuan. Staadionimaraton tundub samuti piisavalt jabur ettevõtmine. Uudishimu uute väljakutsete vastu on suur.“

Martin VeismanEesmärk on olla parim versioon endast

Martin usub, et elus tuleb alati võtta suuremaid eesmärke, kui saavutada suudad. „Ei tasu enda peale kuri olla, kui sa kõiki seatud eesmärke ei saavuta. Tele- ja disainitöö on mulle näidanud, et kõige rohkem õpid nendest asjadest, mis välja ei tule. Nagu ka triatlonis ujumisega oli. Ei tohi enda vastu liiga karm olla, vaid tuleb nautida protsessi ja selle jooksul saadud õppetunde.“

36-aastase graafilise disaineri sõnul tuleb aktiivne eluviis ka loomingulises plaanis ainult kasuks. „Sport aitab mõttepundardest välja tulla. Väga palju häid mõtteid tuleb õues liikudes. Kui ma mingit projekti alustan, siis ma teadlikult lähen kõndima, jooksma või rattaga sõitma, et idee enda jaoks läbi mõelda.“

Millised suured eesmärgid Martinil elus on? „Hoida tasakaalus vaimne ja füüsiline tervis ning leida parim versioon endast. Mulle meeldib investor Warren Buffetti 25/5 reegel: pane kirja 25 eesmärki, mida soovid saavutada, vali välja viis kõige olulisemat ja unusta kõik muu. Proovin selle järgi elada. Pere, tasakaal isikliku elu ja töö vahel ning tervis on minu jaoks esikohal.“

Tekst: Virgo Agan

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Maarja Kaseväli: ilma eesmärgita hakkab lihtsalt igav

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus