Mässumeelsed superstaarid – Liisa Leetma & Vans | Sportland Magazine

Jaga „Mässumeelsed superstaarid – Liisa Leetma & Vans“

Mässumeelsed superstaarid – Liisa Leetma & Vans

Liisa Leetma oskab kõige hallimasse päevagi värvi lisada. Vabadus, mässumeelsus, spontaansus ja elurõõm on andeka ketsiusku jumestuskunstniku tõstnud paljude jälgijate huviorbiiti.

Samad omadused on Liisa lemmiku jalatsibrändi Vans kandnud juhtivale positsioonile jalatsitrendide massiivses voolus, seega pole küsimustki, miks nad nii hästi klapivad.

Vansi lugu sai alguse 1966. aastal, kui nende vastavatud poes Californias pakuti müügiks kolme jalatsimudelit. Esimesel hommikul saabusid poodi kaksteist klienti, kes soovisid jalatseid osta. Kuna riiulitel olid ainult näidised, pidid omanikud Paul ja Gordy kiirelt reageerima ja paluma klientidel hiljem tagasi tulla, et ise vahepeal tehases ketsid valmis teha. Kui kliendid tagasi tulid, ei olnud poistel vahetusraha – ostjatele anti ketsid näppu ja paluti järgmisel päeval maksma tulla. Kõik kaksteist klienti tegidki seda! Alates sellest päevast on väiksest kangasketsi tootjast Lõuna-Californias kasvanud ülemaailmne kaubamärk.

Üks asi viis teiseni

Liisa Leetma
Foto: Paul Meiesaar

Ka Liisa tähelennule panid alguse õnnelikud juhused ja spontaansed otsused. Esmalt tutvumine fotograaf Paul Meiesaarega, kes otsis uusi inimesi pildistamisteks. Fotoseansi lõppedes uuris Paul, kas Liisa on tegelenud jumestuskunstiga. Vastus oli toona „Ei“. „Selle hetkeni ei mõelnud ma kordagi, et meikimisega tegelemine võiks olla eraldi amet,“ tunnistab Liisa, aga tegi siis otsuse seda ala õppima minna. „Läksin õppima IMC profimeigikooli ning järjest tekkisid uued projektid, millega tegeleda sain. Igasugused ideed ja mõtted tegime samuti kohe teoks ning lõpuks oli nii palju erinevaid fotosid, et loogilise sammuna hakkasin pidama blogi. Samal ajal hakkasin YouTube’i postitama erinevaid eestikeelseid videosid sellest, kuidas endale meiki teha.“

Auhinnatud blogija

Nii nagu Vansi jalatsimudelid said maailmas järjest popimaks, on ka Liisa blogi ja videod võitnud paljude jälgijate südamed. Seda kinnitavad Eesti blogiauhindade jagamisel pälvitud tiitlid – Eesti kauneim blogija 2015 ja Aasta parim ilublogija 2016. „Eelmisel aastal ma ise ei kandideerinudki sel konkursil ja seepärast tuli auhind väga meeldiva üllatusena,“ räägib Liisa.  Hetkel tegutseb Maybelline’i esindusjumestaja aktiivselt sotsiaalmeedias vaid Instagrami konto vahendusel. „See on koht, kus ma tunnen end kõige mugavamalt, kus mul on kõige lihtsam end väljendada sellisena nagu ma olen ja vaatajatega suhelda,“ põhjendab ta oma valikut.

Armastus esimesest silmapilgust

Liisa Leetma
Foto: Jake Farra

Kui Liisa ja Vans kohtusid, siis oli see armastus esimesest silmapilgust. Neiu on alati olnud hästi silmapaistev ja ühel eluperioodil köitis teda kohutavalt emo-stiil. „Just seetõttu Vans mulle toona meeldis ja sümpatiseerib ka praegu väga. Ma olen Vansi sügavalt kiindunud ja ei lase temast ealeski lahti. Õnneks on meie suhe vastastikune,“ ütleb Liisa. „Samuti olid inspiratsioonipiltidel, mida ma internetist vaatasin, kõikidel jalas uhked ketsid koos värviliste paeladega. Vansi jalanõudel on täpselt selline lahe stiil nagu neil fotodel. Ka ei jätnud ma mitte kunagi ühtegi Simple Sessioni vahele ning mind köidab väga ekstreemsport, millega Vans on tihedalt seotud,“ jätkab neiu õhinal.

Ainulaadne tald ja muster

Liisa hindab väga ilu enda sees ja enda ümber ning tema jaoks on oluline seda piltidega edasi anda. Sarnaselt talle on ka Vans võtnud südameasjaks kvaliteedi ning brändi jalanõud on mugavad ja vastupidavad. Vansi erilisus seisneb ka ainulaadsetes vahvlimustriga taldades ja must-valges ruudulises mustris, mis on nende signatuurtunnusteks. Ketsid on märkimisväärsed ja asendamatud tänu ainulaadsele materjalikooslusele, painduvusele ja õhu läbilaskvusele – need lasevad jalal hingata.

Multitalentsed superstaarid

Liisa Leetma
Foto: Jake Farra

Sarnasusi leidub Liisal ja Vansil veelgi. Nii nagu Vans pakub erinevaid tooteid vabaajajalatsitest spordiketsideni, on ka Liisa näol tegemist mitmekülgse talendiga, kes on tegelenud nii joonistamise, laulmise kui spordiga. Ja just sport on see, mis aitab Liisal leida tasakaalu. „Sport on minu jaoks kui väljendusviis ning aitab hoida elu tasakaalus. See on suurepärane energia kulutamise viis, mis asendab negatiivsed mõtted positiivsetega,“ ütleb Liisa. Kandes stiilseid, mugavaid ja pilkupüüdvaid Vansi ketse peab Liisa oluliseks julgustada kõiki jagama oma häid emotsioone teistega ja olema eelkõige üksteisele toeks. „Praeguses maailmas on väga raske leida tasakaalu. Ma tahan inimesi suunata paremate valikute poole ja neile head energiat edasi anda,“ lõpetab Liisa naeratades.

Sinu lemmikketsid?

Näita meile oma lemmikketse kasutades Instagramis #ketsiusku. Üks õnnelik võidab tutikad superstaarid juba 10.05!

Tekst: Liisi Rist

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Stiilsed ja funktsionaalsed kevadjoped

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus