Matka Kõrvemaal koos Karuga või Karu jälgedes! | Sportland Magazine

Jaga „Matka Kõrvemaal koos Karuga või Karu jälgedes!“

Matka Kõrvemaal koos Karuga või Karu jälgedes!

Matkaja Kunnar Karu võttis maikuus vastu väljakutse #Karu1000, mille raames läbib Eestis matkates 1000 kilomeetrit. 24. mail jõuab ta Kõrvemaale, kus ootab ees ühe päeva jooksul kolm matka. Huvilistel on võimalik sel päeval temaga liituda või hiljem samadele radadele koos Kõrvemaa retkejuhiga matkama minna.

Mis 24. mail Kõrvemaal toimub?

Sel maikuu eelviimasel pühapäeval saab Kõrvemaal matkata koos Kunnar Karuga kolmel eri distantsil. Kaasa saab lüüa kõigil kolmel rajal või mõnel eraldi etapil. Lähtudes eriolukorra reeglitest on matkajate arv piiratud ning järgitakse 2+2 reeglit.

Matkapäev algab kell 9.20, kui Aegviidu Tervisedepoost alustatakse ca 10 km pikkust matka Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusesse. Distantsil liigutakse kõnnikeppe kasutades. Matka algusaeg on tingitud Tallinnast saabuva rongi ajast – st kui keegi soovib liituda matkale ja saabuda rongiga, siis on see võimalik.

Teine etapp algab 12.00 Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest ning lõppeb RMK Venemäe lõkkeplatsil. Distantsiks on umbes 15 km ning väljakutseks on see, et matkajad peavad kaasas kandma lisaraskust. Selle kaal peaks olema vähemalt 5 kg. Head lisaraskused on näiteks veekanistrid, mida saab vajadusel alati tühjemaks lasta. Lisaraskusega matk on eriti hea treening neile, kes soovivad ja planeerivad tulevikus ette võtta pikemaid seljakotimatku või mõnda mäetippu vallutada.

Päeva kolmas retk saab alguse 16.00 RMK Venemäe lõkkeplatsilt, ühtlasi on see päeva pikim – ca 20 km – ning suurimaid väljakutseid sisaldav matk, sest kätkeb endas suplust vähemalt kolmes rabajärves. Matka väljakutseks ongi: „Karu ujuma!“

Karu jälgedes

Miks matkamaratonile tulla?

„Matkamaratonil saad end proovile panna, kas suudad terve pika päev matkata ja vastu pidada. Saad tunda ehedat matkakogemust ja elamust nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt. Kes ei tea, mis tähendab oos, saab seda tundma oma tuhara- ja jalalihastega. Kümnetunnise päeva lõpuks tekib ka väga huvitavaid mõtteid ning sa unustad ära kõik maised mured,“ kinnitab matka korraldaja ja Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse juht Marilin Pehka.

Matkapäeval saab rikkamaks ka mõnede uute kogemuste ja oskuste võrra. Päeva esimesel distantsil liigutakse kõnnikeppidega ning jagatakse muuhulgas õpetusi, kuidas keppidega liikuda, kuidas pikendatud sammu teha ja kuidas keppidega teha suusaimitatsiooni treeningut. Teisel distantsil saab igaüks tänu lisaraskustele omal nahal kogeda, mida tähendab, kui kogu eluks vajalikku tuleb seljakotis kaasas kanda. Kolmanda matka raames on aga võimalus ujuda kargetes rabajärvedes.

Kõrvemaa rabajärv

Miks just Kõrvemaa?

Kõrvemaale tasub tulla juba ainuüksi seetõttu, et just seal laiub üks Eesti kaunimaid loodusmaastikke. „Põhja-Kõrvemaa 5 km rajalõigul saab pildi kogu Eestimaa loodusest, kuna see on siin nii vaheldusrikas maastik, esindatud on ka pea kõik metsatüübid –  nõmmemetsad, palumetsad, laanemetsad, salumetsad, soovikumetsad ja rabastuvad metsad,“ loetleb Marilin.

Kunnar Karu kutsub Kõrvemaa matkaradadele kõiki, kes tahavad hingata värsket kevadist männimetsa õhku. „Loomulikult on pikk rada heaks väljakutseks ka tõsisele matkajale – 10 tundi matkarajal,“ tõdeb Kunnar. „Mina lähen nautima Kõrvemaa looduskaitseala loodusradu, mis on kindlasti ühed Eesti parimad tähistatud rajad. Sealsed järvede kallasrajad, Jussi nõmm, üles-alla vallseljakutel kulgevad rajad pakuvad hea väljakutse ning kauneid vaateid igale matkasõbrale. Mulle on ujumise challenge korralikuks väljakutseks – see on minu jaoks raskem kui 1000 km kõndimine, aga küll see ka tehtud saab,“ usub Kunnar.
 
Kunnar KaruMilliseid ettevalmistusi matkamaratoniks teha?

„Kellel on kevadel kogunenud vähevõitu matkakilomeetreid, võiks enne matka veel iga päev jalutada, siis on hiljem jalgadel lihtsam. Selga tuleks panna ilmale sobilik riietus, kindlasti pista seljakotti koorikjope koos joogipudeli ja väikse energiaampsuga. Kerge matkajalats jalga, head matkasokid ka. Hea tuju kaasa, naeratus näole, kõik ülearune jäägu koju,“ soovitab Kunnar. „Kel on plaan lisaraskusega matkaga liituda – varuge kotti nende jaoks ruumi. Kolmandal matkal osalejatel tuleb ujumisriided ja rätik ka kaasa võtta,“ lisab ta.

Lõpetuseks mõned matkanipid:

·      Lisaks mugavale matkajalatsile peavad matkajal olema korralikud matkasokid.
·      Võta kaasa mõned energiaampsud, millega ennast umbes iga 5 km järel kosutada.
·      Võta kaasa piisavalt juua. Kui ilm on jahedam ei tee halba väike termos teega.
·      Matkale eelneval päeval puhka ja toitu korralikult.
·      Peale pikka matkapäeva aitab taastuda saun ja kosutav jook.

Hea teada!
 
Aegviitu saab mugavalt tulla rongiga. Rongiajad leiate Elroni kodulehelt. Peale matka kokkuleppel transfeer tagasi Aegviitu.

Kõigil kolmel distantsil osalejatele organiseeritakse lõunasöök (supp ja majakook) RMK Venemäe lõkkeplatsile.

Peale matkamaratoni ootavad Kõrvemaal matkalisi ees saun ja kümblustünnid.

Täpsem info matkamaratoni ja registreerimise kohta siit.

NB! Nendel, kes 24. mail matkamaratoniga ei liituda saa, on võimalus hiljem samadel radadel käia n-ö Karu jälgedes ning läbida neid radu koos retkejuhiga.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erakogu / Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Millist varustust vajab discgolfar?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus