Max Nikolajevi püstitas järjekordse Guinnessi rekordi | Sportland Magazine

Jaga „Max Nikolajevi püstitas järjekordse Guinnessi rekordi“

Max Nikolajevi püstitas järjekordse Guinnessi rekordi

Max Nikolajev on sportvõimleja ja akrobaat, kaskadöör ja treener, kellel on mitmeid märkimisväärseid saavutusi. Muuhulgas oli tema nimel juba üks Guinnessi rekord sellisel alal nagu hand stand piruets ehk maakeeli kätelseisus pöörlemine. Novembri lõpus püstitas Max oma teise Guinnessi rekordi.

Mis rekordiga nüüd tegu oli ja kuidas selleks valmistusid?

Minu ülesandeks oli teha batuudil 30 sekundi jooksul järjest nii palju backflip’e ehk tagurpidi saltosid, kui ma suudan. Spetsiaalne ettevalmistus kestis viis kuud. Tegu oli väga intensiivse perioodiga, mil tegin trenni kuus korda nädalas. Kolmel päeval harjutasin batuudil ning kolmel päeval tegin kardiotrenne, spetsiaalseid harjutusi ja üldfüüsist.

Rekordi ametlik katse ja fikseerimine toimus novembri lõpus Spot of Tallinn spordikompleksis. Ettevalmistus oli ka psühholoogiliselt pingeline. Koroonaviirusesse nakatumise tõttu tuli rekordiüritus 20 päeva võrra edasi nihutada.

Kuidas see katse välja nägi ja mis oli kõige raskem?

Katse kestis kokku kõigest 30 sekundit ning füüsiliselt ei olnud see väga raske. Kõige keerulisem oli tempot hoides tasakaalu säilitamine, sest pea hakkab niimoodi hüpates ringi käima. Rekordi sooritamise päeval olin päris närvis, kuid viis minutit enne suutsin end maha rahustada ja korralikult häälestuda. Sooritasin 30 sekundi jooksul 37 tagurpidi saltot. Eelmine rekordiomanik suutis seda teha 30 korda.

Miks see rekord sinu jaoks oluline on?

Mingit globaalset eesmärki polnud. Tegin seda nii enda tuntuse suurendamiseks kui ka tütrele ja treenitavatele lastele eeskuju näitamiseks. Võib-olla keegi näeb minu sooritusi, saab sellest eeskuju ja indu ning soovib ka proovida ja õppida. Üks minu missioone ongi aidata kaasa laste ja noorte aktiivse elustiili kujundamisele, et nad oleksid kehaliselt tegevuses ja vaimselt terved.

Unustada ei tohi ka iseennast. Mul on erinevad materiaalsed eesmärgid ning sellised tegevused aitavad tulemuseni jõuda. Minu tee igasuguste eesmärkide saavutamiseni on võimalik läbi sportlike saavutuste ja rekordite.

Miks sulle akrobaatika meeldib?

Armusin sellesse spordialasse esimesest silmapilgust, kui ema viis mind 8-aastaselt võimlemissaali. Esimesel treeningul lihtsalt vaatasin, mida lapsed teevad. Mulle avaldas muljet, milliseid trikke nii poisid kui tüdrukud tegid. Treenerid olid väga karmid ning vahel lausa karjusid ja viskasid sussiga. Üks tüdruk oli trennis kipsis käega. Vaatamata tõsisele vigastusele sundis treener teda tegema ühe käega keerulisi akrobaatilisi elemente. Ma ei suutnud uskuda, milliseid trikke on võimalik ühe käega sooritada.

Kõik see paelus mind aga sedavõrd, et ütlesin emale: ma tahan! Nii algas minu sportlaskarjäär. Tänaseks olen kokku treeninud 24 aastat ning viimased 14 aastat olen treeninud ka lapsi. Sussiga muidugi ei viska, aga mõnes olukorras olen hääletooni kõrgendanud. Ka minu enda väikesel tütrel on mitmed trikid juba selged.

Kuidas sa ennast motiveerid?

Olles nii kaua spordiga tegelenud, ei kujuta ma elu ilma selleta enam ette. Kui mul jääb kolm-neli päeva vahele, tunnen end halvasti ja saan enda peale kurjaks. Suured eesmärgid nagu Guinnessi rekord motiveerivad kõvasti. Kui konkreetne eesmärk on paigas, koostan selle täitmiseks omale treeningplaani. Peale igat treeningut saan aru, et jõuan eesmärgile jälle ühe sammu võrra lähemale. See ei lase igavleda ja innustab trenne jätkama.

 

Palju sa praegu treenid?

Treenin jätkuvalt palju, viis-kuus päeva nädalas. Lisaks võimlen igal hommikul, alustades venitustega ja sõltuvalt nädalapäevast lõpetan tsükli erinevate harjutuste seeriaga. Tavalisest koosneb see 150-200 kätekõverdusest ning samas mahus teistest keharaskusega harjutusest. Lisaks harjutused hantlitega. Õhtustes trennides tegelen akrobaatiliste trikkide ning üldfüüsisega. Treeningkeskustena kasutan Spot of Tallinn ja MyFitnessi võimalusi.

Millised on sinu järgmised eesmärgid?

Hetkel on suurimaks eesmärgiks ehitada oma perele maja, kuid sportlikke eesmärke sean endale ikka. Paar kuud soovin olla natukene kergemas režiimis. Nii vastasin ka ajakirjanikele kohe pärast rekordi tegemist, kuid paari päeva pärast külastasin juba Guinnessi rekordite lehte. Hakkasin enda jaoks uusi väljakutseid valima. Ma ei soovi veel sellest konkreetsemalt rääkida, kuid mul on valmis mõeldud väga ambitsioonikas plaan uue eesmärgi täitmiseks. Las see jääb esialgu saladuseks.

Rekordi sooritust saab näha alljärgneval lingil (katse alates 57. minutist):

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Mikhail Yekim

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kõrvemaal saab talverõõme nautida nii suusa- ja matkaradadel kui ka kelgumäel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus