Meremess - meresõprade ja veehuviliste kohtumispaik | Sportland Magazine

Jaga „Meremess – meresõprade ja veehuviliste kohtumispaik“

Meremess – meresõprade ja veehuviliste kohtumispaik

Meremess toimub 17.- 19. märtsini Eesti Näituste messikeskuses Pirital. Messile on oodatud kõik mehed, naised ja lapsed, kes on huvitatud merest ja sellega seonduvast, sest kohal on koguni üle 100 ettevõtte Eestis ja välismaalt. Tutvuda saab paatide, kaatrite, purjekate ja jahtidega. Näha ja osta saab mereriietust ja kõikvõimalikku varustust, mida merel vaja läheb. Oma väljapanekutega on platsis ka mere ja väikelaevandusega seotud ühingud ja riigiasutused.

Meremessil saab mitmeid asju ka ise kogeda ja praktiseerida. Näiteks õppida elustamist ja tunda purjus-ujumise simulaatoris omal nahal väsinud ja purjus inimese võimekust vees toime tulla. Purjeõppeseltsi STA Estonia boksis on võimalik virtuaalreaalsusprillidega kogeda Atlandi ookeani ületust. Oodata on ka loenguid, kus saavad sõna mitmed legendaarsed purjetajad ja paadimehed.

Rekordarv veesõidukeid

Sel aastal on Meremessil välja pandud taas rekordarv veesõidukeid. Näiteks võib tuua Flipper 880 ST, mis on ruumikas, võimas ja kauni kerega kiire perepaat, mida parimal juhul viivad edasi kuni 600 hobujõudu. Helsingi paadimessil äratas see paat tähelepanu just kahe 250-hobujõulise Mercury Verado-päramootoriga.

Veel võib välja tuua Regal 2300 RX Surfi. Tegu on mootorpaadiga, mille ahtrilainel on võimalik lauaga surfata. Paadilaine-surf ehk wake-surf erineb vanakooli veesuusa- ja veelauasõidust eelkõige selle poolest, et laual liueldakse ilma veoköiest kinni hoidmata, köit kasutatakse ainult vee peale tõusmiseks. Vaata lähemalt videost:

Helly Hanseni uus kollektsioon

Ka Sportland on Meremessil kohal tutvustades täiesti uut Helly Hanseni Inshore ja Offshore kollektsiooni. Uue kollektsiooni valmimisele on oma teadmiste ja kogemustega kaasa aidanud maailma kiireim soolopurjetaja Thomas Coville, testinud Thomas Ruyant ja Team Concise’i meeskond ning veel paljud tipp-purjetajad ja tiimid.

Uus Ægir Offshore Race sari pakub täiuslikku kaitset lainete ja tuule eest. Ægir Race sarja jope ja pükste materjal on vastupidav, kuid kerge, eriti hingav ja veekindel kõige viimasema põlvkonna 3-kihiline Helly Tech®. Lõiked tagavad avamerepurjetajale maksimaalse liikumisvabaduse, ülikõrge krae ja näomask kaitsevad tuule ja vee eest.

 Thomas Ruyant Aegir Race jopes.
Thomas Ruyant Aegir Race jopes.

HP Foil sari on mõeldud eelkõige Inshore Race-I jaoks. Kasutatud on veelgi kergemat ja hingavamat 3-kihilist Helly Tech kangast, mille sisemine pool on eriti pehme ja ka naha vastas väga mugav. Nii Inshore kui Offshore sarjades on eraldi mudelid ka naistele!

Kõik uued Helly Hanseni tooted on messil vähemalt 20% soodustusega.

Igaühele midagi

Meremessi projektijuhi Kristo Herzmann on kindel, et Meremessilt leiab igaüks enda jaoks midagi põnevat. “Uusi paadimudeleid on palju. Väljapanekute valik on lai ning lisaks on kohal ka riigiasutused, kes sel aastal oma väljapanekutele nii visuaalses kui sisulises mõttes rohkem tähelepanu pööravad. Iga inimene leiab messilt kindlasti midagi huvipakkuvat,” ütleb ta.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

TOP 10 kevad-suvist spordisündmust, millelt ei tohi puududa!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus