Mida teha maikuus Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses | Sportland Magazine

Jaga „Mida teha maikuus Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses“

Mida teha maikuus Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusel on häid uudiseid. Järgmisest nädalavahetusest saab minna täiesti uutmoodi matkale, jätkuvad discgolfi nädalamängud ning varsti avatakse uus discgolfi rada. Lisaks on Kõrvemaal võimalik nii väikestel kui suurtel mitmel moel põnevalt aega veeta.

Uus SUP-matk

Matkamenüü on endiselt väga lai. Viimati täiendati seda uue ja põneva matkaga, kus on kombineeritud Koitjärve rabas räätsade ja Quiksilver SUP-lauaga seiklemine. Matkajuht Sven Luks on pannud kokku väga eksklusiivse paketi. Alustatakse räätsadel, SUP-laud seljas. Rabalaugaste ääres pumbatakse lauad täis ja minnakse vee peale suppama. „Uue SUP-laua paketi kokkupanekul arvestasin, et ka endal oleks iga matkaga midagi uut ja põnevat avastada. Iga retk saab olema omanäoline ning püüame ikka nii toimetada, et matkalistel pole vaja varuriideid kasutada,“ muigab Sven.

Keskuse juht Margus Mäll usub, et sellest matkast saab kindlasti Kõrvemaa suvehitt. „Kõike ei taha ette ära rääkida, aga liiga palju laukalt laukale SUP lauda tõstma ei pea ning seiklemist jätkub paari-kolme tunni jagu. Osaleda võib kas meie avatud matkal või tellida retk sobivaks ajaks enda väikesele seltskonnale. SUP-laudu on võimalik ka lihtsalt rentida, et omapäi laugastele või Jussi järvedele sõitma minna,“ ütleb ta.

Kõrvemaa SUP matkad

Mis toimub discgolfi radadel?

Kõrvemaa discgolfi park on igapäevaselt huvilistele avatud. Pühapäeviti, kuni suve lõpuni toimuvad discgolfi nädalamängud. Osaleda võivad nii edasijõudnud kui algajad ning mängud algavad kell 12. „Mängud peetakse kas Sportland Kõrvemaa Prodigy 21 korviga rajal või uuel 18 korviga rajal, mille varsti avame. Nimelt saab meie algne üheksa korviga rada veel üheksa korvi juurde. Uus rada on Prodigy rajaga võrreldes looduslikus mõttes veidi kergem, tõusumeetreid nii palju ei kogune, aga pikkadel sirgetel leidub väljakutset ka edasijõudnutele. Täpse avamisaja ja avavõistluse kohta jagame infot oma veebilehel ja Facebookis,“ ütleb Margus.

Kõrvemaa discgolf

Mida veel Kõrvemaal teha?

Avatud matkadena pakutakse Kõrvemaal erinevaid jalgsi ja FAT-ratta matku. Samuti saab FAT-rattaid rentida. Nendega on väga mõnus matkaradadele sõitma minna, olgu siis pere või sõpradega.

Kõrvemaa keskusest saab mööda kergliiklusteed Aegviitu. Seal on mõnus niisama jalutada, rattaga sõita või rullitada. „Kergliiklustee on lihtsa reljeefiga, seetõttu sobib ka algajatele väga kenasti. Rulluiske ja rullsuuski saab rentida nii Kõrvemaa keskusest kui ka Aegviidu Tervisedepoost. Miks mitte tulla näiteks rongiga Aegviitu, rentida rullsuusad, sõita Kõrvemaale, seal teha väike matk, keha kinnitada, jätta suusad meie keskusesse ning tagasisõiduks rentida hoopis rulluisud. See on hea ja teistmoodi võimalus kas tööpäeva lõpp või osa nädalavahetusest sportlikult veeta,“ soovitab Margus.

Lapsed kindlasti kaasa
 
Lapsed on väga oodatud Kõrvemaa populaarsesse madalseiklusparki. „Kui tulla koos perega, siis papa või mamma võib minna jooksu- või rattarajale, teine vanem võib jääda lapsega seiklusparki. Samuti on meil kiiged ja mänguväljak, saab mängida footpool’i. Koos vanemaga saab minna viburajale täpsust laskma,“ tutvustab keskuse juht.

Hea uudis on ka see, et suvel toimuvad Kõrvemaal lastelaagrid, kuhu saab juba kirja panna. Üks laagrivahetus kestab kuus päeva ning põnevat tegevust jätkub. Matkatakse jalgsi ja ratastega, supeldakse ja tehakse muid vahvaid asju.

Kõrvemaa lastelaager

Külastaja Liisi kinnitab, et lastega on Kõrvemaal tõeliselt mõnus. „Madalseikluspargis on lapsi pea võimatu seiklemisel takistada. Aeg lendab siin linnutiivul. Rõõm on näha, et keskuse peamaja on saanud uue ilme ja kohviku menüügi uuenenud,“ kiidab ta.

Maitsvaid toite pakutakse praegu välitingimustes terrassil söömiseks ning alates 24. maist siseruumides. Ka saunad on renoveeritud ning paigaldatud on uued kümblustünnid.

Igatahes on kõik Kõrvemaale oodatud!

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Uku Suviste valmistub Rotterdamis Eurovisiooni poolfinaaliks

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus