Mida teha maikuus Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses? | Sportland Magazine

Jaga „Mida teha maikuus Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses?“

Mida teha maikuus Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses?

Maikuu ilmad on justkui loodud väljas liikumiseks ning üha enam looduse- ja spordisõpru leiab tee Kõrvemaale, kus saab mitmel moel sporti teha ning perega looduses aega veeta. Vaatamegi lähemalt, millised põnevad võimalused Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses huvilisi ootavad.

Äge maastikujooksurada

Kõrvemaa metsade ja rabade vahele on maastikujooksusõpradele üles pandud 8 km pikkune tähistatud maastikujooksurada. Lisaks mõnusale füüsilisele pingutusele pakub sellel rajal lippamine palju silmailu ja vaheldust, sest kulgeb mööda oose, seljandikke, singleid ja kitsaid metsloomaradu.

Kuna tegu on tõelise maastikurajaga, siis jooksma tulles pane kindlasti jalga maastikujooksujalatsid, et ebatasasel rajal kindlalt püsti püsida ja ennast mugavalt tunda.

Orienteerumine KõrvemaaKaardi ja kompassiga metsa

Kellele niisama jooksmine ei tundu eriti huvitav, võiks proovida orienteerumist. See on väga mõnus võimalus loodses aktiivselt ja põnevalt aega veeta. Maikuus saad Kõrvemaal nautida orienteerumise püsirada, kus on 28 punkti, mis asuvad 5 km raadiuses. Iga punkt on tähistatud puupostiga ning igas punktis ootab ees põnev küsimus või mõistatus piirkonna kohta.

Orienteerumise püsirada võiksid proovida kõik, kellele meeldib looduses liikuda kaardi abil ning samas ka pisut nuputada.

Kõrvemaa keskuse söögimajast saab soovi korral osta või laenutada orienteerumise püsiraja kaardi ja kompassi, mille abil rada vallutama minna.

Kanuumatkad Soodla jõel

Hetkel kestab veel kevadiste kanuumatkade hooaeg, mis pakub toredat võimalust avastada loodust vee peal liikudes. Praegused kanuumatkad on erilised, sest jõgedes on vett rohkem, loodus tärkab ning muutub iga päevaga rohelisemaks.

Kõrvemaal toimuvad kanuumatkad Soodla jõel, mis sobib suurepäraselt ka koos lastega matkamiseks, sest on rahuliku vooluga. Keskuse poolt kokku pandud kanuumatka distants on umbes 6 km. Matka alguspunkti sõidetakse Kõrvemaalt oma autodega ca 12 km. Matk kestab 2 – 2,5 tundi ning kanuutamise lõppedes saab nautida kevadloodust matkates jalgsi tagasi auto juurde (umbes 4 km).

Kanuumatkad Kõrvemaal

Enne kanuuga jõele suundumust tehakse põhjalik instruktsiooni ning jagatakse matkaks soovitusi. Matkakorraldaja ootab kõik kanuutajaid matka lõpp-puktis. Kui keegi tunneb hirmu, et võib jõele ära kaduda, siis selleks pole põhjust. Kanuudele on paigaldatud GPS seadelids, mis näitab matkakorraldajale ära kanuu asukoha.

Kui avatud matkade ajad ei sobi, siis on võimalik iseseisvalt matkama minna. Keskusest saab sellest hooajast laenutada endale päevaks kanuu ning minna soovitatud marsruudile või selle ise paika panna.

Selleks, et peredel koos lasetaga kanuutamine hästi välja tuleks, saab keskuse järvel kanuutamist ka proovida ja testida. Peale seda on juba kindlam jõele seiklema minna.

Koprarada KõrvemaaNutikas koprarada

Kui tahad lähemalt vaadata, mismoodi koprad looduses toimetavad, siis võid minna seiklema kopra matkarajale. Kopra matkaraja näol on tegemist Kõrvemaa esimese kaardirakendusega nutirajaga, kuhu on paigutatud kaheksa QR-koodiga punkti. Koodide abil leiad küsimused ja põnevaid fakte. QR-koodid asuvad orienteerumise kontrollpunkti tähiste küljes.

Raja pikkus on 3.8 km ja sobib väga hästi ka koos kooliealiste lastega matkamiseks. Rada kulgeb kohati mööda viburada, kohati mööda tervisereada, kohati üldse mitte mööda rada, vahepeal tuleb ronida üle puude ja endale ise rada teha. Kõige põnevam on aga leida punkt liikudes mööda kopratammi ja jõudes üsna lähedale koprapesani ehk kuhilani. Märkima peab aga seda, et lapsekäruga rada läbida ei saa.

Matka alustamiseks on vaja telefoni rakendust Google Earth. Enne kui rajale lähed vaata, et telefonis oleks avatud ka sinu asukoha näitaja. Selliselt saad ennast sinise täpina kaardile liikuma.

NB! Et järgida valitsuse poolt kehtestatud nõudeid ning inimeste liikumist rajal hajutada, siis saab matkarajale minna ainult eelnevalt broneeritud ajal. Kuna tegemist on individuaalse matkarajaga, siis tuleb rajale minekuks aeg broneerida kasutades ankeeti.

Põnevad discgolfirajad

Discgolf on üks parimaid aktiivse aja veetmise viise nendele, kes tahavad saada väljas liikudes head füüsilist koormust ning kellele meeldib samal ajal mängida. Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses ootavad discgolfareid hooldatud rajad.

Rajad on Põhja-Kõrvemaa oosilisele maastikule iseloomulikult künklikud ja väljakutsuvad ja avarate metsakoridoridega ning sobivad igas vanuses mängijale. Keskusest algab 9 korviga „John Deere“ nimeline harrastajate rada ning 20 korviga edasijõudnutele mõeldud „Prodigy Kõrvemaa Discgolfi rada“. Võistlusrajal mängimiseks tuleb kindlasti aeg eelnevalt broneerida!

Kui endal discgolfi kettaid veel ei ole, siis pole probleemi, sest Kõrvemaa keskusest saab varustuse ka laenutada.

Kõrvemaa / päikeseloojandumatkAvatud matkad ootavad!

Nüüd kus on lubatud 10 grupiliste seltskondadega õuetegevusi, siis pakub matkakeskus matkamisvõimalusi nn avatud matkade näol. Sel nädalal toimuvad päikseloojangu räätsamatkad, järgmisel nädalal sportlikud pikemad jalgsimatkad ning FAT rattamatkad koos noorukitega.

Jälgi avatud matkade infot siit.

NB! Riigis kehtivast eriolukorrast lähtudes tuleb iga tegevuse puhul järgida kehtestatud nõudeid ning paljud teenused oleks mõistlik Kõrvemaal seetõttu ette broneerida.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus / Sven Luks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Milliseid jooksujalatseid eelistada?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus