Miks seada sammud Lõuna-Eesti spordikeskustesse? | Sportland Magazine

Jaga „Miks seada sammud Lõuna-Eesti spordikeskustesse?“

Miks seada sammud Lõuna-Eesti spordikeskustesse?

Tahad linnamürast kaugemale saada? Veeta aktiivselt puhkust eemal argipäevamuredest? Nautida imeilusat kuppelmaastikku ja saada osa looduse rahust? Treenida lainetavatel ja rahulikel vähese liiklusega teedel? Sel juhul ootavad sind Lõuna-Eesti spordikeskused!

Tehvandi ja Kääriku spordikeskustes ning Tartumaa tervisespordikeskuses võib kohata Eesti ja maailma sporditippe nii võistlemas kui ka treenimas, ent lisaks neile oodatakse sinna järjest enam ka harrastussportlasi, ettevõtteid ning inimesi, kel lihtsalt soov aktiivselt puhata.

Tehvandi
Imekaunis Tehvandi

Rahvusvahelistele nõuetele vastav Tehvandi

Talvepealinna Otepää külje all asuv Tehvandi spordikeskus on rahvusvahelistele nõuetele vastav võistluskeskus, mis võõrustab igal aastal mitmeid rahvusvahelisi tippvõistlusi ja harrastajatele mõeldud suurüritusi. Rahvasuus Pentagoniks ristitud Tehvandi hotell on esimene ja seni ainus ametlik kolmetärnihotell Valgamaal, kus on võimalik ööbida rohkem kui sajal inimesel. Lisaks majutus- ja toitlustusvõimalustele on Tehvandil palju erinevaid aktiivse vaba aja veetmise võimalusi kaunis looduses nii talvel kui suvel. Kui treeninguteks on avatud igapäevaselt hooldatud tasulised spordirajatised nagu K90 suusahüppemägi, staadioni lasketiir, 6,2 kilomeetrine rullsuusa rada, jalgpalliväljak, kergejõustiku staadion ja jõusaal Tehvandi garaažihoones, siis harrastajatele ja puhkajatele on mõeldud tasuta kasutamiseks erineva raskusastmega matkarajad, tehislumest valgustatud suusatamise treening- ja võistlusrajad, pallimängude väljak, valgustatud kergliiklusteed Otepää lähiümbruses, discgolfi rajad, külakiik ja kelgumägi. Keskus soovib tulevikus rajada Tehvandile ka ekstreemspordipargi ja väiksema suusahüppemäe. Algselt Nõukogude Liidu treeningbaasiks rajatud Tehvandi spordikeskuses on olemas ka sauna ja alpitubade kasutamise võimalused ning naabruses saab külastada seiklusparki, panna end proovile ronimisseinal või imetleda Otepää kuppelmaastiku ilu hüppemäe vaateplatvormilt.

Kääriku
Vaade Käärikule

Eesti spordi tulevikukeskus

Otepäält 12 kilomeetri kaugusel paiknev Kääriku spordikeskus on pidevalt uuenev ja arenev kompleks, mis aastaks 2020 peaks kujunema ainulaadseks tarkade lahendustega tulevikukeskuseks pakkudes innovaatilisi lahendusi treeningutest spordimeditsiinini. Tulevikus võiks Käärikust kujuneda Eesti koondislaste ettevalmistusbaas olümpiamängudeks, kus koostöös teadus-arendusasutuste ja erasektoriga pööratakse tähelepanu ka meie tippsportlaste vigastuste ennetamisele ja ravile. Lisaks treeningute videoanalüüsile soovitakse välja arendada kõrgtehnoloogilised võimalused, mis aitavad uurida toidu, joogi, füsioloogia, tuju ja isegi une mõju sportlase sooritusele.

Kääriku
Käärikul on kõike: metsi ja järvi, vaikust ja rahu

Laialdased treeningvõimalused kõigile

Kääriku spordikeskus ei ole mõistagi suunatud pelgalt tippsportlastele, vaid pakub suurepäraseid võimalusi läbi viia erinevaid treening- ja spordilaagreid nii harrastus- kui ka noorsportlastele. Lisaks saab seal veeta mitmekesist ja tervislikku puhkust hingematvalt kaunis kohas ning pidada seminare ja konverentse. Kääriku spordikeskuses on ligi 300 majutuskohta, lisaks pakutakse telkimisvõimalust järve kaldal. Juba aastakümneid tegutsenud ning puhkamiseks ja sportimiseks loodud ühes Eesti populaarseimas kohas on võimalik kasutada pallimängude väljakut, rannaspordiväljakuid, tenniseväljakuid, spordihoone jooksurada, pallimängude saali, jõusaali, kergejõustikustaadioni, suusastaadioni, heitealade väljakut, väliujulat, matka- ja suusaradu, laste mänguväljakut ja erinevaid saunasid. Lähiplaanide hulgas on ka rajada kunstmuruga jalgpalliväljak. Kääriku pakub seega laialdasi treeningvõimalusi paljude spordialade esindajatele.

Tartumaa tervisespordikeskus
Tartumaa tervisespordikeskus

Tartumaa tervisespordikeskus on peredele

Elva linnast paari kilomeetri kaugusel ilusa männimetsa keskel asub Tartumaa tervisespordikeskus, millest lähitulevikus kujuneb rahvusvaheline laskespordibaas. Lisaks laskmisele on keskuses võimalik harrastada erinevaid pallimänge, nautida imelist loodust matkaradadel, orienteeruda Eesti suurimas MOBO-radade võrgustikus ja mängida discgolfi. Lapsed tasb kindlasti kaasa võtta, sest keskuses on ka ronimislinnak ja mänguplats ning maajumalate pargist on võimalik ammutada energiat, et puhkus eriti kosutav oleks. Treenida saab veel näiteks männimetsa all asuvas jõulinnakus ning enda oskuseid proovile panna instruktori juhendamisel nii laskmises, laserlaskmises kui ka maastikuvibu käsitsemises. Lisaks on kõigil võimalus kasutada grillikoda ja külastada saunasid.

Tartumaa tervisespordikeskus
Tartumaa tervisespordikeskus ootab külla kogu perega

Tartumaa tervisespordikeskuses peetakse mitmeid võistluseid ning nende õue peal asub ka Tartu Maratoni finiš, mille viimased 3,5 km planeeritakse valgustada. Vaikse järve taga asuvas tervisespordikeskuses on talvel 69 majutuskohta ning suvel lisaks 38 kämpingumaja 156 kohaga.

Elvas paistab alati päike ning see on parim koht, kus laadida end ja oma perekonda positiivse energiaga. Selleks, et aktiivselt puhata või heades tingimustes trenni teha, ei ole tingimata tarvis sõita Eestist kaugemale, piisab, kui ette võtta tee Lõuna-Eestisse!

Tekst: Liisi Rist

Fotod: Tehvandi ja Kääriku spordikeskus, Tartumaa tervisespordikeskus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Bottecchia tiimi loterii rattaradadel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus