Kuidas valida talvesaapaid | Sportland Magazine

Jaga „Mille järgi valida talvesaapaid?“

Mille järgi valida talvesaapaid?

Kvaliteetsed, soojad ja mugavad saapad on talvel hädavajalikud. Eriti meie kliimas, kus ettearvamatud ilmastikuolud võivad vahelduda krõbedast külmast lörtsi ja libedani. Talvesaabaste valimine pole kindlasti üksnes stiilivalik, vaid praktiline otsus.

Talvesaapaid valima hakates tuleb vastata mitmetele olulistele küsimustele. Mis eesmärgil sa saapad ostad? Kui sagedasti sa neid kandma hakkad? Kas liigud pigem linnas või looduses? Kas olulisem on stiil või funktsionaalsus? Need esmapilgul lihtsad küsimused on valikuprotsessis üliolulised ning nendele vastates leiadki endale talveks sobivad jalatsid.

Timberland 6inch Premium
Foto: Timberland

Soojus, veekindlus ja õige suurus

Talvel on väga oluline, et saapad oleksid nii soojad kui ka veekindlad. Paljud tootjad kasutavad saabastel märke ja sümboleid nende omaduste kohta. Näiteks trükivad paljud brändid saapale sõna waterproof, mis märgib veekindlust. Kui liigud väljas iga ilmaga ning eelistad veekindlaid jalatseid, siis peaksid ostmisel jälgima, et saapad sellele nõudmisele vastaksid. Veel võib leida saapalt märkeid, mis näitavad, et on kasutatud tehnoloogiaid, mis annavad neile lisasoojustuse, näiteks PrimaLoft® või ThermoBall™.

Üks peamisi apsakaid, mida jalatseid ostes tehakse, on vale suuruse valimine. Eriti sagedane on see just talvesaabaste puhul, kuna külmal ajal kantakse tihti paksemaid sokke. Seetõttu on soovitus osta talvesaapad pool numbrit suuremad. Igal juhul ei tohiks saapad olla liiga kitsad ega ka liiga suured ning jalale peaks jääma ruumi hingata.

ThermoBall™ Progressive Zip-Up
Foto: The North Face

Linna- või matkasaapad

Laias laastus jagunevad talvesaapad igapäevasteks linnasaabasteks ja matkasaabasteks. Tõelistel matkasaabastel on palju tehnoloogilisi omadusi, mille tõttu võib välimus jääda mõnevõrra tahaplaanile. Tänu sellele on aga matkasaapad stabiilsed, vastupidavad, veekindlad ja hästi haarduva tallaga. Tavaliste saabaste valmistamisel on rohkem tähelepanu pööratud mugavusele ja disainile, mis teeb neist suurepärase valiku igapäevatoimetusteks.

Kui sinu stiiliga sobib igapäevaselt kanda tehnilisemaid matkasaapaid, siis on see täiesti tehtav. Vastupidine tegutsemine ei ole aga soovitatud, sest linnasaabaste kandmine raskemates oludes võib viia jalanõude kahjustamiseni ja halvemal juhul isegi füüsiliste vigastusteni.

Timberland Turbo
Foto: Timberland

Tegelikult on ka linnasaapad muutumas iga aastaga üha tehnilisemaks. Paljud brändid pakuvad moeka välimusega saapaid, mis peavad sammu funktsionaalsete mudelite hüvedega. Samuti on turule ilmunud sneaker-saapad  – need on talvekindlad tossud brändidelt nagu Nike, Puma, Converse jne. Need annavad tossude armastajale võimaluse oma lemmikuid ka külmemal ajal kanda.

Õige hoolitsus on esmatähtis

Talvesaabaste puhul on äärmiselt olulisel kohal nende eest hoolitsemine. Sportlandi kauplustes on mitmesuguseid tooteid ja teenuseid, mis tagavad saabastele pikema eluea. Mitmetes Sportlandi kauplustes on ka võimalus kasutada IMBOX masinat, mis kaitseb jalatseid niiskuse ja mustuse eest ning aitab ära hoida nende tuhmumist ja plekkide teket. Lisaks on saadaval hooldustooted Timberlandilt ja Tokolt, mis aitavad saapaid puhastada, kaitsta ja värskendada. Oma saabaste eest hoolitsedes säästad pikas perspektiivis raha, sest saapad peavad kauem vastu.

Vali sobiv hinnaklass

Kvaliteetsete ja vähem kvaliteetsete saabaste eraldamisel mängib suurimat rolli materjalide kvaliteet. Materjalidele kehtivad ülemaailmsed kvaliteedistandardid, mida suurimad tootjad järgivad. 90% juhtudest on kõrgem hind väga hea kvaliteedi näitaja, sest parimatest materjalidest valmistatud tooted on üldjuhul kallimad. Kvaliteetsed ja mugavad saapad on aga investeeringut kindlasti väärt, sest kui jalatsite eest õigesti hoolitsed, saad neid kanda väga mitu hooaega järjest ega pea igal aastal uut paari soetama.

The North Face
Foto: Martin Kosseson

Sportlandi kaupluses on talvesaapaid igast hinnaklassist. Taskukohasemad jalatsid leiab endale juba alates 70 eurost. Umbes 150 euroga saab soetada kõrgtehnoloogilised talvesaapad, mis on veekindlad ning paljude muude mugavustega.

Klassikaks saanud Timberland

Timberland on üks parimaid talvesaabaste tootjaid ning nende selle hooaja mudelid ei jää eelmistele alla. Valikus on jalatseid igale vajadusele ja maitsele. Talvesaabaste üheks lipulaevaks võib pidada Timberland Premium 6-Inch saapaid, mis on veekindlad ja PrimaLoft® soojustusega, tänu millele hoiavad need eriti hästi sooja. Neid klassikalise välimusega saapaid kohtab talvistel tänavatel väga sageli. Eriti külmadeks päevadeks on sama mudeli lisasoojustusega versioon. Ketsiarmastajatele pakub Timberland Turbo Hiker saapaid, milles on kombineeritud ikooniline Timberlandi välimus kaasaegse tänavamoega. Nendele, kellele meeldib palju looduses liikuda ja kergematel matkadel käia on suurepärane valik Lincoln Peak Gore-Tex saapad, mis on nii veekindlad kui ka väga stabiilsed.

Lincoln Peak Gore Tex
Foto: Timberland

The North Face – alati kindel valik

Suurepärane valik talvesaapaid on ka The North Face´i kollektsioonis. Näiteks ThermoBall™ Progressive Zip-Up talvesaapad, mis on soojad, veekindlad ning samas ülimalt mugavad. Kergetel ja madala säärega saabastel on ThermoBall™ Eco soojustus, mis hoiab jalad soojas ka siis, kui saabas ise on saanud märjaks. Saapa pealsel on lukk ning kannal on tugevast kangast aas, mille abil on neid lihtne jalga tõmmata. Pehme sisetald lisab mugavust ja kummist välistald tagab hea haarduvuse iga ilmaga.

The North Face Back-To-Berkley saapad võib aga jalga tõmmata nii linnatänavatel kui ka matkaradadel. Veekindlate jalatsite pealsed on valmistatud vastupidavast täisnahast ning ülaserv pehmest kunstnahast. Võrkvooder annab hea hingavuse ning polsterdatud keel lisab pehmust ja mugavust. Hästi istuva vormi ja vetruvuse tagab EVA- materjalist vahetald ning mustriline kummist välistald pakub kindlust igal pinnasel, kus sa talvel seikled.

Berkley
Foto: Martin Kosseson

Lisaks nimetatud brändidele leiab Sportlandi kauplustes ja e-poes talvejalatseid mitmete teiste tuntud brändide valikust.

Tekst: Rasmus Piirsalu
Avafoto: Iti-Pätrik Järve

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tippkokk Orm Oja: tuleb ennast liigutada, mängida, puhata ning leida elus õige tasakaal

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus