Millised spordisündmused peaks harrastaja oma 2020. aasta kalendrisse märkima? | Sportland Magazine

Jaga „Millised spordisündmused peaks harrastaja oma 2020. aasta kalendrisse märkima?“

Millised spordisündmused peaks harrastaja oma 2020. aasta kalendrisse märkima?

Alanud aasta annab sobiva võimaluse oma ellu positiivseid muutusi tuua. Tee enda elu võimalikult aktiivseks ja täida kalender juba varakult ägedate spordiüritustega. Nii jagub mõnusat energiat terveks aastaks!

Vaata lähemalt, millistest sündmustest tasuks osa võtta.

Sportland Kõrvemaa Neliküritus

Sportland Kõrvemaa Neliküritus rõõmustab erinevate hobidega sportlasi ja peresid läbi aasta lausa neljal korral.

1.  märtsil toimub Sportland Kõrvemaa Suusamaraton, kus saab sõita nii 19 km kui ka 38 km pikkust distantsi. Noored suusahuvilised on oodatud Mesikäpa 5 km sõidule ning kõige pisematele toimuvad lastesõidud.

Sportland Kõrvemaa Kevadjooks toimub 25. aprillil. Seal on võimalik läbida lühemat 6 km distantsi ning pikemat 16 km rada. Samuti on mõnusale päevale oodatud poisid ja tüdrukud, kes tahavad osaleda Mesikäpa 800 m lastejooksul.

18. juulil pannakse spordisõbrad proovile Sportland Kõrvemaa Triatlonil. Kuna tegemist on tavapärasest lühemate distantsidega, siis sobib see suurepäraselt nii väljakutseks harrastajatele kui ka treeninguks profisportlastele – ees ootab 350 m ujumist, 22 km rattasõitu ning 4 km jooksmist.

Sügisel on võimalik osaleda Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil, mis toimub 27. septembril. Mõnus maastikurada kulgeb 18 km või 45 km pikkusel distantsil. Toimub ka Mesikäpa 7 km noortesõit.

Elamusretked ja Elamusmaratonid

Aasta läbi kulgevad Elamusretked ja Elamusmaratonid pakuvad mõnusat võimalust osaleda mitmetel erineva distantsi ja asukohaga matkadel üle Eesti. Seikluslikke radu on võimalik läbida erinevas tempos ning pikkuses. Eelkõige annab see ürituste sari võimaluse õppida paremini tundma oma kodumaa loodust ning olla mõnusas seltskonnas aastaringselt aktiivne ja liikuv.

Tartu Maratoni Kuubik

Tartu Maratoni Kuubiku sarjas toimuvad nii jooksu-, ratta- kui ka rulluisuüritused, kuid sarja lipulaevaks on kahtlemata 16. veebruariks planeeritud Tartu Maraton. Kui ilmaolud lubavad, siis saab sel päeval sõitma minna 31 km ja 63 km klassikarajal. Sarja järgmine võistlus on Tartu Maastikumaraton 10. mail, sellele järgnevad Rattaralli 31. mail, Rulluisumaraton 23. augustil, Rattamaraton 20. septembril ja Linnamaraton 3. oktoobril.

Võhandu Maraton

Aprillis ootab kõiki Võhandu Maraton. Enamasti läbitakse see aerutamise maraton süsta või kanuuga, aga sõita võib tegelikult kõigega, mis veel püsib ja inimjõul edasi liigub. Sel aastal lisandub maratoni programmi 45 km avatud raja sõit, mis toimub 11. aprillil marsruudil Paidra-Leevaku. 18. aprillil peetakse aga 100 km pikkune Võru-Võõpsu suunal kulgev maratonisõit.

Võhandu maraton
 
Tallink Maijooks

Juba suvisemas meeleolus saavad naised 23. mail koguneda Tallinna Lauluväljakul, et minna üheskoos Maijooksule. Osaleda võivad nii jooksjad, käijad kui ka kepikõndijad. Samal ajal, kui naised valmistuvad 7 km pikkuseks distantsiks, toimetab Lauluväljakul Meestehoid, mis pakub tegevusi ja meelelahutust kogu päeva jooksul, lisaks on avatud Tervisemess.
 
Narva Energiajooks

13. juunil ootab Narva külla spordisõpru üle Eesti. Tule Narva Energiajooksule jooksma, käima või kepikõndi tegema ning läbi 6 km rada või 21,2 km pikkune poolmaratoni distants. Väikestele sportlastele toimuvad lastejooksud. Võistluskeskus, stardi- ja finišipaik asuvad kaunis Narva promenaadi alguses Narva jõe ääres Joaorus.
 
IRONMAN 70.3 Otepää ja IRONMAN Tallinn

Triatlon paneb proovile iga mehe ja naise vormi, kutsudes kokku raudse tahtega sportlased. IRONMAN 70.3 Otepää leiab aset 13. juunil maalilises Lõuna-Eesti looduses ning IRONMAN Tallinn toimub 1. augustil. Otepääl tuleb läbida 1,9 km ujudes, sõita 90 km ratast ning joosta poolmaratoni distants 21,1 km. Tallinna distantsid on poole võrra pikemad, seega ootab ees 3,8 km ujumist, 180 km rattasõitu ning lõpuks tuleb läbida täismaraton 42,2km. Tule pane ennast proovile individuaalselt või tiimiga või ela kaasa tugeva tahtega sportlastele!


 
Viking Line Eesti Ööjooks

Üks ägedamaid suveüritusi on Viking Line Eesti Ööjooks, mis oma ainulaadsuses on pannud mitmeid spordisõpru taas tosse jalga tõmbama. Tavapäraselt Rakveres kulgev sündmus korraldab oma kümnenda juubeli aasta puhul sootuks midagi uut – lisaks Rakverele on võimalik nüüd joosta ka õhtusel ajal Tallinnas Ülemiste City linnakus. Nii lippavad 15. augustil spordisõbrad tuttavatel tulesäras Rakvere tänavatel, valides 5, 10 või 21,1 km distantsi vahel, 29. augustil oodatakse aga kõiki täiesti uuele rajale, mis kulgeb Tallinnas läbi pidevalt uueneva Ülemiste linnaku, kus saab valida 5 ja 10 km pikkuse distantsi vahel.

Tallinna Maraton

Eesti üks suurimaid spordisündmusi, Tallinna Maraton, ühendab endas terve nädalavahetuse täis aktiivset liikumist. Reedel, 11. septembril saab üritus alguse Nike Noortejooksuga, mille distantsiks on 5 km. Laupäeval 12. septembril asuvad stardijoonele poolmaratoni jooksjad ning toimub 10 km pikkune Sügisjooks. 13. septembril leiab aset maraton. Samal päeval on võimalik pere väiksematel osaleda Lastejooksudel.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Black Hole Studio / Vytautas Dranginis / Sportland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Mida treener Pille-Riin Toomsalu hindab Polari spordikella juures?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus