Mis jääb meelde lõppevast spordiaastast? | Sportland Magazine

Jaga „Mis jääb meelde lõppevast spordiaastast?“

Mis jääb meelde lõppevast spordiaastast?

Aasta 2018 saab kohe ajalooks. Uurisime, mis jääb sellest spordiaastast meelde Sportlandi inimestele ja milliste sportlike mõtetega lähevad nad vastu uuele aastaringile.

Sportland Eesti tegevjuhi Gerd Kiili sõnul pakkus peagi lõppev spordiaasta vägevaid emotsioone. „Oli ju olümpia- ja jalgpalli MM-i aasta. Need on maailma suurimad spordiüritused, millest saavad ammutada inspiratsiooni kõik – spordisõpradest kuni turundusinimesteni välja,“ ütleb ta.

Gerd toob ka esile, et maailma tippsündmuste kõrval toimus väga tähelepanuväärseid spordiüritusi ka kodumaal. „Sportland korraldab iga aasta lõpus tänuüritust, kus üheks auhinnatavaks kategooriaks on Parim Spordiüritus. Seal kandideerivad sündmused, millega ka Sportland seotud on ning tänavused nominendid olid UEFA Super Cup finaal, Shell Helix Rally Estonia ja Tallinna Maratoni nädalavahetus. Kõik filigraanselt organiseeritud üritused, maailmaklass,“ tõdeb Gerd.

Tuleb huvitav aasta

Pealtvaatajana elab Sportland Eesti tegevjuht kaasa Eesti korvpallile ja jalgpallile, aga uut aastat silmas pidades otseselt mingit kindlat tulemust ega sündmus ei oota. „Tuleb kindlasti huvitav aasta. Mulle meeldib, kui keegi on lähedal suurele üllatusele ehk see kui eeldatavasti nõrgem võtab suurte skalpe. Elame näeme,“ ütleb ta.

Isiklikest trennieelistustest rääkides on Gerdile südamelähedased olnud korvpall ja jooksmine ning lõppevast aastas jääb talle osalejana meelde just Tallinna Maratoni nädalavahetus. „Jooksime sõpradega 10 km. Eks ma oleksin kindlasti kiiremini jooksnud, aga hea sõber Jüri Ratas tahtis rohkem trassi ja loodust nautida ja sõbrad ju jooksevad koos,“ muigab Gerd suurt jooksupidu meenutades.

Gerd Kiili paremalt esimene
Gerd Kiili paremalt esimene Foto: Kristo Parksepp / Sportfoto.com

Uue alana avastas ta tänavu aga rannavõrkpalli. „Mängin seda nüüd aastaringselt tänu suurepärastele võimalustele Teras Beachi rannahallis. See on super koht ja tegelikult ka super mäng. Tasub kindlasti kõigil proovida,“ soovitab ta.

Endale ta uueks aastaks sportlikke lubadusi või rekordite purustamist ei planeeri, aga trennisaalis ja jooksuradadel võib teda kahtlemata kohata. „Kasutan siinkohal ühte Sportlandis kasutusele võetud sloganit: trennis näeme!“ ütleb Gerd.

Saskia, jalgpall ja purjetamine

Sportland Eesti brändijuht Annika Tuisk-Ilves toob lõppevast aastast välja kolm meeldejäävat momenti. „Esiteks Saskia Alusalu sõit olümpial. Ajastus oli muidugi ka suurepärane – võistlus toimus otse Vabariigi 100. sünnipäeval,“ lausub ta.

Saskia Alusalu Foto: EOK
Saskia Alusalu Foto: EOK

„Teiseks läksin kaasa jalgpallihullusega. Ma ei jälgi tavaliselt jalgpalli, aga nüüd tekkis juba väike sõltuvus – reaalselt igal õhtul tuli mänge vaadata. Isegi reisides oli vaja leida koht, kus sai MM-i jälgida,“ meenutab ta.

Kolmanda ereda hetkena nimetab Annika selle aasta kõige põnevamat soolopurjetamisvõistlust Route du Rhum. „See startis tormi eel Prantsusmaalt sihtmärgiks Guadelupe. Igal hommikul pidin esimese asjana kontrollima, mis öö jooksul toimus, sest väga karmid tingimused panid nii purjetajad kui ka varustuse tõsiselt proovile. Mastid murdusid, laeva kered ei pidanud vastu, tehnika vedas alt, inimlikud eksimused…“ räägib ta.

Annika Tuisk-Ilves Foto: erakogu
Annika Tuisk-Ilves Foto: erakogu

Nii palju on õppida

Veespordi sõbrana on Annikal aga hea meel, et sel aastal olid kodumaal purjelauaga sõitmiseks päris mõnusad tingimused. „Eesti kohta ebareaalselt soojad ja tuulised päevad, 30 kraadi õhusoojust ja soe vesi, kuum tuul. See on luksus, mis kestis septembrini välja,“ lausub ta.

Annika lemmikuteks ongi purjelauasõit ja suusatamine ning nendele aladele tahab ta uuel aastal tähelepanu pöörata. „Võiks pühendada tehnikale – suusatehnikale ja purjelauasõidu tehnikale ning tegeleda intensiivselt nende asjadega, mis halvasti ja täiendada varustust. Uute alade jaoks ei leia praegu aega, ja ausalt, ei tunne puudust ka. Mul on lihtsalt nii-nii palju veel õppida. Oma lemmiküritused tahaksin võimalusel ikka ära teha – vabatehnikas suusamaratonid, uisumaratonid, jooksuüritused, surfimaratonid. Ja GPS-iga hakkan surfamisel kiirust mõõtma, et saaks kiirusevõistlusest osa,“ teeb Annika plaane uueks spordiaastaks.

Pertti Foto: erakogu
Pertti Prits Foto: erakogu

Tipust Topini

Oma spordiaasta 2018 ja ootused uueks aastaks võtab lühidalt kokku ka Sportland Eesti brändijuht Pertti Prits. Spordiüritustest, kus mees ise osales, jääb kõige eredamalt meelde jooks Tipust Topini. See oli jooks, millele anti start Munamäel ja mille finiš oli Pirita TOP-i juures. See oli 335 km katkematut kulgemist mööda maagilist Eestimaad, kus osales10 võistkonda ehk kokku 100 inimest ning Perttil oli au olla üks neist sajast.

„Spordiüritustest jäi aga kõige rohkem meelde jalgpalli MM. Sportlastest avaldasid muljet Magnus Kirt, Maicel Uibo ja Ott Tänak,“ lisab ta. „2019. aastal elan kindlasti kaasa NBA-le, kuna tundub, et see kujuneb sellel hooajal eriti põnevaks. Lisaks elan kaasa Eesti sportlastele ning loodan, et nad ületavad ennast. Isiklikus plaanis soovin rohkem discgolfi mängida kui tegin seda sellel aastal,“ lausub Pertti.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kes on 2018 aasta parimad sportlased?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus