Mis on ühist SKIN-suusal ja Iglu saunal? | Sportland Magazine

Jaga „Mis on ühist SKIN-suusal ja Iglu saunal?“

Mis on ühist SKIN-suusal ja Iglu saunal?

Vastus pealkirjas esitatud küsimusele on see, et mõlemat saab proovida Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.

Eestimaal on talvine paradiis ning Kõrvemaa on üks parimaid kohti selle paradiisi nautimiseks. Kindlasti peaksid seda ära kasutama kõik, aga eriti need, kes soovivad suusatada klassikalises stiilis, sest lund jagub praegu piisavalt ka korralike klassikaradade jaoks. Kel endal klassikasuuski ei ole, siis Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest saab varustuse laenutada. Sobivad suusad antakse laenutusest vastavalt suusataja pikkusele ja kaalule. Klassikakomplekti kuuluvad Madshuse saapad, kepid ja SKIN-suusad. Kes veel ei tea, siis need on suusad, mille pidamisala katab õhuke karvkate ning pidamismääret need ei vaja.

SKIN-suusad on tulnud, et jääda

Selleks, et aru saada, mismoodi need SKIN-suusad siis tegelikult toimivad, sõitsin möödunud nädalavahetusel Kõrvemaale ja proovisin ära. Kui suusad alla sain, oli väljas üks kraad külma. Sain igast tõusust väga mõnusalt üles ning tagasi ei andnud grammigi. Ilmselt oleksid määritud suusad mäest alla libisenud kiiremini kui SKIN-id, aga mulle just meeldis, et kiirus ei kasvanud ülisuureks, suutsin kergesti tasakaalu hoida ning rajalt välja ei lennanud. Kogu sõit oli väga nauditav. Kindlasti julgeksin minna SKIN-suusaga ka Tartu Maratoni pikale distantsile.

Kes mõtleb uute klassikasuuskade soetamisele, siis SKIN-suusad võiks küll olla võimalik valik. Need sobivad eelkõige inimesele, kellel on kiire elutempo või kes on klassikastiilis sõitmises alles algajad. Sa ei pea pead vaevama, kes ja millal suusad määrib ning kas määrdevalik lõpuks end ikka õigustab. Millal iganes tuleb tuju suusatama minna, saab need kohe kaasa haarata ning võib kindel olla, et suusad tõusudel tagasi ei lipsa. Seni aga kui endal SKIN-suuski veel pole, on Kõrvemaal hea võimaluse need ära proovida.

Lisaks klassikasuusale saab Kõrvemaa keskuses laenutada uisusuusavarustust, tõukekelke, snow tube’ ja FAT-rattaid nii lastele kui ka täiskasvanutele. Nii et selle taha ei saa küll keegi pugeda, et ei saa õue sportima minna, sest pole varustust. Kõrvemaal on!

Muidugi võib suusarajale minna alati isikliku varustusega, aga kui see vajab hooldust, siis selles osas saab samuti Kõrvemaalt abi, sest laenutuse hoones saab lasta hooldada nii oma klassika- kui ka uisusuusad.

Kõrvemaa suusamaja

Kõrvemaa saunad eesotsas Igluga

Pärast värskes õhus sportimist on kõige mõnusam minna sauna ning ka selles osas on Kõrvemaal valikud suurenenud. Jätkuvalt on olemas elektrikerisega tavasaun. Soovi korral saab selle juurde tellida kümblustünnid. Keskuses asub ka talusaun, mis on väike puuküttekerisega taluaegne palksaun. Selle ees on terrass ja pisike eesruum mõnusaks olenguks perele või väiksemale seltskonnale.

Kõige uuem on Kõrvemaal aga väike Iglupark, mis koosneb neljakohalisest puuküttega saunast ja kaheksakohalisest elektrikerisega saunast. Iglusaun on mõnus leili nautimiseks, aga pakub ka silmailu. Nagu nimigi ütleb, on Ilgu sauna disain saanud inspiratsiooni inuittide lumest ja jääst elamutest ning need sobivad Kõrvemaa maastikule suurepäraselt. Iglu kumer kuju tagab, et laval leili visates liigub aur üles lae alla, laskub seejärel aeglaselt ja täidab kogu ruumi, mähkides pingil lõõgastujad pehmelt endasse.

Kõrvemaa Iglu saunade nautimise teeb eriti meeldejäävaks, et otse nende ees asub tiik, kuhu on raiutud korralik jääauk ning kuumast leiliruumis tulles on väga mõnus end sinna sisse kasta. Laval ja puhkeruumides istudes avaneb avaratest akendest vaade samale tiigile ja jääaugule ning see on samuti üks äge vaatepilt. Igatahes sobib Iglupark hästi sõpruskonnale või perele, kes soovivad peale sportimist elu nautida ja mõnusalt lõõgastuda.

Aegviidu Tervisedepoo

Kui aga talispordiks on sellised tingimused nagu praegu, siis tahaks neid kasutada ju igal võimalusel. Õnneks on selleks variante piisavalt, sest valgustatud suusaradu, kuhu peale tööpäeva liuglema minna, leidub üle Eesti. Kõrvemaal on näiteks valgustatud 1 km pikkune ring iga päev kuni kella 23-ni.

Kõrvemaa õhtul
Kõrvemaa õhtu eel

Samuti võib igal ajal sammud seada Aegviitu, sest Aegviidu Tervisedepoos saab laenutada nii suuski kui ka tõukekelke. Suuskadega pääseb mööda rada ka Kõrvemaale ja tagasi ning tõukekelkudega võib matkata Aegviidu ümbruses. Aegviidu Tervisedepoo võimalused on eriti mugavad, selle poolest, et sihtkohta saab pealinnast minna rongiga ning see ettevõtmine sobib parasjagu ühe argipäeva sportlikuks lõpetamiseks. Ronge liigub õhtu jooksul igas tunnis üks või kaks ning rongisõit on ju kordades mugavam kui autosõit pimedal ja lumisel maanteel. Teiseks on rong kiire – Elroniga jõuab Balti jaamast kohale pisut rohkem kui poole tunniga. Aegviidu Tervisedepoo asub vahetult raudteejaama kõrval ajaloolises ja hiljuti renoveeritud depoohoones. Jaamast on sinna vaid paar minutit astumist. Seega, tuleb ainult mugavustsoonist välja astuda ning koos mõnusa seltsonnaga väike tripp ette võtta, sest heas seltskonnaga looduses liikumine annab järgmisteks päevadeks väga vajalikku energiat.

Tekst ja fotod: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Matkajuht Romet Vaino: hea varustusega on talvel rabas väga mõnus seigelda

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus