Miss Valentine toob võimlemismaailma tipud Tartusse | Sportland Magazine

Jaga „Miss Valentine tähistab juubelit ja toob võimlemismaailma tipud Tartusse“

Miss Valentine tähistab juubelit ja toob võimlemismaailma tipud Tartusse

Graatsiast ja spordist lugupidaval publikul on 28. veebruarist kuni 3. märtsini põhjust seada sammud Tartusse, kus toimub Miss Valentine Tartu Grand Prix. Võistluse ajaloost ja tänavusest juubeliüritusest räägib korraldaja Kaupo Kallemaa.

Janika ja Kaupo
Miss Valentine ellukutsuja ja peakorraldaja Janika Mölder ja turundusjuht Kaupo Kallemaa.

Mitmendat aastat toimub Miss Valentine ning mis teeb selle eriliseks?

Esimene Miss Valentine korraldati 1995. aastal võistluse ellukutsuja ja iluvõimlemise maailmameistri Janika Mölderi eestvedamisel. Seega tähistab Miss Valentine tänavu juba oma 30. juubelit. Miss Valentine on üks vanimaid katkematu traditsiooniga rahvusvahelisi turniire Eestis. Ürituse teeb erakorraliseks ka selle mastaapsus – igal aastal tuleb Tartusse võistlema ligi tuhat võimlejat rohkem kui 35-st riigist. Turniir on võimlemismaailmas väga tuntud, kõrgelt hinnatud ja osalejate arvu poolest üks suurimad.

Miss Valentine

Kuidas on sündmus läbi aastate muutunud ning mida uut on tänavu oodata?

Esimesel aastal osalesid kolme riigi võimlejad, aga sel aastal ootame osalema külalisi juba 44-st riigist. Ürituse raames on peetud iluvõimlemise maailmakarika etapp ja ajaloo esimene rühmvõimlemise maalimakarika etapp. Alates 2020. aastast on Miss Valentine programmis mainekas iluvõimlemise Grand Prix (GP) etapp. Tartu etapp on ainuke GP osavõistlus Põhja- ja Baltimaades. Neljandat korda peetakse GP etapp, kuhu on registreerunud 34 riigi esivõimlejad. Lisaks on sel aastal kogu üritus juubelihõnguline.

Millist rolli mängib võistlus iluvõimlemise arendamisel Eestis?

Miss ValentineEesti võimlejad on omavahel nimetanud Miss Valentine võistlust võimlemise olümpiamängudeks. Sõel sinna kvalifitseerumiseks on tihe, kogu sündmuse õhkkond on eriline ja meie tüdrukud saavad end proovile panna rahvusvahelises suurkonkurentsis. Kindlasti aitab sellises mastaabis spordivõistlus tekitada lastes huvi võimlemise ja spordi vastu ning hoogustab kohalike klubide arengut.

Kuidas hindate Eesti iluvõimlemise taset rahvusvahelises mastaabis?

Konkurents iluvõimlemises on väga tihe. Arvestades Eesti suurust on siinsed võimlejad saavutanud väga tublisid tulemusi nii ilu- kui ka rühmvõimlemises. Harrastajate arvult on võimlemine lausa üks populaarsemaid alasid Eestis.

Miss Valentine

Kui palju Eesti sportlasi osaleb selle aasta võistlustel ning millised on nende šansid kõrgeid kohti saavutada?

Kokku osaleb ligikaudu 410 Eesti ilu- ja rühmvõimlejat. Väga hea ja vigadeta soorituse puhul on võimalik ka meie sportlastel pjedestaalile tõusta. Kuna Tartu on GP sarja üks korraldajaid, saab Eesti GP võistlusele välja panna neli võimlejat, tavaliselt saavad riigid välja panna maksimaalselt kaks sportlast.

Kes on nimekamatest iluvõimlejatest tulemas ning keda peetakse favoriitideks?

Favoriitideks võib pidada Bulgaaria, Kasahstani ja Ukraina võimlejaid. Nimeliselt kinnitatakse sportlased vahetult enne võistlusi, aga eeldatavasti saame Tartus näha rahvuskoondiste esinumbreid. Loodame, et Eesti võimlejad pakuvad koduseinte toel samuti kauneid ja õnnestunud etteasteid.

Miss Valentine

Milline on võistlusprogramm?

Võisteldakse iluvõimlemise ja rühmvõimlemise kategooriates. Toimuvad individuaalvõistlus ja rühmkavade võistlus. Iluvõimlemise võistlus sisaldab Rahvusvahelise Võimlemisföderatsiooni (FIG) poolt sanktsioneeritud turniiri ja Grand Prix Tartu etappi.

Miss Valentine

Miks soovitaksite publikul Tartu Ülikooli spordihoonesse kohapeale vaatama tulla?

Kohapeal on kindlasti kõige parem vahetult tunnetada seda erilist energiat, mis on omane Miss Valentine turniirile. Publik saab oma silmaga näha tippiluvõimlejaid ja kaasa elada Eesti sportlastele.

Traditsiooniliselt lõpeb võistlus pühapäeva õhtul galaetendusega, mis on Võimlemisklubi Janika tublide treenerite poolt selleks puhuks spetsiaalselt lavastatud. Võistluste ajal on võimalik külastada ka mitmeid tuntud võimlemistooteid müüvate firmade müügibokse ja soetada endale kvaliteetseid võimlemisvahendeid, riideid ja aksessuaare.

Miss Valentine

Kui olulist rolli mängivad ürituse õnnestumisel koostööpartnerid ja toetajad?

Koostöö erinevate partnerite ja sponsoritega on elulise tähtsusega. Suurimad Miss Valentine toetajad on Eesti Kultuuriministeerium ja Tartu linn. Ilma nende toetuseta ei oleks mõeldav sellise mastaabiga spordivõistlust Eestis korraldada. Võistlustel on ka mitmeid mainekaid sponsoreid kes aitavad oma teenuste ja tasuta toodetega. Sportland toetab meid juba teist korda aidates täita auhinnalauda oma suurepäraste toodetega. Loodame, et see koostöö jätkub edukalt ka edaspidi.

Üritust korraldab Võimlemisklubi Janika koostöös Eesti Võimlemisliiduga, kaasa lööb ligikaudu sada vabatahtlikku.

Fotod: Indrek Kask

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

New Balance Linear Heritage – klassika kohtub tänapäevaste trendidega

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus