Mitu sammu teeb päevas Sportlandi teenindaja? | Sportland Magazine

Jaga „Mitu sammu teeb päevas Sportlandi teenindaja?“

Mitu sammu teeb päevas Sportlandi teenindaja?

Teenindajate tööpäevad mööduvad enamasti liikudes ja püstijalu. Kuna põhiliseks tööülesandeks on klientidele parima teeninduse pakkumine, tähendab see, et tihti tuleb koos kliendiga poele ring peale teha, et leida talle sobivaim toode, käia laost toomas sobiva suurusnumbriga jalanõusid jms. Nii kogunebki tööpäeva lõpuks paras hulk samme, mis justkui märkamatult tehtud saavad. Kui palju täpselt samme kokku tuleb, mõõtsid sel kuul ära Ülemiste Sportlandis Kristin Karp, Annely Aston ja Sander Päeren.

Annely, Kristin ja Sander
Annely, Kristin ja Sander

11,65 kilomeetrit ja 20 732 sammu

“Kui terve päeva jalgadel olemist ja ühest poe otsast teise kõndimist/jooksmist saab spordiks lugeda, siis on tööpäev teenindajana väga sportlik,” leiab Kristin ja lisab, et sellises suures poes nagu Ülemiste Sportland, on ühest poe otsast teise käimist päris palju. Naine leiab ka, et hea sportlik vorm tuleb teenindaja töös kindlasti kasuks. “10 tundi jalgadel olla on omaette katsumus ja nii mitu päeva järjest. Treenimata inimesele on see kindlasti raske,” usub Kristin. Enne testi tegemist arvas ta, et tööpäeva jooksul võib koguneda samme vahemikus 15 000 – 17 000. Tegelikult näitasid aga numbrid, et Kristin tegi 10-tunnise vahetuse ajal 20 732 sammu, läbis kokku 11,65 kilomeetrit ja kulutas 2340 kalorit. Seega möödub tema tööpäev vägagi aktiivselt ja sportlikult. Kuna Kristin tegleb ka töövälisel ajal väga palju spordiga, siis enamasti tööl raske ei ole. Suvel käib ta jooksmas ja rulluisutamas ning tegeleb teiste rahvaspordialadega, talvel meeldib talle suusatada ja lumelauaga sõita, kuid lemmikuks on hoopis purjetamine. “Selleni jõudsin töö kaudu 3 aastat tagasi. Nimelt toetab Sportland Muhu Väina regatti ja mul oli võimalus sinna tööle minna. Juba esimesel päeval purjetajatega suheldes sain aru, et see on hoopis teistsugune rahvas – kõike võeti nii vabalt. Kuna mulle on meri alati südamelähedane olnud, siis mõtlesin, et miks mitte ise purjetamist poovida. Nii saigi Tallinnasse tagasi jõudes välja otsitud purjetamise algkursus ja see läbitud,” meenutab Kristin.

Kristin
Kristin

Sportlikkus annab eelise

Ka Annely ütleb, et sport on tema jaoks elustiil. “Läbi aastate olen tegelenud erinevate spordialadega. Hetkel olen treener Toni Judokoolis, mille eelduseks on enesearendamine selles valdkonnas ja see on äärmiselt huvitav. Liikumine on mulle üldiselt väga tähtis, olen aktiivne inimene ja oma vaba aega sisustan erinevate treeningutega spordiklubis, judo treeningutel või lihtsalt jooksmas käies,” räägib Annely, kes harrastab vahel ka rulluisutamist ja kuuma joogat. Talvisel ajal leiab ta aga ennast ikka ja jälle suusarajal või mõnda ekstreemsemat ala proovimas, näiteks lumelauda.

Annely
Annely

Sportikkus väljendub Annely olekus ja aktiivsuses ka tööpäeval, kus ta hoiab end pidevalt tegevuses. Ta usub, et sportlikkus annab tööl toime tulemiseks kindlasti eelise. “Pikad päevad on nii füüsiliselt kui vaimselt rasked, aga tänu heale vormile suudan päeva lõpuni vastu pidada. Vahel on vaja raskeid asju ümber paigutada ja kui parasjagu meeste abi ei ole kuskilt võtta, siis saame üldiselt ise ka sellega hakkama. Pingetaluvus on hea, sporti tehes saad ennast välja elada, mis annab eelise olla tööl värskem ja keskendunud rohkem tööasjadele,” lausub Annely. Ta on seadnud ka endale eesmärgiks teha päevas kindlasti 10 000 sammu. Enne testimist arvas Annely, et ühe tööpäeva jooksul võiks koguneda vähemalt 15 000 sammu. Tulemuseks oli tsipa rohkem ehk 16 790 sammu. Läbitud sai 8,18 km ja kaloreid kulus 1866.

10 000 sammu on hästi!

Sander on samuti suurema osa elust tegelenud spordiga, tema põhialaks on jalgpall, mille juurde sattus ta juba enne kooli ning millega siiani iganädalaselt tegeleb. “Trenniväliselt on minu peamiseks sportlikuks meelelahutuseks longboard’iga sõitmine ning mõnikord satun ka jooksma,” räägib Sander. Kuigi tööpäev poes Sanderi arvates otseselt sportlik ei ole, tuleb hea füüsiline vorm kindlasti kasuks, sest suurem osa päevast möödub püstijalu.

Sander
Sander

Enne testi tegemist arvas Sander tagasihoidlikult, et tööpäeva jooksul võiks ehk koguneda 5000-6000 sammu, kuid tegelikult liikus ta poole rohkem – tööpäeva vältel tegi Sander 12 235 sammu, mis tähendab ühtlasi 7,8 käidud kilomeetrit.

Heaks loetakse, kui inimene teeb päevas vähemalt 10 000 sammu, kuna meie testi tulemus näitas, et teenindajad liiguvad päevas sellest tunduvalt rohkemgi, võib kokkuvõttes öelda, et Sportlandi kaupluste teenindajate tööpäevad mööduvad tõepoolest aktiivselt ja sportlikult.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Mis asi on footgolf?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus