Moekas parka igaühe garderoobi! | Sportland Magazine

Jaga „Moekas parka igaühe garderoobi!“

Moekas parka igaühe garderoobi!

Kui väljas on külm ja tuuline, siis mõtleb enamik meist, kuidas kiiremini sooja tuppa jõuda ja tassike teed võtta… Need, kellel on seljas parka, sellest aga ei unista – neil juba on soe ja mõnus.

Tegelikult võib parkade olemasolu eest tänada Põhja-Ameerikas, Alaska ja Kanada kandi karmas kliimas ealnud eskimoid ehk inuitte, kes juba aastasadu tagasi parka kasutusele võtsid. Ikka selleks, et end külma eest kaitsta.

Kuigi parka esialgsed materjalid – põhjapõdra- ja hülgenahk – pole tänapäeva moemaailmas kasutust leidnud, on riideeseme põhiolemus jäänud siiski samaks. Eelkõige just see, et tegemist on suure kapuutsi ja taskutega sooja jopega. Kas kapuutsi äärt ilustab ka karvane krae, on juba igaühe enda valik. Samamoodi nagu ka see, kas parka ulatub puusade või põlvini.

Pika ja sooja parka üks eelis on see, et selle all ei pea kandma palju riideid. Hästi mugav on tõmmata külma ilmaga T-särgi peale mõnusalt pehme soe parka – ja õue, vihma ja tuule kätte sa lähedki!

Parkad

Sportlikud parkad

Kuigi esialgu seostati parkat eelkõige sportlike tegevustega, on see üha enam kandunud ka igapäevamoodi. Viimastel aastatel on parkad ka kõrgmoes aina populaarsemaks muutunud.

Veelgi enam – järjekindlalt on nad vallutanud maailma moelavasid, olles külmadel talvedel asendamatud riideesemed nii meestele kui ka naistele. Ka Hollywoodi kuulsused näitavad eeskuju: teiste seas on oma parkasid trendiüritustel demonstreerinud näiteks Emma Stone, Olivia Palermo ja Claire Danes.

Moodsa ja sooja parka leidmine pole enam sugugi keeruline ülesanne, sest valik on väga lai. Endalt tuleks vaid küsida, kui sooja parkat tahad, millist värvi ja mudelit eelistad ja millistes tingimustes seda kandma hakkad.

Vee- ja tuulekindlad

Parkad on väga lihtsasti hooldatavad ja vastupidavad, sest nende valmistamisel on kasutatud väga hea veepidavusega, aga hingavaid materjale. Lõigete väljatöötamises arvestatakse mugava ja vaba liikumisega. Tihti on parkade väljatöötamisel osalenud sportlased, kaubamärgi saadikud, kes neid tooteid ise iga päev kannavad.

Näiteks Helly Hanseni tootevalikusse kuulub stiilne ja klassikaline veekindel Helly Tech parka, mis hoiab sind sooja ja kuivana ka kõige kehvemates ilmaoludes. O’Neilli toodete seast leiavad aga nii naised kui ka mehed sobiva, sest valikusse kuulub nii halle, tumesiniseid, rohelisi, musti kui ka eriti moodsaid bordoopunaseid parkasid. Lisaks saab valida eri pikkusega parkade vahel.

Üle 40 aasta on tõhusat kaitset külma eest pakkunud ka The North Face. Kõik selle kaubamärgi joped on loodud nii, et need oleksid veekindlad ja suudaksid kaitsta karmide ilmastikutingimuste eest.

Üks on kindel – need, kes tänavu parkat otsivad, ei pea valikus pettuma!

ONeill

Miks valida parka?

Sobiklik nii kevadel, sügisel kui talvel.

Võib kanda sportides ja linnatänaval.

Moodne, universaalne ja ilus.

Sel hooajal in

Sportlikud parkad, mida on rikastatud urbanistlike detailidega.

Militaarvärvides ja militaarstiilis parkad.

Tooni annavad rohekad parkad, aga ka beežid, tumesinised ja punased.

Karta ei tasu ka erksamaid ja rõõmsamaid toone!

Tsekka uut O’Neill vabaajakollektsiooni ja parkasid:

 

Tekst: Ann Hiiemaa

Fotod: tootjad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Martin Dorbek, korvpall ja rollerid

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus