Muusik ja tiktokker Sanna Sööt | Sportland Magazine

Jaga „Muusik ja tiktokker Sanna Sööt: ma tean, milles ma hea olen“

Muusik ja tiktokker Sanna Sööt: ma tean, milles ma hea olen

Viimastel aastatel TikTokis kuulsust kogunud Sanna Sööt leiab aega nii sisu loomise, muusika kirjutamise kui ka modellinduse jaoks. Rääkisime noore multitalendiga tema tegemistest ja tuleviku eesmärkidest.

Paistab, et tegeled üsna mitme asjaga. Räägi lühidalt millega täpsemalt ning kuidas sul läheb?

Tegelen laulmisega, lugude loomisega ja väikest viisi modellindusega. Arvan, et mul läheb imeliselt, kuigi alati võiks natuke paremini minna.

Sanna

Kuidas sai alguse sinu TikToki karjäär?

Ühel 2021. aasta kevadisel päeval oli mul igav ja mõtlesin, et teeks ühe trendi järgi laulu, mis tookord välismaal väga popp oli. Ning üllatus-üllatus, video sai väga kuulsaks ja sealt TikToki karjäär pihta hakkaski.

Kuidas leidsid tee muusika juurde?

Oi, juba kolmeaastaselt kujutasin ette, et olen suure lava peal, kui seisin elutoas diivanilaual, hari käes ja laulsin ,,Põdral maja metsa sees“. Ema ikka naerab, et hakkasin enne laulma kui rääkima. Alates lasteaiast olen osalenud laulukonkurssidel, kus mul on alati hästi läinud.

Millest saad inspiratsiooni nii tiktokkide kui ka muusika loomisel?

Kavereid lauldes valin sellise loo, mis mind kõnetab. Muusikat luues kirjutan sellest, mida ma tunnen või mida olen läbi elanud.

Sanna Kus sinu muusikat peale TikToki veel kuulata saab? Kas on plaanis ka live-esinemisi?

Minu muusikat saab peale TikToki kuulata ka YouTube’is, Spotifys ja Soundcloudis. Töötan praegu just ühe uue looga, mille loodame veel sel kevadel välja anda.

Muidugi on plaanis ka live-esinemisi. Hetkel on üks tulemas, mida kahjuks jagada veel ei tohi, aga varsti tuleb rohkem avalikke esinemisi. Oma kanalites annan siis kindlasti märku.

Kuidas leiad TikToki ja muusika vahel sobiva tasakaalu?

Põhiline fookus on minu jaoks ikkagi muusikal. Kui kirjutan loo valmis, siis TikTok on koht, kus saan seda teistega jagada. TikTok on igal juhul hea platvorm, kus ennast väljendada ja oma tehtut suurema publikuni tuua.

Millist muusikat sa ise kuulad ning millised artistid on sinu musikaalset stiili kõige rohkem mõjutanud?

Kuulan poppi või pop-rock’i. Minu stiili on kõige rohkem mõjutanud Tate McRae, Faouzia, Justin Bieber, BLACKPINK ja Nessa Barrett. Mulle meeldivad nimetatud artistid, sest nende laulud on jutustavad, räägivad enesekindlusest ja nende muusikastiil on selline, mida minagi tahan teha.

Sanna

Mida pead siiani enda suurimaks saavutuseks?

Ma ei saa suurima saavutusena välja tuua ainult üht, sest neid on olnud mitu – telesaade ,,Ma näen su häält“, Reketi albumiesitlusel esinemine, telesaade ,,Uus laul“, Hauka laada kontsertide andmine ja Daniel Levi tuur.

Millised on su praegused eesmärgid?

Eesmärk on leida plaadifirma, kellega koostööd teha, luua palju häid laule ja esineda suurtel lavadel. Imeline oleks rohkem tegeleda modellindusega.

Sanna
Foto: Erika Lilleleht

Millistes projektides oled modellina osalenud ja miks see sulle on meeldinud?

Hetkel olen sattunud osalema paaris rõivabrändi kampaanias, mis on mulle väga meeldinud. Põnev on katsetada erinevaid outfit´e ja ka ennast veidi erinevates olukordades proovile panna. Siiani on nii lahedad meeskonnad olnud, et kogu protsess on olnud samuti väga fun. Pildistamiste juures köidab mind see, et inimestes tuleb huvi tekitada ilma sõnadeta. Olen kogu elu tegelenud laulmisega ja emotsioonide inimesteni viimine on tegelikult lihtne – südamega lauldes on emotsioonide vahetus kuulajatega minu jaoks loomulik. Fotodel on tunnete edasi andmine väljakutseks ja heaks tulemuseks on vaja julgust, koostööoskust ja suurt sisemist soovi. Hea meelega teeksin selliseid projekte isegi rohkem.

Kuidas tuled toime negatiivse tagasiside ja kriitikaga?

Kui noorem olin, siis kriitikanooled tegid ikkagi natukene haiget. Nüüd, kui olen vanemaks saanud ja sellega harjunud, siis negatiivsus mind enam ei kõiguta. Ma tean, milles ma hea olen.

Millist nõu annaksid algajatele tiktokkeritele, kuidas ennast platvormil nähtavaks teha?

Minu nõuanne kõlab nii: Ole sina ise ja ära tegele lollustega. Tee midagi, mida keegi pole veel teinud. 

Kuidas sulle meeldib vaba aega veeta?

Mulle meeldib vabal ajal trenni teha. Tegelen kodus jõutreeningu ja metsajooksuga, sest sport pakub emotsionaalset enesekindlust ja teeb õnnelikuks. Samuti meeldib mulle tegeleda loomadega ehk kahe hobuse, kahe koera ja kassiga ning perega aega veeta.

Kuidas kirjeldaksid oma riietusstiili? Kuidas muutub sinu garderoob kevade tulekuga?

Minu riietumisstiil on mugav. Kevadel otsin Sportlandist jälle midagi huvitavat, mis minuga sulanduks. Kuna olen suur adidase fänn ja kevadel saab hakata jälle maastikul jooksmas käima, siis valisin Sportlandist Ultraboost 22 Cold jalatsid. Eelistan ketse kanda ka vabal ajal, kuna minu jaoks on mugavus tähtis.

Tekst: Rasmus Piirsalu
Fotod: Liina Notta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Hiiumaa Loodusmatka korraldaja: ootame igas vanuses inimesi, kes on loodusega sina peal

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus