Näitleja Franz Malmsten kogub energiat rattasõidust ja loodusest | Sportland Magazine

Jaga „Näitleja Franz Malmsten kogub energiat rattasõidust ja loodusest“

Näitleja Franz Malmsten kogub energiat rattasõidust ja loodusest

Näitleja Franz Malmsten on viimastel aastatel osalenud rohkem filmiprojektides ning tegelenud ülikoolis režii õpingutega. Liikumine ja sport on tema jaoks aga sama olulised kui näitlemine.

FranzFranz, mis sinu elus hetkel käsil on?

Praegu tegelen peaasjalikult ülikooli lõpetamisega, mis tähendab lõpufilmi tegemist. Film on kohe võttesse minemas, seega on käimas väga tihe töö., Just lõpetasin ka „Alo“ seriaali montaaži, mis tähendab, et nüüd tuleb treilerid teha ning kui need valmivad, on kogu sarja hooaeg tehtud.

Lisaks valmistan ette uusi seriaale ja ühte täispikka mängufilmi, aga need on kõik veel kirjutamisjärgus ja midagi täpsemalt rääkida ei saa. Nii ma igapäevaselt vaikselt sõuan ja tegutsen.

Milline on su päevakava ning kas oled rohkem hommiku- või õhtuinimene?

Minu ametis olevate inimeste tööpäev kestab 24 tundi ja mul pole suurt vahet, millal midagi teha. Vastavalt vajadusele olen harjunud toimetama igal ajal. Päeva esimeses pooles on meeled võibolla natuke rohkem avatud, aga päeva lõpuks tegutsen siis, kui vaja.

Selline töörütm nõuab kindlasti head füüsilist vormi. Kuidas sa ennast vormis hoiad?

Olen proovinud hakata uuesti jõusaalis käima, aga see on päris keeruline, sest jõutreeningud on jäänud minu jaoks veidi igavaks. Nüüd oleme leidnud koostöös eratreeneriga küll põnevamad harjutused ning loodan, et motivatsioon kasvab. Minu õnneks on MyFitnessi jooksulintidel uued programmid, mis muudavad ise kiirust ja kõrgust ning tänu sellele on jooksutreeningud vaheldusrikkamad.

Suvel liigun niisamagi päris palju ringi, aga käisin ka väga sageli jooksmas ning leidsin üles jooksmise võlu, kombineerides selle ujumisega. Jooksin kodunt randa, käisin ujumas ja läksin joostes koju tagasi. Sellest tekkis täielik sõltuvus ja kaif ning see kombo töötas väga hästi.

Rattaga sõidan samuti kogu aeg, ka talvel. Nii palju kui saan, üritan liikuda iseenda energia jõul.

Franz

Kas liikumine on sul lapsest saadik veres?

Ma ei teagi, millest see täpselt tuleb, aga olen liikumisega nii harjunud ja mulle lihtsalt meeldib see. Jalgrattast kiiremat varianti ei ole lihtsalt linnas olemas. Pole mõtet teisi võimaluse isegi mitte kaaluda. Lisaks annab rattasõit väga hea enesetunde. Eesti rattateedel sõites on mul mõnikord tunne, et need on vaid minu jaoks tehtud, sest ma ei näe peaaegu mitte kunagi seal teisi inimesi. Mul on kahju, et rattakultuur on meil nii madal, aga hea meel, et kergliiklusteid ikka tehakse. Loodan, et meie teedele tuleb rohkem rattureid, sest see liikumisviis on igatepidi ka tervisele kasulikum. Mida rohkem rattureid, seda rohkem ehk tehakse ka uusi rattateid.

Mis rattaga sa sõidad?

Sõidan väga korraliku maanteerattaga, millega olen väga harjunud. Sain selle Ironmaniks valmistudes ning see istub mulle väga hästi, sest iga sentimeeter on rattal täpselt minu jaoks sätitud.

Sügis on väga kena aeg ka matkamiseks. Millised paigad looduses sulle meeldivad ning kuhu oled jõudnud?

FranzTänu tihedale ajakavale, pole ma eriti seljakotiga matkama jõudnud ja selliseid tegevusi ei ole hetkel isegi aega planeerida. Aga filme tehes, eriti nüüd lavastajana, olen küll looduslikult ilusate kohtadega kokku puutunud. Pidevalt peab ju ringi vaatama, kus midagi filmida. Näiteks filmis „Soo“ näeb väga palju looduskauneid kohti.

Ma ei oska otseselt kõiki asukohti nimetada, aga kui ma midagi kaunist näen, pildistan alati üles. Mul on matkabuss ja sellega saab suvel korralikult ringi sõidetud ning uusi kohti avastatud. Seega ma matkan, aga omal moel.

Mulle väga meeldivad järved või veesilmad, sest ma armastan ujumist. Seda küll mitte sportlikus mõttes, vaid pigem nii, et hüppad sisse-hüppad välja ja supled. Mul on lausa nimekiri kohtadest, mida ma soovin suvel külastada.

Kuidas sulle sügisilmad meeldivad?

Minu jaoks ei ole sügisilmadel midagi viga. Üritan küll alati suve nautida ja võtta sellest viimast palju looduses olles, aga mulle täitsa sobib sügis, kui see kord tuleb. Minu meelest on aastaaegade vaheldumine hästi tore.

Siinkohal kehtib kindlasti vana tõde, et pole halba ilma, vaid on halb riietus. Millised on sinu lemmikriided jahedamal ajal?

Mul on juba aastaid lemmikuks The North Face´i fliisjakk, mis sobib sügisel kandmiseks. See on lukuga ja väga kõrge kraega. Arvan, et see on üks mu parimaid oste läbi aegade jahedamate ilmade riietuse kategoorias. See toode sobib nii ringi rännates, purjetades kui igal pool, kus on vaja sooja hoida. Tegelikult on see tavaline kampsun, aga väga soojapidav, eriliseks teeb selle just kõrge krae

Talvehooajaks on mul The North Face´i Nuptse jope, mida ma pole veel kanda saanud, sest ilmad pole nii külmaks läinud, aga selga proovides tundus see väga mugav, soe ja mõnus.

FranzMilliseid brände sa sportliku inimesena veel hindad?

Ma ei ole tegelikult väga valiv, aga jooksuriided ja jalanõud on enamus Nike omad. Olen proovinud ka teisi marke, aga Nike asjad istuvad seljas kõige paremini. Jalgpalliputsad on adidaselt. Tõsi, jalgpalli mängin harva, vaid siis, kui saame seltskonna kokku ja oma lõbuks palli taga ajame.

Mida sport üldisemas plaanis sinu jaoks tähendab?

Väikese poisina käisin isaga kossutrennis kaasas niisama palli loopimas, aga korvpall mulle eriti külge ei hakanud. Suuremas plaanis seostub sport minu jaoks treenimise ja sõpradega. Treenimise juures mingit otsest eesmärki pole, kuigi kunagi oleks tore teha Eestist väljaspool üks täispikk Ironman. Kui ma aga sinnani ei jõua, siis kindlasti pole ma endas pettunud.

Minu jaoks on trenni tehes kõige olulisem, et endal oleks hea tunne ja mõnus olla. Sportides saavad muud mõtted puhata. Seega on treening oluline ka vaimujõu taastamiseks, mitte eraldi sportlike eesmärkide seadmiseks.

Kui sul jääb vaba aega, siis millega sulle meeldib tegeleda?

Minu töö on ka minu hobi. Mulle meeldib see niivõrd palju ning ma üldse ei tunne, et teen tööd. Kui kunagi oli rohkem aega, siis meeldis mulle ka süüa teha, aga täna on see liiga ajamahukas ettevõtmine. Aega jääb sõprade jaoks, kellega kohtudes vaatame mõnda filmi, mängime pinksi või oleme niisama.

FranzMis on sinu lähima aja suurim eesmärk lisaks ülikooli lõpetamisele?

Suurim unistus on saada lõpule esimese täispika filmiga. Tahan ka uuesti üles soojendada näitleja teekonna, mis vahepeal õpingute tõttu unarusse jäi.

On sul teistele mõni soovitus, kuidas ennast tänapäeva maailmas nii vaimselt kui ka füüsiliselt terve hoida?

Ostke jalgratas ja sõitke iga ilmaga! Rattasõidul pole mitte ühtegi miinust.

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Martin Kosseson

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Laskesuusataja Susan Külm: kõik tuleb omal ajal, otseteed poodiumile ei ole

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus