Näitleja Ingrid Margus naudib päikest, valgust ja avarust | Sportland Magazine

Jaga „Näitleja Ingrid Margus naudib päikest, valgust ja avarust“

Näitleja Ingrid Margus naudib päikest, valgust ja avarust

Näitlejatel on hetkel käed-jalad tööd täis ning erinevatest pakkumistest puudu ei tule. Kuidas ennast vormis hoida ja akusid laadida, rääkis ühel ilusal talvepäeval Ingrid Margus.

Näitlejatel on vist hetkel palju tööd, sest pileteid on teatritesse jälle päris keeruline saada?

IngridTundub, et inimesed käivad hirmuga hästi palju teatrites, sest ega hiljutine koroonaperiood pole meelest läinud. Kõik on kogu aeg teatris (naerab).

Hetkel on mul endal käsil väga põnev väljakutse Kanal 2-s. Olen “Hooaeg” saatejuht ning see saade käsitleb erinevaid ilu- ja elustiili teemasid. Saade on juba 15 aastat eetris olnud ning mäletan, kuidas ma emaga igal laupäeval seda saadet vaatama sättisin. Päris naljakas, et ma olen nüüd ise sellega seotud.

Mida uut on hetkel käsil näitlejatöös?

Oktoobris pidid algama ühe uue seriaali võtted, aga see lükkub eri põhjustel suvesse. 2023. aasta plaanides on suvelavastus, mida lavastab Inga Lunge. Sellest ei saa veel palju rääkida, aga hiljuti toimus reklaamplakatite pildistamine ehk varsti on info avalik.

Kas sul on Eesti näitlejate hulgas eeskujusid või mõni iidol, kellega sooviksid laval koos olla?

Väga hea küsimus, pole sellise asja peale mõelnudki. Lembit Peterson on näitleja, keda väga-väga hindan. Lavaka ajal tegime oma diplomitööd temaga Draamateatris. See oli Moliere’i “Õpetatud naised”, mille esietendus toimus 2017. aastal. See koostöö oli väga meeldiv ja õpetlik. Välismaa näitlejatest imponeerib mulle kõige enam Alicia Vikander.

Ingrid

Kuidas sport sinu näitlejatööd toetab?

Tegelen mitmete spordialadega ja liigun palju looduses. Igal juhul toetab ja annab võhma, et pikkadel võttepäevadel vastu pidada.

Märkasin sinu Instagrami kontol väga ilusaid mäesuusatamise pilte, millal ja kuidas sa selle spordialani jõudsid?

Sellega seoses on mul väga tore lugu. Minu vanaisa võttis oma 70. juubeli puhul kõik lapselapsed Prantsuse Alpidesse kaasa ja õpetas meid suusatama. Ta ise on käinud aastakümneid mägedes ja igal pool kõik mustad rajad ka ära proovinud, tõeline suusauhunt.

Kas sulle endale meeldib sõita rohkem suuska või lumelauda, oled sa nautleja või riskija?

Mulle endale meeldib pigem suuska sõita. Mäesuusatamisega seoses on mul üks naljakas lugu meenutada. Minu 25. sünnipäeval sõitsime Como järve äärde Itaaliasse ning seda täiesti juhuslikult, olles eelnevalt sisestanud Airbnb otsingusse “anywhere, any time“. Seal avanesid imeilusad pildid Como järve äärest. Jaanuarikuus oli kahjuks või õnneks sealgi talv ja päris külm oli.

Ingrid ja Martin

Olles mõnda aega külmetanud, otsustasime sõita suusatama lähedal asuvasse Sankt Moritzisse. Kohapealt rentisime nii suusariided kui ka varustuse. Sõitsime liftiga tippu, mina suuskadega ja elukaaslane (Martin Saar) lauaga. Viimasest korrast, kui vanaisaga suusatasime, oli viis aastat möödas. Olin kindel, et saan hakkama, olin ju varem Alpides käinud. Püüdsin alguses Martinil sabas olla, aga see osutus võimatuks missiooniks, mul oli tipus hirm nahas. Valasin ikka pisaraid, kuniks üks eestlasest sõber sõitis suuskadel minu ees ja nii sain lõpuks alla. Möödunud talvel sõpradega suusatades tulin juba mustadelt nõlvadelt alla.

On sul mõned kindlad aksessuaarid või rutiinid mägedes suusatades?

Telefon peab olema alati täislaetud, et kehva ilma korral rajal eksides saaks abi kutsuda. Samuti kuuluvad varustusse korralikud prillid. Riietus peab olema 100% ilmastikukindel.

Mina sõidan mööda märgistatud radu, elukaaslane seikleb pigem off-piste radadel mööda palke ja muid takistusi.

HH jalanõud

Sa oled Helly Hanseni saadik, miks sulle bränd meeldib?

HHEesti tuulises ja rõskes kliimas on Helly Hansen asendamatu, väga praktiline ja ilmastikukindel, kaitseb tuult ja vihma. Alpides kasutan teiste firmade tooteid, kes spetsiaalselt mäesuusariideid toodavad.

Kus sulle veel meeldib reisida või akusid laadida?

Minu jaoks on oluline päike ja valgus, mida meil Eestis napib. Alpides laevad mind just päike, kõrgus ja avarus, samuti kiirus, mida saab mägedes mõistlikult arendada. Mere ääres meeldib samuti väga käia. Olen õppinud surfilauaga sõitmist ja ka lohesurfi, kuid viimasega ei saanud väga sinasõbraks. Ilmselt harjutasin vähe. Kalipso ootab uut hooaega.

Koos Martiniga tegime väikelaevajuhi paberid ära, võime juhtida kuni 24-meetrist väikelaeva. Koroona ajal oli palju aega tegeleda uute väljakutsetega. Lisaks tegelen hiina tervisevõimlemisega, mis kätkeb endas ka võitlusaspekte. Eelmisel hooajal tegelesin ka poksimisega, selle pisiku sain filmi “Lõks” salvestamise ajal mõned aastad tagasi.

Millised kohad sulle Eestis meeldivad?

Meile meeldib väga metsas jalutada ning siinkohal on Helly Hanseni tooted asendamatud. Poolteist aastat tagasi kolisime kesklinnast mere äärde, põlismetsa äärde ning olen kogu aeg looduses. Suvel saame aias töötada, talvel lund lükata. Meil on väga armas kass, kes nõuab palju tähelepanu.

Neljandat aastat tegelen talisuplusega. Nüüd on eriti mõnus teha seda oma kodu kõrval, mere ääres, kus läheb kiiresti sügavaks ja ei pea pikalt külma käes kõndima. Suvel meeldib joosta ja rulluiskudega sõita.

Mida soovitaksid inimestele praeguses virr-varris teha, et oma sisemine rahu säilitada?

Enne magamaminekut ei tohiks kindlasti uudiseid lugeda, Aktuaalne Kaamera võib samuti unenägudesse kaasa tulla. Hoida ennast ja lubada väikeseid naudinguid nagu spaas käimine või looduses jalutamine. Soovitan võtta aega endale ja lähedastele.

Ingrid

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Iti-Pätrik Järve

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Crossfitter Andra Moistus tuli Fitness Challenge distsipliinis maailmameistriks

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus