Nelli Nilson: mul on dream team nii kodus kui ka tööl | Sportland Magazine

Jaga „Nelli Nilson: mul on dream team nii kodus kui ka tööl“

Nelli Nilson: mul on dream team nii kodus kui ka tööl

Sportland Eesti teenindusjuht Nelli Nilson tähistab 31. jaanuaril 35. sünnipäeva. Seda, et ta on teinud õigeid valikuid tõestab fakt, et just Nelli valiti Sportland Eesti ja Sportland International Group’i Aasta Inimeseks. Kuidas Nelli Sportlandisse jõudis ning mis teda nii töös kui spordis inspireerib, kirjutab ta edasi juba ise.

Sattusin mõni nädal tagasi lugema oma motivatsioonikirja, mille saatsin Sportlandisse kandideerides ja kuhu olin kirja pannud muuhulgas järgmise: „Mind vaimustab sport iga päevaga aina rohkem ja kirg jaekaubanduse vastu pole aastatega kraadigi jahtunud.“

Täna, neli aastat hiljem, pole selles osas mitte midagi muutunud – sport on mu lahutamatu kaaslane, mis pakub nii mõnusaid väljakutseid kui ka igapäevast vajalikku füüsilist aktiivsust, mis omakord lubab vaimul nautida 100% tööd inimestega ning lahendada teeninduse ja süsteemide juhtimisega seotud erinevaid põnevaid olukordi.

Nelli Nilson
Osa Nelli vingest tiimist, enne Sportland Kõrvemaa Rattamaratoni starti
Foto: Sportland

Sport minu elus

Koolinoorena tegelesin võistlustantsuga ning kuni 8. klassini sai kõvasti treenitud. Pärast võistlustantsu käisin erinevates showtantsu trennides, sõitsin rattaga ja rulluisutasin, aga päris uut „oma treeningut“ endale ei leinudki.

Ülikooli ajal jäi sport veidi tahaplaanile, aga just sel ajal leidsin kaks sportlikku hobi, talvel lumelauasõidu ja suvel golfi, mis mõlemad pakuvad tänaseni nauditavat aktiivset ajaviidet. 30. aastaseks saades avastasin aga ootamatult, et mulle meeldib jooksmine, sest seda on imelihtne igal pool ja iga ilmaga harrastada.

Nelli Nilson
Pärast 2018. aasta suurimat sportlikku saavutust ehk Tartu Maratoni Kuubiku viimase pika distantsi finišis.
Foto: erakogu

Teekond ideaalse ametini

Usun, et jooksukire avastamine on üks oluline põhjus, miks Sportlandi töökuulutus toona silma jäi ning miks mind ettevõttesse tööle võeti. Otse loomulikult olin selleks ajaks juba ka jaemüügis ja teenindussfääris töökogemust omandanud ning vastavaid teadmisi magistriõppes täiendanud. Ehk selleks ajaks hakkas mulle vaikselt selgeks saama, et nimetatud valdkond on just minu valdkond. Mind lihtsalt paelub inimloomus, meie emotsioonid ja nende juhtimine, samal ajal, kui pean ennast ka süsteemsust, korrektsust ja tulemustele orienteeritust armastavaks inimeseks. Jaemüügis teenindussfääri juhtimine on just täpselt selline, nagu on minu nägemus ideaalsest tööst – väga inimestekeskne, ülimalt kiiresti muutuv, efektiivsust nõudev ning parajalt väljakutseid pakkuv.

Kui mõtlen täna teenindussektori tuleviku peale, siis olen veendunud, et ühtegi head inimest ei hakka kunagi asendama ükski robot. Mulle teevad väga rõõmu üha laiemad võimalused erinevate tehnoloogiliste lahendustega efektiivsust tõsta, mis aitavad teenindussektoris lahendada korduma kippuvaid standardolukordi. See omakorda võimaldab klienditeenindajatel rohkem keskenduda tõeliselt olulisele – isiklikule lähenemisele, empaatiale ja emotsioonide loomisele. Tuleviku klienditeenindaja on tõeline tippspetsialist, kes suudab oskuslikult lahendused leida kliendi kõige keerukamatele soovidele, seda nii kaupluses kui ka onlines!

Nelli Nilson
Lastega Nike Noortejooksul 2018. aasta septembris.
Foto: erakogu

Tööalased väljakutsed

Olen äärmiselt tänulik Sportlandi tegevjuht Gerd Kiilile ning omanikele Are Altrajale ja Anti Kallele, et olen saanud oma tegevusvaldkonda väga suures ulatuses omaalgatuslikult juhtida, samal ajal tundes alati kindlat seljatagust. Mind motiveerib väga uuendusliku lähenemise ja lahenduste loomise protsess ning muudatuste korraldamine viisil, mis säilitaks olulist, aga leiaks samal ajal soovitud efektiivsust või tahetud innovatsiooni. Töö inimeste ning nendega seotud süsteemidega on lõputu – jaemüügikeskkond areneb võimsa kiirusega, info liigub välgukiirusel ning infot on väga palju, samal ajal soovivad noored järjest rohkem tähendust omavat tööd teha ning järjest enam aega ka oma hobidega ja enesearenguga tegelemiseks. Kuidas ehitada töökeskkond, milles oleks loovust, tegutsemisvabadust ja paindlikkust ning samal ajal kõik toimiks ja finantsnäitajad tõestaksid loodu efektiivsust, on lõputu väljakutse, mis ka järgnevatel aastatel igal hommikul tööle sõites mu silmad säravana hoiab.

Nelli Nilson
Super tiim – kõigil suusad all ja naeratus näol!
Foto: Sportland

Sport annab energiat

Kui 30neseks saades avastasin endas alguses uskumatuna tunduva kire spordi vastu, siis tänaseks on see ainult süvenenud. Mul võib olla selja taga väga pikk ja raske nädal, aga ikka ärkan nädalavahetusel vara, et koos perega mõnele spordiüritusele startida. Suur ja võrratutest liikmetest koosnev Sportland Team on just see õige, kellega koos erinevatelt rahvaspordisündmustelt parimaid emotsioone ja uut energiat koguda. Ainuüksi mõte meie võimsast tiimist aitab kõige raskemal võistlusel alati lõpuks finišisse. Tänu Sportland Team’ile naudin tänaseks suusatamist, osalen rattamaratonidel, jooksen maratone ning olen kõige krooniks avastanud erilise armastuse triatloni vastu. Tundub, et kuna töös armastan mitmekülgsust, siis sama efekt on ka triatlonil – selleks peab mitmekülgsemalt valmistuma, vahetusalad õigesti planeerima ja komplekteerima ning ka võistluse ajal on piisavalt varieeruvust ja põnevust.

Nelli Nilson
Nelli koos elukaaslasega The Mont Blanc Project’i raames Alpides
Foto: Sportland

Tänulik perele ning otsesele meeskonnale

Iga tugeva inimese taga on ta pere, iga tugeva juhi taga on ta tiim! Minul on mõlemaga äärmiselt vedanud. Teadvustan järjest tihedamini, kuivõrd mul on vedanud armastava ja toetava elukaaslasega, kellega koos on rõõm ka tublisid ja iseseisvaid lapsi kasvatada.

Teisest küljest olen väga tänulik oma lastele, kes mind igapäevaselt õpetavad olema rõõmsam kaaslane, osavam logistik ning ettenägelikum planeerija. Võin ainult ette kujutada, et elu minusugusega, kes soovib iga teise nädalavahetuse erineval spordiüritusel veeta või siis nädala sees selleks ühistrenni teha, võib olla kõike muud kui kerge, seetõttu on ühiselt veedetud sportlikust ajast alati topelt rõõm.

Sama lugu on ka mu tiimiga, me mitte ei liiguta koos mägesid ainult tööalaselt, vaid me vallutame koos spordiradu, omandame olenemata east uusi oskusi ning oskame elust nii maksimumi võtta. Mul on vedanud, sest mul on dream team nii kodus kui ka tööl!

Tekst: Nelli Nilson

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tahad liikuda nagu tuul? Proovi talisurfi!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus