Nike Golf sellest kevadest Sportlandis | Sportland Magazine

Jaga „Nike Golf sellest kevadest Sportlandis“

Nike Golf sellest kevadest Sportlandis

Ajalugu

Nike on bränd, mis ei vaja tutvustust. Küll aga ei tea paljud, et üks osa Nike brändist on Nike Golf, mis on üks tuntumaid brände maailma parimate professionaalsete ja amatöörgolfimängijate hulgas. Nike alustas golfitoodete tootmist alles aastal 1900 ning on tõusnud pärast seda kiiresti golfimängijate lemmikuks. Esimese golfijalanõu valmistas Nike 1986. aastal, kui oli teinud koostööd mitme väga hea golfimängijaga, ent mängijad ei võtnud esimest golfijalanõud hästi vastu.

Nike Golf ei olnud eriti populaarne kuni aastani 1996, kui sõlmiti viieaastane ja 40 miljoni dollari suurune leping noore golfimängija Tiger Woodsiga. Nike ei valmistanud sel ajal ühtegi golfikeppi ega golfipalli.

Seejärel sai Nike Golf suure hoo sisse ning pärast seda on Nike kaasanud oma ala tippe, et valmistada parimaid ja innovatiivsemaid golfikeppe ja muud varustust.

Tiger_Woods_China_2015_4_original
Tiger Woods

 

Innovatsioon

Nike on spordimaailmas tuntud innovatiivsete lahenduste poolest. Nii ka golfis. Nike Golf on alates oma esimese golfipalli tootmisest 1999. aastal järjepidevalt eiranud traditsioone ning püüdnud leida uusi lahendusi ja materjale, et anda mängijatele võimalusi võistelda kõrgeimal tasemel. Nike sponsitud Tiger Woodsi ja Rory McIlroy iga-aastase koostöö eesmärk on testida uusi prototüüpe ning valmistada uut varustust just nende soovituste järgi. Näiteks soovis Rory McIlroy driver’it ja palli, mis sobiksid kokku ja lennutaksid palli kõrgemale ja kaugemale, kaotamata seejuures täpsust.

Nike korraldas uurimistöö, lõi prototüüpe, testis neid Roryga, tegi veel uurimistööd, testis veel kord Roryga ning lõpuks loodi uus Fly Vapor Pro driver ja RZN Tour/Platinum golfipall. Nike on läbinud ainult 20 aastaga väga kiire arengu golfimaailma tippu ning jätkab pürgimist maailma parimaks golfibrändiks.

Why_Change_30_STILL_05_original
Rory McIlroy

 

Mängijad

Nike on sõlminud kõigil spordialadel lepingud kõige paremate sportlastega. Nii ka golfis. Nike omab lepinguid maailma tuntuima golfimängija Tiger Woodsiga, maailma esinumbri Rory McIlroyga ning naistest Michelle Wie ja Suzann Petterseni ja paljude teistega. Need mängijad on golfimaailmas absoluutses tipus ning mängivad tänu sellele ka parima varustusega.

Rory McIlroy tiimiliige ja caddie JP Fritzgerald on öelnud, et Rory golfikotti ei pääse miski enne, kui see pole perfektne.

Tiger Woods ja Rory McIlroy kuuluvad maailma kĂĽmne paremini tasustatud sportlase hulka.

Sellest kevadest on Nike Golf saadaval ka Sportlandis.

Autor: Mari Hutsi, pildid: Nike

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Mille järgi valida tõukeratast?

Tõukeratast valima hakates peaks esmalt selgeks tegema, mis eesmärgiks seda vaja on. Need, kes soovivad tõukeratast ühest punktist teise kulgemiseks,…

Järgmine postitus:

SUUR GALERII: Vaata, kes tulid Eesti Laulu lõppkontsertile kaasa elama

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus