Nike Training Club Challenge aitab liikuda suurte eesmärkide suunas | Sportland Magazine

Jaga „Nike Training Club Challenge aitab liikuda suurte eesmärkide suunas“

Nike Training Club Challenge aitab liikuda suurte eesmärkide suunas

Tõmba nüüd oma sügis täiega käima ja võta vastu Nike Training Club Challenge. Garanteeritud on mitmekülgsed ja vaheldusrikkad treeningud, parimad treenerid ning motiveeriv seltskond.

Tänavune Nike Training Club väljakutse IN PROGRESS algas 30. septembril ning kestab 15. detsembrini. Väljakutsega võib liituda kogu selle perioodi vältel. Treeningud toimuvad valitud MyFitnessi klubides ning on jagatud kolme suuna vahel – vastupidavustreeningud ehk ENDURANCE, jõutreeningud ehk STRENGTH ning liikuvust parandavad ja taastavad treeningud ehk MOBILITY. Kuigi iga treening on kindlama fookusega ühe kehalise võimekuse suuna arendamisele, on tervik piisavalt kombineeritud, et saaksid efektiivse kogu-keha treeningu. Trennides sooritatakse paljusid harjutusi oma keharaskusega, aga kasutatakse ka erinevaid vahendeid (hantlid, sangpommid, vahurullid, matid, kummilindid, kettad, kangid jm). Kuna NTC tundides on au sees tiimitunnetuse arendamine, kasutatakse aeg-ajalt ka paarisharjutusi ning tiimides töötamist, kas siis ringtreeningu või mõne muu formaadi näol. Alati on võimalus valida kergema ja raskema harjutusvariandi vahel, seega on osalema oodatud igal tasemel sportlased*.

NTC Challenge

Ühise eesmärgi nimel

Treener Keiu Pirnpuu on Nike treeningutega seotud olnud juba viis aastat. Ta alustas Nike Run Clubis, kus toimuvad aasta ringi iga ilmaga treeningud fookusega jooksule. Eelmisel aastal liitus ta Nike Training Club tiimiga. „NTC trennid on väga vaheldusrikkad ja mitmekülgsed, kus arendame nii liikuvust, vastupidavust kui ka jõudu. Meie treenerid on äärmiselt motiveeritud ning alati valmis mõtlema n-ö outside of the box, et hoida trenne huvitavatena,“ toob Keiu välja. Tema sõnul on teiste trennidega võrreldes kõige suurem erinevus meeskonnatöö. „NTC on nagu sõpruskond, kes iga päev tuleb kokku ja töötab ühise eesmärgi nimel – saada tugevamaks ja areneda. Samas oleme kõik üksteisele toeks ja motiveerime.“

Nike Training Club Challenge raames annab Keiu NTC Mobility ja NTC 75 treeninguid. „NTC Mobility on pigem madala intensiivsusega treening, mis keskendub keha liikuvuse, painduvuse ja stabiilisuse arendamisele ning aitab sul näiteks intensiivsemates trennides harjutusi sooritada lihtsama vaevaga ja tehniliselt korrektselt. NTC 75 on kombineeritud treening, millest üks osa on suunatud kas siis jõu või vastupidavuse arendamisele ja teine osa on mobility. Ehk selles trennis keskendume 75 minuti jooksul kahele suunale,“ tutvustab treener.

Keiu PirnpuuEdasi tähtede poole

Keiu arvab, et NTC Challenge’it võiksid proovida kõik. Kuna sügis on aeg, mil õhtuti läheb vara pimedaks, on vahel vaja lisamotivatsiooni, et diivanil istumise asemel end siiski liigutada. „NTC Challenge on ideaalne koht, kust leida see motivatsioon ja panna end proovile erinevates treeningutes. Ei pea kartma ega muretsema – ootame kõiki, igal ajal!“ kinnitab treener.

Julgus tasub kokku võtta ka nendel, kes varem pole üheski NTC trennis või rühmatrennis käinud. „Meie treenerid annavad harjutustest erinevaid variatsioone, alati on võimalik valida raskem või kergem variant. Treenerid on valmis alati toetama ja aitama kõiki, nii uusi kui ka juba vanu käijaid,“ lausub Keiu.

Algajatel soovitab ta esimesena minna MOBILITY tundi, mis teistega võrreldes kulgeb rahulikumas tempos. Edasi võiks liikuda STRENGTH treeningutesse, kus saab juba raskustega mängida ning mõne aja pärast proovida ENDURANCE’i, mis on kolmest kõige intensiivsem. „Küll aga ei tohiks ENDURANCE trenne karta, sest nagu öeldud, on alati olemas harjutuste kergemad versioonid. Me kõik oleme inimesed. Esimene kord ongi raske, teine kord juba kergem, ja nii ta läheb – sinu treenitus tõuseb. Tänu sellele jõuad nii trennides kui ka igapäeva elus rohkem teha. Meie soov on aidata kõiki oma eesmärkidele lähemale just läbi mitmekülgsete ja lõbusate treeningute,“ julgustab Keiu.

Henrik KalmetIga trenn on uus ja erinev

Näitleja Henrik Kalmet on NTC treeningutega tuttav juba mitu aastat ning on osa võtnud ka NTC Challenge’ist. Sellel treeningul on tema meelest palju positiivseid külgi. „Eneseületus, hea enesetunne, paranenud vorm, toetavad trennikaaslased ning motiveerivad treenerid,“ loetleb ta. „Suurimaks väljakutseks on olnud luua endale regulaarne trenniharjumus, et trennist saaks loomulik argipäeva osa. Samuti see, et isegi paranenud vormi puhul ei langeks mugavustsooni, vaid jätkaks enese proovile panekut,“ lisab Henrik.

Kellele näitleja aga NTC Challenge’it soovitaks? „Lihtne oleks öelda, et kellele iganes, kes tahab trenni teha, aga eelkõige soovitaksin seda inimesele, kes lisaks heale korraliku koormusega trennile peab oluliseks emotsiooni, vajab treeneri utsitust ja trennikaaslaste tuge. Kes tunneb, et üksi ei jõua end sundida, aga grupis on seda lihtsam teha, siis see trenn on talle. Samuti sellele, kes tunneb, et on tüdinud ühekülgsest trennist, olgu selleks siis jõusaal või mõni rühmatrenn. NTC-s on pea iga trenn uus ja erinev,“ kinnitab Henriku kogemus.

Miks väljakutsega liituda?

Lisaks sellele, et regulaarselt treenides hoiad vormis oma keha ja saad positiivseid emotsioone, saavad Nike Training Club Challenge’is osalejad koguda preemiapunkte: iga trenni eest saab ühe templi, mis annavad soodustusi Nike poodides ning tagavad pääsu eritreeningutesse. Mida rohkem templeid kogud, seda suurema soodustuse teenid (15 trenni = -15%, 30 trenni = -30%, 40 trenni = -40%, 50 trenni = -50%. Soodustus on ühekordne ja kehtib täishinnast, kasutada saab seda kuni 29. detsembrini 2019 Nike Viru ja Ülemiste kauplustes.

Kuidas osa võtta?

·      Vali välja meelepärane MyFitness klubi – Solaris, Postimaja, Mustamäe, Balti Jaama Turg, Ülemiste City, Rävala, Tartu Kesklinn, Tartu Lõunakeskus või Pärnu.

·      Vaata treeningute kellaaegu MyFitnessi tunniplaanist.

·      Registreeri ennast treeningule.

·      SAA OSA KÕIGE VINGEMAST TREENINGPUNDIST!

·      Challenge’iga võid liituda igal ajal + kutsu sõber ka trenni!

·      NTC Challenge 2019 Facebooki grupiga saad liituda SIIN

*Kui sul on keha, siis oled sa sportlane

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Marleen Muhuste / Nike

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Aktiivse eluviisiga Eva Ottas kogub MyFitnessis väärtuslikke kogemusi

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus