Nike Training Club kutsub osalema sügise kõige ägedamal väljakutsel | Sportland Magazine

Jaga „Nike Training Club kutsub osalema sügise kõige ägedamal väljakutsel“

Nike Training Club kutsub osalema sügise kõige ägedamal väljakutsel

Septembri lõpus algas taas Nike Training Club Challenge, mis inspireerib regulaarselt trennis käima ning seda täiega nautima. Väljakutse kestab 15. detsembrini. Ka sina jõuad veel liituda!

Nike Training Club Challenge sobib kõigile, kes tunnevad, et vajavad lisamotivatsiooni trennide tegemiseks. Sel aastal on väljakutsega ühinenud teiste seas spordientusiast Liis Velsker, näitleja ja laulja Hanna Martinson, treener Keiu Pirnpuu, juutuuber Martti Hallik, “Rakett 69” võitja Karl Vilhelm Valter ning treener Ranno Maasikmets. Nad kutsuvad kõiki teisigi olema veelgi aktiivsem treenija ning näitavad eeskuju oma positiivse suhtumisega. Rääkisime nendest mõnega lähemalt ning uurisime, mida väljakutses osalemine pakub ja miks nad seda teistele soovitavad.

Liis VelskerMotiveeriv seltskond

„NTC meeldib mulle sellepärast, et seal valitseb kambavaim. Minu jaoks on uudne, et juba hommikul vara riietusruumis kõik tervitavad sind, et üheskoos trenni minna,“ räägib Liis, kelle arvates on ühises vaimus tunduvalt lihtsam kõikidele raskustele vastu minna.

Lisaks sellele ei ole Nike Training Clubi trennides mingeid piiranguid, tulla võib kogenud sportlane või algaja, sest treener leiab sobiva alternatiivi igal tasemel treenijale. Samuti on võimalik valida eri suunaga treeningute vahel ning neid omavahel kombineerida. Valikus on vastupidavust arendav ENDURANCE, jõutreeningule suunatud STRENGTH või liikuvust parandav ja taastav MOBILITY.

Nike treener Keiu Pirnpuu, annab oma garantii, et igast trennist lahkutakse ainult rohkem motiveerituna. „Mulle väga meeldib näha inimesi, kes pingutavad ning trenni lõpus suudavad ikka hoida naeratuse näol. Trenn peaks olema ka lõbus, mina üritan alati inimestesse seda head tunnet süstida,“ ütleb ta.

Karl Vilhelm
Karl Vilhelm

Pingutades ühise eesmärgi nimel

Just positiivse energia ja meeletu motivatsioonilaengu pärast liitusid väljakutsega nii Liis, Karl Vilhelm kui ka Ranno. Igaüks neist võttis selle vastu oma igapäevase töö, pereelu ja toimetuste kõrvalt, ikka selleks, et üksteist tagant tõugata. „Väljakutses osalevad toredad inimesed, kes motiveerivad mind trenni tegema,“ sõnab Karl Vilhelm. Liis nõustub, et koos treenida on tunduvalt lihtsam. „Kui sa oled planeerinud üksi minna, siis on kergem loobuda ja edasi magada, kui aga keegi sind ootab, siis sul on kohustus minna,“ räägib naine ühisest motivatsioonist.

Trennid aitavad olla regulaarselt aktiivsed, parandada oma füüsilist võimekust või võidelda kehaliste probleemidega. Kuigi iga inimene tuleb trenni erineval põhjusel, siis on eesmärk ühine – saada paremaks. Ranno, kes on pikka aega vaevelnud õla- ning seljavalude käes, näeb NTC väljakutses võimalust enda füüsilist enesetunnet parandada. „Otsustasin oma probleemidega tegelema hakata ja loodetavasti ka nendest lahti saada. Tahan parandada oma mobiilsust ning selleks on NTC Mobility ja Yoga trennid ideaalsed,” arvab noormees. Ka Liis tunneb, et tema elus ei ole kunagi liiga palju trenni. „Ma tahan luua omale hea harjumuse ja rutiini. Iga liigutus, mida sa teed enda heaks, avaldab positiivset mõju,“ arvab noor naine.
Unusta kõik vabandused

RannoPaljud vabandavad trenni vahele jätmist ajapuudusega või motivatsiooni vähesusega. NTC Challenge’iga liitudes ei saa neid ettekäändeid enam kasutada. Kuna treeninguid toimub päevas väga palju, alates vara hommikust, lõpetades hilise õhtuga, siis leiab sobiva aja igaüks. Rääkimata tohutust energiast, mida ühiselt treenides saadakse. „Soovisingi osaleda selleks, et oma keha üllatada alustades päeva 7.30 trenniga,“ ütleb Liis, kelle jaoks ei ole varajased hommikud muidu tavaline nähtus. „Kui vead ennast vara hommikul trenni, siis on garanteeritud, et lahkud sealt hea tuju ja uskumatu energiaga terveks päevaks. Miski muu pole mind varem motiveerinud nii vara ärkama, et trenni teha,“ nõustub ka Ranno.

Kõige olulisem on tekitada endale kindel rutiin käia trennis, aga just algus on selle teekonna kõige raskem osa. Harjumuste tekkeks on vaja aega ja pühendumist, mistõttu NTC Challenge ongi alustamiseks ideaalne koht. „Ma arvan, et inimeste jaoks on väga raske distsipliini hoidmine ja harjumuste säilitamine. Meie challenge kestab üle kahe kuu, mis on tegelikult väga pikk aeg, samas on see täpselt paras periood, et tekitada trennis käimise harjumus,” arvab treener Keiu. Karl Vilhelm üritab samuti oma nädalad sisustada mitmete trennidega, külastades vahel päevas lausa mitut erinevat. „Isiklikult olen jõudnud piirini, kus rohkemates trennides käimiseks peaksin viibima mitmes kohas korraga,“ naljatleb noormees. Kuid just selline järjepidev treenimine aitab luua kindla rutiini.

Keiu Pirnpuu
Keiu

Sport on elustiil

Treener Keiu tuletab meelde, kui oluline on iga inimese elus regulaarne liikumine ja treenimine. „Arvan, et kui olla pidevalt liikuv siis on ka igapäevased tegevused lihtsamad ning energiat palju rohkem. Nii on ka vanemas eas lihtsam aktiivne olla,“ ütleb naine. Sportimine peab olema osa elust, mitte kohustus, mille endale võtame, sellele tegelikult pühendumata. „Ma teen sporti ja olen aktiivne rõõmuga. Kõigil on raskeid päevi, sel juhul tuleb sisendada, et sa teed seda ainult endale ning keha tänab sind,“ annab Keiu nõu, kuidas trennide jaoks motivatsiooni leida.

Spordis ei avaldu tulemused kohe peale trenni tegemist, aga annavad tulevikus tagasi mitu korda rohkem energiat kui võttis meilt hommikul vara ärkamine või peale tööd trennisaali minek. „Sport mängib minu elus kõige olulisemat rolli üldse. Tänu sellele olen oma elus jõudnud täpselt nii kaugele nagu hetkel olen,” jagab oma kogemust Liis, kes on saanud paljudest raskustest üle justnimelt tänu spordile.

Aktiivne eluviis muudab ka Rannot iga päev rõõmsamaks ja energilisemaks inimeseks. „Sport on mu töö, hobi ja elustiil. See hoiab mind terve mõistuse juures ja teeb mind õnnelikuks,“ ütleb noormees siiralt ning lisab, et elus tulebki teha neid asju, mis muudavad meid rõõmsaks.

Spordist ei ole võimalik saada halba energiat, lihtsalt tuleb leida endale sobiv treening, mis loob hea enesetunde ja rahulolu oma kehas.

NB!

Nike Training Club Challenge treeningud toimuvad valitud MyFitnessi klubides: Solaris, Postimaja, Mustamäe, Balti Jaama Turg, Ülemiste City, Rävala, Tartu Kesklinn, Tartu Lõunakeskus või Pärnu.

Tunniplaaniga saad tutvuda siin.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Nike

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

KK Viimsi mängumees Mihkel Allorg: korvpall pakub emotsioone nii mängijatele kui fännidele

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus