Perekond Miller – üksteise jaoks alati olemas | Sportland Magazine

Jaga „Perekond Miller – üksteise jaoks alati olemas“

Perekond Miller – üksteise jaoks alati olemas

Tallinnas elab vahva pere, kuhu kuuluvad neli Robertit, üks Liisu ja nende truu karvane sõber Diego. Pere argipäev on kaootiline nagu Pipi Pikksuka segasummasuvila, kuid neil on peaaegu alati lõbus.

perepiltJutt käib Robert ja Liisu Milleri perekonnast. „Roberteid on nii palju, sest peremees oli veendunud, et just tema nimi peab saama meie esimese poja keskmiseks nimeks. Nii sündiski William Robert (5). Paari aasta jooksul saime veel kahe poja võrra rikkamaks, seega tundus kriminaalselt ebaaus ainult esimene isa nimega jätta. Nii saidki Oscar Robert (3) ja Fred Robert (1) endale ka uhked nimed,“ selgitab Liisu.

Viieliikmelise pere argipäevad on sagimist täis. Roberti päevatöö on perefirmas Juustukuningad ning öötöö on tegeleda muusikaga. Liisu tegeleb sotsiaalmeediaga, kujundab kodu ning valmistab eritellimusel kunsti. „Kõik see kokku on nii värviline, et kui lisada kolm uudishimulikku mehehakatist, kes vajavad suurte emotsioonide virvarris maailma avastamisel abi, siis päris klassikaliselt „tavaline“ meie argipäev vist ei ole. Aga vähemalt on lõbus,“ naerab Liisu.

Juhus viis maalimise juurde

Liisu MillerKui Robert on muusikaga tegelenud juba pikka aega, siis Liisu avastas endas kunstniku alles hiljuti. „Maalimine tuli minu ellu vajaduspõhiselt. Kolisime umbes poolteist aastat tagasi uude koju ja see avas minus huvitavad tšakrad, mis oli ka mulle suureks üllatuseks. Kuna tühja seinapinda oli palju, kuid kallist kunsti osta ei raatsinud, otsustasin, et maalin ise,“ räägib ta. Valminud töödest jagas ta pilte Instagramis ja ootamatult vallandus tellimuste laviin. Sellest ajendatult registreeris värske kunstnik oma ettevõtte ja on nüüd põnevil, kuhu ja kui suurelt edasi. „Ma ei ole end kunagi loomeinimeste sekka arvestanud, kuid loominguga tegelemine annab vabaduse oma aju ja mõttetöö täielikult seisma panna. Kaldun enamasti asju üle mõtlema ja analüüsima, kuid maalides ei ole mu peas mitte ainsat mõttearendusprotsessi,“ kinnitab Liisu.

Kui siiani on ta laste kõrvalt saanud maalida ja teisi projekte teha vaid õhtuti või öösiti, siis sel sügisel hakkas pere poisse lasteaeda harjutama. Liisu loodab, et nüüd tekib piisavalt aega, et öised tööd päevale sättida. „Kõige rohkem on praegu tööd eritellimus-maalidega, mis kannatlikult järjekorras oodanud. Samuti on tulemas paar suuremat koostööd ägedate brändidega minu Instagrami kontol,“ avaldab ta.

Robert LõviTunne, mida tahaks veel ja veel

Robert, artistinimega Robert Lõvi, keskendub praegu päevatöö kõrval tekstide kirjutamisele, millest võiks sündida uued laulud ja album. Ta hindab kõrgelt võimalust loominguga tegeleda. „Koolipoisina õppisin klaverit ja laulsin Estonia poistekooris. Samal ajal olin väga rõõmus, kui kooli jaoks pidi ise luuletusi kirjutama ja neid pähe õppima. Klaverist ja poistekoorist tulin küll ära, aga pärast kooli lõppu avastasin end aina rohkem tekste kirjutamas. Mäletan, kuidas mõtisklesin, kas peaksin hakkama luuleraamatuid kirjutama või muusikat tegema. Esialgu valisin muusika, kuid ka raamatu võiks kunagi ära teha,“ muheleb mees.

Ta kinnitab, et muusikaga tegelemine pakub emotsioonide skaalal absoluutselt kõike. „Kõige eufoorilisem hetk kogu protsessis on kindlasti see, kui teen uuest loost esimest salvestust ja tunnen, et kogu komplekt töötab. See on tunne, mida tahaks aina veel ja veel.“

Energia tuleb elust enesest

Kui pere on suur ja tegemisi on palju, siis tuleb kõigega toime tulekuks vahepeal kuskilt energiat koguda. „Alustan tavaliselt päeva muusikaga, mis paneb puusad nõksuma ka siis, kui aju veel tegelikult alles unes on. Hea muusika annab väga palju energiat ja tekitab mõnusa tunde igal aastaajal, eriti pimeda saabudes. Mulle annab jõudu ka ägedate ja inspireerivate inimestega suhtlemine. Nende huvitavate ideede kuulamine, toimetuste jälgimine ja kaasa elamine tekitab ka endas soovi rohkem ette võtta ja ära teha,“ jagab Liisu.

Robert saab samuti energiat heast muusikast ja ägedast seltskonnast, aga ka korralikust trennist. „Mängin rahvaliiga saalijalgpalli ja käin jooksmas. Tavaliselt üks-kaks korda nädalas. Olen avastanud, et kui ma mõnda aega trenni ei tee ja end piisavalt ei liiguta, ei tule ka uute tekstide ideid nii palju. Trenn on seega väga tähtis,“ leiab ta.

Liisu ja Robert Miller

Õue iga ilmaga

Energiat on paaril vaja koguda muuhulgas selleks, et jaksaks koos lastega vahvaid asju ette võtta. „Mida põnevamad ja aktiivsemad on tegevused, seda rohkem kõik naudivad. Seikluspargid, metsarajad, pallimängud ja ronimine meeldivad kõigile ühtemoodi,“ räägib Liisu.

Väljas veedavadki nad palju aega igal aastaajal. Seejuures on oluline ennast mõnusalt ja mugavalt tunda ning see omakorda tähendab, et peab vaatama, mida selga ja jalga panna. „Garderoobi valides on number üks alati kvaliteet. Kui ei saa poris püherdada, siis ei osta. Kuna jalutame koera ja lastega iga ilmaga palju õues, peavad sügisriided olema vihmakindlad, piisavalt soojad, kuid samas kerged ja liikuvad, et ei ajaks higistama,“ selgitab ta.

Seepärast on pere üks lemmikbränd Helly Hansen. „Nende toodetel on ilus ja funktsionaalne disain, kvaliteet ja lai valik,“ kiidab Liisu. „Elasin kunagi aasta vahetusõpilasena Rootsis. Kuna mägedes matkamine ja suusatamine kuulub rootslaseks olemise juurde, sai ka mulle üsna ruttu selgeks, et õige varustus on väga tähtis. Kõige rohkem jäid silma just Helly Hanseni riided ja see, kui hinnatud bränd see rootslaste seas oli. Minu Rootsi vanematel olid veekindlad Helly Hanseni vihmariided ja soojad fliisid, mida nad olid kasutanud uskumatult kombel viimased 30 aastat. See ütleb ühe brändi kohta rohkem kui tuhat sõna,“ arvab naine.

lapsedÜksteise jaoks alati olemas

Kuna Millerite pere on suur ja tegemisi on palju, toob see kaasa üksjagu peamurdmist. „Meie suurimad väljakutsed on seotud igale pereliikmele üks-ühele aja leidmisega. Proovime pakkuda lastele eraldi koos olemist ainult ühe või teise vanemaga. Samuti veedame võimalusel aega ainult kahekesi, et lihtsalt Robi ja Liisu olla,“ räägib ta.

On selge, et Liisul ja Robertil on õnnestunud selle väljakutsega toime tulla. Nende suurim rõõm praeguses ebakindlas maailmas on see, et nad on üksteisel olemas. „Oleme väga tänulikud, et meil on võimalik üksteisele toetuda, samal ajal, kui täna on maailmas inimesed üksikumad kui kunagi varem. Me ei võta üksteist iseenesestmõistetavalt ja proovime suunata teadlikult tähelepanu sellele, et kodus oleks hea. Seda eriti siis, kui kogu maailm on „lukus – lukust lahti – jälle lukus“ mentaliteediga pisut ära solgutatud,“ sõnab Liisu.

Lõpetuseks annavad nad kolm nõuannet, mida järgides saab igaüks oma päeva paremaks muuta. Tasub kindlasti kuulda võtta!

Liisu soovitab

1) Kui sul on kehv päev, mine õue! Pole oluline, kas oled lapsega kodune või töötad nagu orav rattas. Mine õue kasvõi kümneks minutiks. Värske õhk toob alati paremad mõtted.

2) Kui tunned kadedust, siis pööra see imetluseks! Imetlus ja inspiratsioon on palju edasiviivam jõud kui kadedus ja negatiivsed mõtted.

3) Ole alati lahke nagu Pipi Pikksukk. Pipi on maailma tugevaim tüdruk, aga ka maailma lahkeim tüdruk. Ja seepärast kindlasti maailma kõige positiivsem tüdruk!

Robert soovitab

1) Päevale saab kõige parema stardi siis, kui annad endale hommikul aega. See võib tähendada, et pead veidi varem ärkama, kuid see annab meeletult juurde, kui päev ei alga kiirustades.

2) Hommikul enne voodist väljumist pane mängima oma lemmik playlist.

3) Happy wife, happy life! Kui naine on rõõmus, on endal ka päris hea olla!

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Iti-Pätrik Järve / erakogu

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

IMBOX – revolutsioon jalatsite hoolduses

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus