Polar Verity Sense on suurepärane abimees igasugusel treeningul | Sportland Magazine

Jaga „Polar Verity Sense on suurepärane abimees igasugusel treeningul“

Polar Verity Sense on suurepärane abimees igasugusel treeningul

Treeningutest on alati rohkem kasu, kui sportimise ajal oma seisundit jälgida ning hiljem tehtut analüüsida. Üks hea abimees selleks on Polar Verity Sense.

Polar Verity Sense on optiline südame löögisageduse monitor, mis tagab maksimaalse liikumisvabaduse ning pakub treeningute vaatamiseks ja salvestamiseks mitmeid võimalusi. See sobib väga hästi enda igapäevaste treeningute jälgimiseks, sest seda on mugav kanda ja selle saab treeningu ajal ühendada oma telefoni või kellaga. Nii on võimalus igal hetkel oma seisundit hinnata ja vajadusel treeningu intensiivsust reguleerida.

Polar Verity SenseTööpõhimõtted

Polar Verity Sense on väike rihmakujuline seade, mis sobib hästi käsi- või
õlavarrele või klambriga ujumisprillide külge kinnitamiseks. Ehk seda saab kanda just seal, kus see olenevalt spordialast kõige parem on ning pole karta, et see kohalt nihkuks või hakkaks kuidagi liikumist takistama.

Toode põhineb samal tehnoloogial, mis on kasutusel randmelt pulssi mõõtvates Polari spordikellades. Olemuselt paigutub seade pulsivöö ja pulsikella vahele. Olles aga tunduvalt mugavam kui klassikaline pulsivöö ning pisut täpsem kui pulsikell.
 
Mitmekülgsed võimalused

Kõige suuremad eelised võrreldes pulsikellaga annab Polar Verity Sense ujujatele, kontaktspordialade harrastajatele ja nendele, kes külma ilmaga õues trenni teevad. Ujuja saab kinnitada sensori õlavarrele või ujumisprillide külge meelekohale. Kui pulsikell võib basseinis pöördeid tehes randmelt paigalt nihkuda ja südamelöökide mõõtmises seetõttu ebatäpne olla, siis Verity Sense anduriga seda probleemi ei teki.

Polar Verity Sense

Samuti on seade äärmiselt sobiv poksitreeningule, sest poksikinda alla kella mugavalt panna ei saa, aga õlavarrele paigutatud rihm poksilöökide tegemist ei sega. Külma ilmaga välja sportima minnes saab aga Verity Sense’i paigutada riiete alla käele või jalale – pulsikell ei pea sel juhul nahaga kontaktis olema ning seda võib kanda riiete peal. Nii ei pääse kella juurest külm kehale ligi, aga südamelöögi sagedust saab trenni tehes muretult jälgida.

Miks aga enda südametööd treeningu ajal üldse jälgima peaks? „Jälgides enda südame löögisagedust saad indikatsiooni treeningu intensiivsusest ning väheneb vigastuste ning üle- ja alatreenimise risk. Samuti annab see võimaluse enda progressi nädalast nädalasse analüüsida,“ selgitab treener Keiu Pirnpuu. Ta lisab, et kindlasti võiksid enda pulssi jälgida harrastussportlased ning need, kes alles treeningutega alustavad. „See aitab endale mitte viga teha ja valida õige treeningkoormus. Tavaliselt soovitakse saada kohe kõike ja korraga. Kui aga näed, et sinu pulss on igas trennis üle 180 annab see märku, et peaksid valima alguses rahulikuma treeningu ning jälgima ka taastumisaega,“ toob ta näite.

Polar Verity Sense

Mida veel on hea teada?

Verity Sense sobib kasutamiseks nii kogenumale kui ka alles algajale treenijale. Seade kinnitatakse ümber käe või jala takjakinnitusega. Seda kasutama hakates tuleb teha valik, kas kasutada seda koos kella või mõne muu seadme, näiteks telefoniga või iseseisvalt või ujumisfunktsioonis. Kui seadistus on valitud, hakkab Verity Sense koheselt pulssi fikseerima.

Bluetooth®, ANT+ ja sisemälu võimaldavad ühendada Polar Verity Sense’i spordikella või rakendusega ning vaadata treeningu kulgu reaalajas või salvestada treeningu sisemällu ja vaadata andmeid hiljem.

Seadet saab kasutada ka ilma pulsikellata. Sellel ei ole küll GPS signaali vastuvõtmise võimekust ehk ta ei registreeri trennis läbitud vahemaad, kuid fikseerib pulsi. Tänu sellele sobib see rühmatreeningus, jõusaalis või joogas, aga ka juhul, kui läbitud distantsi salvestamine pole kasutaja jaoks määrav.

Kokkuvõtteks

Polar Verity Sense on olenemata spordialast 100% kohanemisvõimeline. Andurit kinnitades tuleb lihtsat veenduda, et see asuks kindlalt naha vastas. Kui sinu treeningul on tähtis vabadus, siis on Polar Verity Sense parim valik. Kinnita lihtsalt seade oma kehale ja asu liikuma, kõiki andmeid saad vaadata just siis, kui sulle sobib.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Polar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Kuidas valida sobivat suusavarustust?

Ootamatult süllekukkunud talv meelitab suusaradadele nii kogenuid kui ka neid, kes käisid lumel viimati koolipõlves. Milliseid suuski valida? Mis valemiga…

Mille järgi valida talvesaapaid?

Kvaliteetsed, soojad ja mugavad saapad on talvel hädavajalikud. Eriti meie kliimas, kus ettearvamatud ilmastikuolud võivad vahelduda krõbedast külmast lörtsi ja…

Järgmine postitus:

Hea Eeskuju Franz Malmsten tahab inimesi nakatada spordipisikuga

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus