Puhkust Käärikul tasub planeerida kohe! | Sportland Magazine

Jaga „Puhkust Käärikul tasub planeerida kohe!“

Puhkust Käärikul tasub planeerida kohe!

Legendaarne Kääriku Spordikeskus on viimaste aastate jooksul läbinud totaalse muutuse ning ootab Lõuna-Eesti ilu ja võlu avastama nii üksikuid uitajaid, romantikuid, peresid, sõpruskondi kui ka erinevaid kollektiive.

Talvepuhkus Valgamaa metsade vahel üllatab oma võimaluste rohkusega, isegi ainult keskuseni jõudmise teekonna erilisus võtab nii mõnelgi suisa hinge kinni. Vaimu tasub Käärikule välja puhkama tulla veel selle aasta lõpus või uue algul.

Spordikompleksi juhi Kristjan Karise sõnul on lumerõõmude nautijad väga oodatud. „Kui soovid vaheldust ja teada, mida tähendab tõeline jõulurahu, siis seda me siin talvevõlumaal pakume. Aastavahetusel pidu ei tule, kuid oleme külalistele avatud. Klientidena ümbritsevad meid alati aktiivsed ja heatahtlikud laia silmaringiga inimesed ehk saad end heas seltskonnas üsna mõnusalt tunda,“ lubab keskuse juht.

Kääriku spordikeskus

Mängumaa on lai

Aktiivse puhkuse võimaluste nimekiri on pikk. „Tule õpi uuesti suusatama või lihvi oma tehnikat ees ootavaks Estoloppeti pikamaasuusatajate sarja hooajaks. Otepää on treenereid täis, kelle valvsa silma all piisab vaid mõnest päevast, et end lumel liueldes enesekindlamalt tunneksid. Varustus on Käärikul kohapeal olemas ja vajadusel õpetame seda ka endale soetamiseks valima,“ räägib Kristjan. Tasakaalumeele saab proovile panna jääl ning osavamad võivad soovi korral seltskonnaga maha pidada kas või tulise hokilahingu. „Äkilisemaid elamused kohalike mäekeskuste nõlvadel on Käärikult vaid veerandtunnise autosõidu kaugusel. Loodusega võib tutvuda nii iseseisvalt kui terava mõistusega giidi vaimustavate lugude saatel. Nutikate koostööpartnerite toel on võimalik ümbruskonda uudistada tõukekelgul, räätsadel, matkauiskudel, mootorsaanidel või oma kahel jalal kas või keset ööd laternavalgel orienteerudes.”

Kääriku spordikeskus

Kui ilmataat peaks mingil põhjusel vingerpussi mängima või õue nii väga ei kutsugi, siis spordibaasis on olemas äsja uue sisu saanud jõusaal ning kergejõustikuhall, mida saab kasutada ka kõikvõimalike pallimängualade harrastamiseks. Täielikust õnnest on puudu vaid bassein, kuid tarmukamad ei lase end sellest häirida ning võtavad karastavaks supluseks suuna Kääriku järve poole. „Vee hoiame aeraatori abil jäävaba ning kuna talisuplus on jälle moodi läinud, siis on liiklus sauna ja järve vahel üsna muljetavaldav,“ sõnab keskuse juht.

Korralda kas või saunafestival

Kümblejaid mahub järve ääres olevatesse saunadesse korraga umbes 45. Puuküttega kuulus Kekkoneni saun mahutab 15 inimesest koosneva väiksema seltskonna, kuid vajadusel saab samal ajal huugama panna ka Greeni sauna ahju. „Siia juurde võime pakkuda veel tünnisauna ning grillimisvõimalused ja festival võib alata,“ ütleb Kristjan Karis. „Soovist grillida võiksime natukene ette teada, siis saab keskuse köök seltskonnale hõrgutised ette valmistada. Samas võite kaasa võtta ka oma söe ning meelepärase proviandi.“

Majutusvõimalusi jagub igale rahakotile

Ööbimiskohti on Käärikul 350 inimesele. „Majutusvõimalused on mitmekülgsed, ööbida saab hotellis, ÖÖD Peegelmajas, hostelis, aga miks mitte ka võistkonnamajas. Mullu valminud Sportlandi majja mahub mugavalt magama 12 inimest, kokku on seal privaatse duširuumiga kuus kahekohalist tuba. Ühiskasutuseks on olemas saun ja hubane puhkenurk, kus on olemas nii mikrolaineahi ning veekeetja. Toitlustuse saab kokku leppida hotelli köögiga, pakume seda üldjuhul täiesti eraldi teenusena,” räägib Karis. „Kööki funktsionaalselt me võistkonnamajadesse esialgu ei loo, kuigi võimekus on selleks olemas. Lõviosa meie külalistest on siiski sporditiimid, mille liikmed toiduvalmistamisega ei tegele,“ lisab ta.

Kahene tuba

Tehes unistuste tööd

Spordikeskuse arendamise eest vastutava Kristjan Karise jaoks on kohapealse elu edasiviimine südameasjaks. „Võimalusi Eesti spordimaastikul midagi suurt korda saata ei pakuta just väga tihti,“ nendib ta tagasihoidlikult.

Nimeka spordimehe Fred Kudu ideede järgi loodud Kääriku kompleks on viimase kolme aasta jooksul jõudsalt arenenud. Olulise tõuke andis selleks 2017.aastal riigi rahasüst. „Läbirääkimisi pidasime aastast 2013,“ täpsustab Kristjan. „Tööpõld on lai, järgmisel aastal saab valmis suure ekraaniga tänapäevane kinosaal, kus on kindlasti väga kihvt erinevaid spordiülekandeid vaadata. Muidugi pakub kaasaegsete audio- ja videolahendustega suur ekraan väga palju muid võimalusi. Ruumis on istekohti 120 inimesele, kui toolid kokku lükata, mahub suusabaasis tantsupidu pidama umbes 300 spordihinge.“

Lennukad mõtted pakuvad rõõmsat ärevust

Põnevaimatest ideedest on spordibaasi juhi laual visioonidokument Käärikust kui Lõuna-Eesti vapustava looduse keskel asuvast omaette oaasist, kus kehakultuur kohtub teadusega. „Teeme koostööd ülikoolidega ja Tartu ettevõttega FysioCentrum, et läheneda treeningutele ja taastumisele teaduspõhiselt, mis aitab inimestel jõuda nii parema terviseni kui saavutada endale seatud eesmärke,“ ütleb Kristjan. „Kääriku baas on otsekui mänguväljak, kus klientidel on võimalik saada tarka tagasisidet. Eestis on väga nutikaid liikumistervise innovatsiooni pakkuvaid idufirmasid ja tehakse teadust, mida saame paremini ära kasutada. Enam ei pea sõitma Saksamaale või Ameerikasse, võib võtta suuna Valgamaale,“ kutsub ta.

Tekst: Marta Vasarik

Fotod: Kääriku Spordikeskus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Jõululinn, mida peab oma silmaga nägema

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus