Raido Prosa – kogu aeg põnev elu | Sportland Magazine

Jaga „Raido Prosa – kogu aeg põnev elu“

Raido Prosa – kogu aeg põnev elu

Raido Prosa on fotograaf ja disainer, kes naudib kõike, mida teeb. Ta rääkis meile lähemalt, millest inspiratsiooni ammutab, miks talle meeldib Timberland, ja kuidas oma kutsumust ära tunda.

Tegutsed mitmes valdkonnas. Milline neist on sulle kõige südamelähedasem?

Ma arvan, et praegu on napilt kõige südamelähedasem pildistamine ja fotokunst. Disainimine ja pildistamine on tegelikult mõlemad loomingulised alad ja minu jaoks üsna võrdsel kohal.

Millest ammutad tööde jaoks inspiratsiooni?

Ilmselt on suurimaks inspiratsiooniallikaks imeline loodus ja müstiline universum, mis meie pea kohal hõljub. Olen suur muusikasõber, seega on mõnusaks kulgemiseks kindlasti oluline hea muusika, mis paneb mõtted lendama.

Mis sulle disaineritöös kõige rohkem meeldib?

Kõik, mis pähe tuleb, on võimalik ära teha, kui vaid tahta. Tänapäeva maailmas on kõik olemas, tuleb lihtsalt valida õiged tööriistad. Kindlasti on üks põnevam osa loomise protsess ja teekond.

Mida fotograafitöös kõige rohkem naudid?

Et ma saan tunded ja emotsioonid pildiks ja värvideks teha just nii, kuidas mina maailma näen ja tajun. Kindlasti üritavad paljud inimesed oma kogemusi ja emotsioone teistele näidata just piltidelt, aga kas tavaline pilt ikka annab õiget aimu sellest, mis sellel hetkel ja selles kohas tegelikult või just selle just inimese jaoks toimus? Ilmselt see on ka põhjus, miks mina pilte rohkem töötlen… Värvidega mängimine on lahe osa.

Kuidas leiad tasakaalu töö ja vaba aja vahel? Ettevõtjana on ju vahel keeruline tööpäeva enne hilisõhtut lõpetada või töömõtteid unustada.

Ettevõtja elu on ilmselt üks kõige lahedamaid asju, mis meie süsteemis olla saab. Loomulikult oleneb, kuidas asju tõlgendada. Mina üritan enda praeguseid tegevusi tööks mitte pidada ega nimetada.
Olen tõesti enda asjadega pidevalt ühel lainel ja ei ürita neid peast ära ajada, sest see, mida ma teha saan, on liiga põnev. Aga kui peaks tulema hetk, mil tahaks kõigest eemale, siis loeksin raamatut või läheksin loodusesse.

Üheks sinu lemmikbrändiks on Timberland. Kuidas seda brändi iseloomustaksid ja millise outfit’i juurde kuuluvad alati Timberlandi jalanõud?

Timberlandil ja minul on ilmselt sama elustiil. See on bränd, mis on kvaliteetne ja stiilne. Kui ma just sporti ei tee, siis on Timps jalas peaaegu alati. Nende tootevalik on väga lai ja igasse keskkonda leiab midagi väga mugavat ja stiilset. Eriti hästi on Timberlandi mugavust ja kvaliteeti tunda põhjamaises looduses liikudes.

Kas teed ka mõnda trenni? Millist sporti sulle kõige rohkem teha meeldib?

Terves kehas terve vaim! Kui vaim on terve, siis pole elurõõmul piire. Sport on mul alati hinges olnud. Olen 20 aastat korvpallitrennis käinud ja kunagi olid mul sellega päris suured unistused. Enne ettevõtlusega tegelema hakkamist pidin aga otsustama, mida teha ja mida mitte. Kas teha kõike ja palju, olla selles keskpärane ja tavaline, või võtta kindel suund ja olla selles parim? Eks varsti ole näha, kas tegin õige otsuse. Praegu tunnen ennast paremini kui kunagi varem.
Peamiselt teen jõusaalitrenni, aga loomulikult proovin tulevikus veel rohkem kehale liikuvust anda. Võim, mis sellega kaasneb, on seda väärt!

Kas sulle meeldib reisida? Milline on seni olnud sinu kõige põnevam ja inspireerivam reis?

Oo jaa, reisimine on ilmselt kõigi suur lemmik. Minu jaoks oli üks meeldejäävamaid reise Põhja-Norras Lofoteni saarestikul käimine. Ma elasin kunagi kolm aastat Norras ja natukene ikka tajusin selle maa ilu, aga see, mis on Lofotenis, on midagi müstilist ja hoopist teistmoodi võrreldes sellega, kus ma elasin. Lofotenil sai näiteks kell üks öösel päikest võtta ja grillida ning nautida samal ajal selle paiga imelist loodust.

Mida soovitaksid noortele, kes pole veel leidnud oma kutsumust – kuidas leida just see valdkond, mis kõige paremini sobiks ja mida tehes olla õnnelik? 

Tänapäeval on kindlasti väga tähtis teema iseendaks jäämine ja iseendasse uskumine. Leida enda juures üles need õiged ja tugevad küljed ja neid pidevalt arendada.
Kuna väga popp on eri inimeste jälgimine, siis peaks väga-väga hoolikalt valima, keda ja miks jälgida. Pea pole prügikast.
Soovitan leida enda tundma õppimiseks viisi ja aja. Lasta lahti sõltuvustest ja anda endale sellega lõputu valikuvabadus.

Raido lemmikud
Tsitaat
Kas mõtled, et saad, või mõtled, et ei saa – igal juhul on sul õigus

Film
Meeldivad paljud, aga praegu tuli pähe „Interstellar”

Kõige rohkem inspireerinud raamat
„Transurfing – reaalsuse juhtimine. I-V”

Kõige parem energiaallikas
Linnupiimakomm ja metsakohin

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erkogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

KONKURSS: OTSIME KUNSTNIKKU!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus