Räppar Mäx: eesmärk on tunda end hästi ja olla õnnelik | Sportland Magazine

Jaga „Räppar Mäx: eesmärk on tunda end hästi ja olla õnnelik“

Räppar Mäx: eesmärk on tunda end hästi ja olla õnnelik

Räppar Mäxi silmates võib viimasel ajal märgata muutust – ta on oluliselt paremas vormis. Nimelt on Mäx avastanud kõndimise ning tema kõnnitiirud ulatuvad isegi kuni kümne kilomeetrini. Ta usub, et väikesed unistused aitavad hoida tervislikkuse joont nii liikumises, toitumises kui ka muus elus.

MäxKui Mäxilt küsida, millega ta parasjagu tegeleb, ei ole vastus üllatav – ikka muusika, muusika, muusika. Vastus just sellise rõhuasetusega rõõmustab muusikafänne vägagi, sest valmimisel on Clicherik & Mäx album. Inspiratsiooni oma muusikasse leiab ta kõigest ümbritsevast. „Enamjaolt inspireerivad sündmused ja tunded, mida ma läbi elan. Selle asemel, et emotsioone alla suruda, vorbin need ridadeks,” räägib Mäx. Uue albumi täpsemaid asjaolusid ta veel ei avalda, aga võib arvata, et muusikafännidel on, mida oodata.

Mäxi teiseks oluliseks projektiks on tema ise. Nagu ta ütleb, siis ta proovib rõõmsalt ja tervislikult eksisteerida siin paksu pilvekihi all. Kuigi ta aastatepikkusi eesmärke ei sea, võttis räppar selle aasta alguses vastu otsuse hakata iseendaga tegelema. „Alustasin tervisliku toitumisega, trenniga, lõikasin päeva pealt kõik halvad harjumused ja meelemürgid enda elust välja ning üleüldiselt tegelen enda ja enda tervisega. Eesmärk on end tunda hästi.“

Pikad kõnnitiirud tervise heaks

Mäx avastas hiljuti kõndimise kasulikkuse. Ta paneb klapid pähe ja kõnnib läbi kodulinna tänavad, vahel ulatuvad kõnnitiirud isegi kümne kilomeetrini. Sageli jääb kõnnitiirule ka välijõujaam, kus saab oma keharaskusega treenida ja seda võimalust kasutab ta hea meelega. „Eesmärk on lihtsalt end liigutada,“ sõnab ta.

Jooksmas Mäx veel ei käi, kuigi mõlgutab mõtteid ka sellest suunas. „Paraku on minu jaoks veel natuke vara joosta, sest sellise kehakaaluga põrutan ma jalgu ja pikas perspektiivis ei ole see jätkusuutlik. Kui alustasin kaalulangetamisega, siis oli mu esimene pisike unistus, et saaksin end jooksuvõimeliseks. Äkki kunagi tulevikus,” on muusik motiveeritud. Ta ostis hiljuti ka korvpalli, sest idee sellest, et kuskil sõpradega suveõhtul palli visata saaks, tundus nii tore.

Mäx

Mäx arvab, et eluviis on tervislik juba siis, kui kanda enda eest hoolt nii palju, et oleks enamiku ajast õnnelik. „Minu puhul on toiminud hea uni, hea toit, tihe liikumine ja hingetoit. Vaimne tervis on tähtis. Kui sa kaotad fookuse vaimselt terviselt, püüdes olla vaid füüsiliselt väga tervislik, pole see enam tervislik eluviis,” arvab Mäx, kelle hingetoit on igasugune meelelahutus. Muusikuna juhtub tihti, et selleks on muusika, aga talle meeldib ka podcast´e kuulata. Kui kõndides midagi kuulata, siis aitab see ajal väga kiiresti rännata.

Mäx
Foto: erakogu

Väiksed unistused viivad edasi

Mäx on väga oluliselt muutnud oma toitumist. Ta on hakanud jälgima, mida ja kui palju sööb, toidu kogused on vähenenud. „Inimestele on jäänud mulje, et tervislik toitumine ongi vaid juurikad, kuid ei. Ma võin täpselt samasugust toitu süüa nagu varem, lihtsalt kalorid hoian paigas. Aga lõikasin enda menüüst kohe rämpstoidu ja magusad joogid välja ning harjusin kvaliteetsema toidu ja veega,” selgitab ta olulisemaid muutusi.

Tal on veel üks väike unistus – jaksata lõuga tõmmata. Nimelt, ta pole kunagi varem suutnud ühtegi lõuatõmmet teha. „Just sellised miniunistused on retsilt abistavad. Ilmselt mu kaalunumber jäi mul kogu toitumise ja liikumise kõrval nende väikeste unistuste varju, sest kui neid lõpuks täitma hakkasin, tekkis ka suurem motivatsioon iseendaga edasi tegeleda ja luua veel neid väikseid unistusi,“ kirjeldab Mäx seda, mis teda tervisliku eluviisi juures aitab hoida.

Mugavus on läbiv nõue

Riietust peab Mäx enda jaoks päris oluliseks. Üldiselt jälgib ta, et riided oleksid värsked, stiilsed, esinduslikud ja samal ajal ka mugavad. Brändidest meeldib talle Converse, kuna see on väga vabameelne ja edgy, veidi nagu ta isegi. Mingit erilist sügavamõttelist sidet tal brändidega üldiselt ei ole, aga tema ja Clicherik on Converse’iga sõbrad olnud juba 3-4 aastat.

Jalatsite seast on räppari igapäevased esmased valikud just ketsid, mis kindlasti peavad sobituma riietusega. Juhul, kui sobivaid ketse on mitu, otsustab ta mugavuse järgi. „Mulle meeldivad väga chunky’d madalad ketsid, sest olen lühike ja paks ning need sobivad mulle kõige paremini,“ ei tee Mäx saladust sellest, millised argumendid on ketside valikul kaalukausil.

Oma kõnniringideks tal spetsiaalseid spordiriideid ei ole. Tavalised dressipüksid ja sportlikud jalatsid on selleks täiesti piisavad. Kõige olulisem on, et oleks mugav.

Tekst: Pille Kalda
Fotod: Liina Notta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Estoni Kohver: jalgpall aitab kõik muud mõtted välja lülitada

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus