Ratturite pidupäev L’Étape du Tour | Sportland Magazine

Jaga „Ratturite pidupäev L’Étape du Tour“

Ratturite pidupäev L’Étape du Tour

Marek Kõiv on spordimees, kes raskuste ees risti ette ei löö. Tema lemmikala on rattasõit ja sel aastal plaanib ta minna ühele harrastusratturite suurimale sõidule, milleks on L’Étape du Tour Prantsusmaal.

Marek teeb igapäevatööd Sportlandis, kus tegeleb haldusasjadega. „Sportland on loonud spordi tegemiseks väga head tingimused ja võimalused, seda nii Sportlandi korraldatavatel üritustel kui ka muudel viisidel,” on mees tööandjaga rahul. Armastus rattaspordi vastu tekkiski tal just siin, sest oma esimese maastikuratta ostis Marek kümme aastat tagasi, kui ta Sportlandi tööle tuli.

Marek KõivMetsas, maastikul ja spinningurattal

Marek kuulub Sportlandi Bottecchia Teami ja on üks selle eestvedaja. „Hoolitsen tiimi käekäigu eest. Meil on palju andekaid noori sõitjaid, kes on kanda kinnitanud nii Eesti kui ka maailma rattamaastikul,” ütleb ta. Peale põhitöö tegutseb Marek veel MyFitnessis spinningutreenerina ja teeb ise talveperioodil spinningutrenni 3-4 korda nädalas. Aprillist septembrini treeningmaht väheneb, kuna nädalavahetustel toimuvad rattavõistlused. Korra või paar nädalas proovib mees siiski suvehooajal rattaga sõitmas käia. “Sõidan nii maastikul kui maanteel. Lemmikut ei ole – kui maanteel veeremine muutub üksluiseks, siis lähen metsa. Aga tavaliselt kipub nii olema, et kui nädalavahetusel sõidad ühe maastikurattavõistluse, siis metsa treenima enam ei kisu, juurika maitse on veel suus,” iseloomustab spordimees.

 

Marek Kõiv

Plaan on sõita lõpuni

L’Étape du Touril osalemise otsus tuli Mareki sõnul kuidagi omamoodi. „Kõik käivad, nii äge, tahan ka … niimoodi plaan sündiski,” kirjeldab ta ja lisab, et kindlasti mängis suurt rolli ka pere toetus – ilma selleta poleks ta ennast kirja pannud.

Sellisel sõidul ei ole Marek varem osalenud. Eelinfot on ta kogunud ja midagi lihtsat tulla ei tõota. „Võistlejad saavad tunda seda veremaitset, mida tunnevad profid Tour de France’il kolm nädalat jutti. Rajaprofiil ei ole kerge, ma isegi ei oska seda kirjeldada, kuna pole selliseid tõuse ealeski sõitnud ega näinud. Need, kes on käinud, tõdevad, et on väga raske (igal aastal on harrastajatele erinev etapp tuurist). Lõputõus pidi ränk olema, tuleb läbida umbes 30 km keskmiselt 9% tõusunurgaga. Samuti tuleb arvestada, et viibid keskmäestikus, kus hapnik ei ole nii kergesti kättesaadav kui Läänemere kaldal kontoris. Plaanin etapi lõpuni sõita, nii et järgmisel päeval suudaksin ikka omal jalal käia ja Vahemeres varbaid soojendada,” avaldab Marek oma stardieelsed mõtted.

Raja profiil
L’Étape du Tour’i raja profiil

Aga mis rattaga Marek üldse L’Étape’ile läheb? „Otse loomulikult kasutan ühte parimat rattamarki Bottecchiat, mudel EMME3. Kindlasti tuleb ratas teha võimalikult kergeks, aga peab arvestama sellega, et kõik vajalik alustades geelidest ja lõpetades kummiheebliga peab endal kaasas olema. Nii et paras kotike tuleb kaasa pakkida,” teab ta.

Lapsed on prioriteet nr 1
Lapsed on prioriteet nr 1

Prioriteedid paigas

Lõpetuseks ütleb Marek, et tema peamine eesmärk on süstida spordivaimu oma lastesse. Ka L’Étape du Touril osalemise on ta sidunud perepuhkusega. „Nii näevad lapsedki, kui tore sport on (võrreldes iPadiga), oleme ju nendele eeskujuks,” arvab mees ja on rahul, et sport lapsi Kennertit (7) ja Karmelat (5) paelub. „Eelmisel aastal loobusin päris mitmest võistlusest, et minna Kennertiga metsa rattaga sõitma, tutvustada talle metsasõidu ja värskes õhus olemise võlusid. Prioriteedid peavad paigas olema. Praegu tundub, et oleme õigel kursil, mõlemat last paelub sport ja aktiivne eluviis, mitte toas passimine – jalgpall ja rattasõit on peamised alad, aga meie igapäevaellu mahuvad ka ujumine, uisutamine, jooksmine ja muud harrastused. Nii et seda kõike teen eelkõige laste nimel ja alles siis tuleb enda ego,” kinnitab Marek.

Mareki numberL’Étape du Tour

L’Étape on harrastussportlaste iga-aastane suursündmus, mida on korraldatud alates 1993.
aastast ja kuhu lubatakse 14 000 sõitjat. Igal aastal lastakse harrastajad ühele Tour de France’i mägietapile. Sama rada sõidavad profid Tour de France’il nädal peale seda, kui harrastajad on selle läbinud. 2017. aastal sõidetakse 178 km pikkust etappi Briancon–Izoard.

 

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sport, tervis ja meeldiv seltskond – see on golf!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus