Regina Ermits: õnn peitub väga väikestes asjades | Sportland Magazine

Jaga „Regina Ermits: õnn peitub väga väikestes asjades“

Regina Ermits: õnn peitub väga väikestes asjades

Uueks põnevaks laskesuusahooajaks valmistuv Regina Ermits ootab pikisilmi lume tulekut. „Võistlusteni pole enam palju aega jäänud. Algab sportlaste jaoks kõige magus-valusam periood ehk tehtud töö viljade lõikamine,“ on ta ootusärev.

Fookus on hetkel tervisel ja terve püsimisel. „Momendil on käsil vaimselt üsna keerulised treeningud – õues on rõske, jahe ja pime. Teed on lehti täis, mis teevad rullsuusatamise ja rattasõidu mõnevõrra ohtlikumaks. Samas need ongi kõige raskemad treeningud, pärast tuleb võistlusperiood, mis on ühest küljest suurema intensiivsusega, kuid väiksema treeningmahuga,“ kirjeldab Regina.

Saatjaks adidas

ReginaLõviosa laskesuusataja treeningutest möödub õuetingimustes ning selleks on vaja head varustust. „Minu süda kuulub adidas Terrex sarjale, mille tooted on viimse kui detailini läbi mõeldud, lisaks mugavad ja ilusad. Kõik tooted on valmistatud hingavast materjalist ning hoiavad mind aktiivsete tegevuste juures kuivana ja võimaldavad vabalt liikuda. Kusjuures ka jalanõud peavad ülihästi vastu, neid on vastavalt vajadustele valikus palju erinevaid. Saan kindel olla, et valitud toss toetab mind nii asfaldil, metsateel kui aitab ka turvaliselt lõpuni karmimates ja mägisemates oludes,” kiidab Regina.

Iseenda kõige parem sõber

„Sport teeb õnnelikuks,“ tõdeb sportlane. „Selle tunde säilitamiseks on vaja kuulata oma keha, hoolitseda mitmekülgse toitumise, liikumise, aga ka puhkuse eest. Tuleb teha vahet väsimusel ja viitsimisel. Mina olen õppinud ennast kuulama ja lähtuvalt sellest ka otsuseid vastu võtnud ning vajadusel plaane ümber mänginud. Kui sa oled iseendaga harmoonias, saad tunda end oma parima sõbra ja toetajana. See kannab elus edasi ning aitab läbi ka nendest mitte nii roosilistest perioodidest,“ ütleb Regina.

Regina„Teekond selle tõdemuseni jõudmiseks on olnud õpetlik, kuid vajalik. Vahel on raske olla iseenda suurim toetaja, kriitika on kerge tulema. Samas alles nüüd oskan ära tunda tõeliselt õnnelikuks tegevaid asju ning neid ka paremini enda jaoks rakendada. Õnn peitub tegelikult väga väikestes asjades, nende nägemine on mõnes mõttes nii otsus kui omamoodi oskus,“ mõtiskleb laskesuusataja.

Rõõmu tunneb ta ilusa päikesepaistelise ilma, erksate sügisvärvide ja metsarajal kulgeva hommikujooksu üle. Aastate jooksul on ta ka ennast kiitma ja tunnustama õppinud. „Rohkem tuleb seda nüüd ette olukordades, kus ma tegelikult ehk kõige paremini hakkama ei saanudki. Tunnustan end märkamise eest ja püüan teadlikult mitte mattuda kriitikakoorma alla. Karm kasvatus minu puhul ei toimi. Ma ei tee spordis asju paremini lihtsalt seetõttu, et keegi, ma ise nende hulgas, on mulle halvasti öelnud, püüdes sellele vastamiseks tugeva negatiivse emotsiooni najalt üle oma varju hüpata. Sellisel juhul kaob ära nii kontroll kui õige ja algupärase eesmärgi nimel võetud siht,” tõdeb Regina.

Kodu toetavad seinad

Regina„Olen kodust kaasa saanud mõtteviisi, et keskenduda tuleb asjadele, mida ma saan ise muuta. Väga noorena oli sellest üksjagu keeruline aru saada, kuid tegelikult on see väga hea näpunäide. Ehk see, kas minu ees või taga startiv sportlane on minust parem, ei oma tähtsust, sest ma ei saa seda muuta või kontrollida ning seetõttu pole mõtet sinna oma energiat suunata. Sama kehtib ka näiteks üsna muutlike ilmastikuolude kohta. Tunnen, et oskan keskenduda tähtsatele asjadele ja usaldada kõige muuga toimetulekut,“ leiab Regina.

Lähedaste inimeste ja perekonna tugi on tema jaoks tähtsal kohal. „Tean, et olen armastatud, hoitud ja alati oodatud. Vahet ei ole, millise tulemuse või saavutusega üle lävepaku astun. Teen sporti enda jaoks, sest ma ise tahan, mingit sundi või survet selleks teistelt ei ole. Samas on vanemad mulle oma eeskujuga õpetanud töökust ja eesmärkide olulisust, sest kui näed vaeva ehk panustad ja oled justkui ise oma õnne sepp, siis on nopitavad viljad vägagi magusad,“ usub ta.

Jagatud rõõm on suurem

Reginal on õnne, et tema teele on juhtunud kaaslane, kes mõistab tema väljakutseid tänu üsna sarnastele läbielamistele. Tema kuus aastat kestnud suhe laskesuusataja Kalev Ermitsaga sai tänavu uue peatüki abielu sõlmimisega.

„Minu jaoks on temaga koos läbitud teekond täis meeletut austust, armastust ja mõistmist, mis abielu sõlmimisega võimendus. Tekkis mingi seletamatu uus tasand, ühtse tiimi või terviku tunne, mis on väga võimas n-ö kindlus, millele saan alati toetuda. Sõnu selle kõige kirjeldamiseks ei ole olemas, samas selle sideme mõistmiseks polegi vaja midagi öelda, piisab teineteisele silma vaatamisest,“ lausub Regina.

Regina ja Kalev

„Oleme aeg-ajalt oma ühise teekonna kujunemise üle arutlenud ja jõudnud arusaamiseni, et kõik kujunes kuidagi väga loomulikult. Kordagi ei tekkinud kahtlust või isegi mõtet, kas inimene minu kõrval on õige,“ avaldab ta. „Hea suhte võti on eelkõige ausus, avatus ja austus nii iseenda kui oma kaasteelise vastu. Meie puhul see toimib, aga eks iga inimene peab selliseid teemasid ikka ise mõtestama.“

Erilised hetked Eestile

ReginaLaskesuusatajate perekond sai lisaks isiklikule olulisele sündmusele tähistada ka Eesti spordikogukonna jaoks väga erilise ja kaua oodatud verstapostini jõudmist – saabus kinnitus 2027. aasta laskesuusatamise MM-i toimumise kohta Otepääl. „See oli väga suur ja oluline hetk, kuigi emotsionaalses plaanis tekitas uudis korraldajamaaks kandideerimisest minus isegi suuremat elevust. Uskusin kogu südamest, et Otepää osutub valituks, sest selle juhtumiseks on selle ala vedurid viimased kakskümmend aastat visalt pingutanud. Nägin, kui hästi saadi hakkama tänavu talvel peetud maailmakarikaetapiga ning olin 99 protsenti kindel, et meil õnnestub ka MM siia tuua,“ rõõmustab Regina.

„Mul on suur rõõm, et sportlikus plaanis on meil südames nüüd oluliselt erilisem motivatsioon tööd teha ja edasi pürgida, teades et tulevikus terendab võimalus kodus MM-il osaleda. Loodan, et see annab hoogu juurde ka laskesuusatajate järelkasvule,“ sõnab ta.

Tekst: Marta Vasarik
Fotod: Liina Notta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Magnus Kirt: sport on andnud mulle võimaluse elada sellist elu nagu ma ise tahan

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus