Ronald Andla: mulle meeldib meri, päike ja inimestega suhtlemine | Sportland Magazine

Jaga „Ronald Andla: mulle meeldib meri, päike ja inimestega suhtlemine“

Ronald Andla: mulle meeldib meri, päike ja inimestega suhtlemine

Noorena kooli kõrvalt Sportlandi tööle läinud Ronald Andla käis korra Austraalias maailma avastamas, et uute oskuste ja teadmistega taas Sportlandi naasta.

Täna on Ronald Sportland Rocca al Mare klienditeenindaja ning kannab endas Sportlandi vaimu, sest tema hing kuulub võrdselt poele ja spordile. Kui noormees parasjagu tööl ei ole, võib teda leida merelt tuult püüdmas või teisi koolitamas.

Ronald AndlaTöö ja hobi üheskoos

Oma tööd Sportlandis Ronald armastab ning kõige parem osa selle juures on loomulikult tiim, kellega koos olles päevad lausa lendavad. Muidugi naudib ta ka klientidega suhtlemist ning hindab väga Sportlandi nooruslikku ja kaasaegset töökultuuri, mis võimaldab tööd teha just täpselt sellisena nagu sa ise oled. Kõige lihtsam töötegemise viis ongi see, kui saad ühendada asjad, mis sind õnnelikuks teevad ja kui selle eest veel palka ka makstakse, siis ongi kõik ideaalne.

Noormees ei salga, et kui ta peaks elus vaid ühte asja tegema, siis kalduks valik surfi poole. „Kui ma Sportlandis ei töötaks ja saaksin kogu aeg tuule olemasolule loota, siis veedaksin suure osa oma aja surfates ja tulevasi surfareid koolitades,“ avaldab ta.

Ronald AndlaSurf on lõbus

Tänaseks on sportlik mees surfiga tegelenud üle viie aasta. „See tekitab minus vabaduse tunde ning on piisavalt ekstreemne, et hea doos adrenaliini kätte saada,“ räägib Ronald. Ta soovitab kõigil, kes varem surfanud ei ole, see ära proovida. „See on lõbus ja seltskond on äge,“ kinnitab ta. Eriti lahe oleks see teekond koos heade sõpradega ette võtta, sest surfitundidest saavad ühised toredad mälestused, mis jäävad meelde kogu eluks.

Kui Ronaldi juurde surfitundi minna, siis peab arvestama, et kohe vette ei pääse. Enne saab kaldal teooriat nautida. Selgeks saab see, kuidas lohet käsitleda, mis on olulised nüansid kalipso juures, kuidas ohtlikke olukordi ära tunda ja vältida ning loomulikult see, kuidas üldse toimub vette minek koos varustusega. „Üldiselt piirdub esimene trenn teooriaga, kuid on neid julgeid, kes kohe proovima lähevad,“ lausub ta.

Surfari hing ihkab tuult

Töö surfiinstruktorina on põnev ja väljakutseid täis. „Mulle meeldib meri, päike ja inimestega suhtlemine ning mis kõige tähtsam – see on fun,“ ütleb Ronald. Tema meelest on Eesti surfamiseks ideaalne paik. „Meil on kõik olemas: meri, tuul ja inimesed, kes soovivad surfiga tegeleda,“ räägib mees.

Kodumaal leidub tõesti palju häid ja ilusaid surfipaiku, Ronaldi lemmikuteks on Kakumäe, Pärnu, Laulasmaa ning loomulikult maalilised Hiiumaa ja Saaremaa. Nagu iga ala puhul, leidub aga ka siin kitsaskohti, Ronaldi sõnul on just viimased suved kuidagi eriti tuulevaiksed, mis rannas suvitajale on justkui ideaalne variant, kuid ühel tulihingelisel tuulepüüdjast surfaril teeb see meele mustaks. „Muidugi ei saa ainult nuriseda, tänavune suvi on olnud tuule osas päris hea, ilmad on soojad ja tuult siiani piisavalt,“ on ta praegu siiski rahul.

On vist juba ilmne, et Ronaldi peamiseks hobiks on lohesurf, kuid tuulevaikse ilmaga tuleb alternatiivset ja aktiivset tegevust leida. Muidugi peab see asendustegevus olema seotud veega, just seepärast ongi noormehe teine harrastus wake-pargis veelauaga sõitmine ning seda käib ta tegemas Männikul.

Ronald Andla

Mida teeb aga üks aktiivne surfar talvel? Vastus on, et võimalusel käib ikka merel. „Vastav varustus selleks on olemas, takistuseks on ainult jää,“ räägib Ronald. Kui merele ei pääse, siis aitab vormi hoida jõusaal, kus mees kuni viiel korral nädalas treenib.

Kui Sportland Rocca al Maret külastad ja Ronald silmapiiril on, siis saad tema nööbist kinni haarata ja lohesurfi osas head nõu küsida ning muidugi koolitusele minna, sest mis võiks sooja suve jooksul parem tegevus olla, kui üks lahe harrastus mere ääres, mida juhendamas professionaalne instruktor.

Tekst: Taisi Kõiv

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Hendrik Sal-Saller: padel on piisavalt põnev ja arendav

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus