Ronimisministeerium sulges meeleoluka diskoga ajutiselt uksed | Sportland Magazine

Jaga „Ronimisministeerium sulges meeleoluka diskoga ajutiselt uksed“

Ronimisministeerium sulges meeleoluka diskoga ajutiselt uksed

Aprillikuu alguses toimus enne ajutist uste sulgemist Ronimisministeeriumis viimane BolderRock „Disco“ ehk harrastajatele suunatud ronimisvõistlus.

Sel korral toimus tegelikult rohkem festival kui super tõsine võistlus. Seda tõestas kasvõi see, et sündmuse läbivaks teemaks oli disko, kohal olid DJd ja ronijaid oodati ronima just loomingulistes diskokostüümides.

ronimisministeerium

Kuidas võistlus käib?

BolderRockil end võistlema registeerinud ronimishuviline saab endale paberi, kuhu märgib üles, millised rajad ta lõpuni on roninud. Kõik käib usalduse peale, oled sa siis aumees või mitte.

Sel korral oli võimalik võistlusel läbida 29 erineva raskusastmega rada ja iga raja eest jagati selle läbijate vahel võrdselt ära sada punkti. Seega, kui raja läbib võistlusel vaid üks inimene, on tal võimalik kõik need sada punkti endale teenida. Kui raja läbib aga kümme võistlejat, teenib igaüks kümme punkti.

Vaatamata sellele, et tegemist oli rohkem festivali kui võistlusega, selgusid seal siiski ka parimad ronijad. Esimese koha saavutas meeste finaalis eestlane Rasmus Hüdsi, teise koha eestlane Aleksandr Shorikov ja kolmanda koha lätlane Kaspars Vilks. Eesti naistel on vaja veel oma ronimisvormi parandada, sest kuus finaali jõudnud naist olid kõik lätlannad, kellest jõudsid esikolmikusse Arta Matelsone, Elža Baraka ja Julia Popova.

ronimisministeerium

Kvaliteetne varustus

Parimad ronijad said auhinnaks Sportlandi poolt välja pandud The North Face’i tooteid, mida Ronimisministeeriumi treener Mikael Orkomies väga kiidab. „Kui minna kuhugi ronima, siis sa tahad, et sul oleksid kvaliteetsed asjad. Seal ei tahaks, et vihma kätte jäädes ei täida varustus oma eesmärki nii nagu peab ja siis tasub pigem usaldada seda, et teatud brändid on kaljude peal sinu head sõbrad. The North Face’i tooteid kasutavad ja kiidavad paljud ronijad, mistõttu mul on väga hea meel, et meil on olnud selline koostööpartner,” kinnitab ta.

ronimisministeerium

Pop-up wall avab uksed juba suvel

Kuigi Ronimisministeerium sulges vanas kohas hiljuti uksed, käib praegu töö selle nimel, et avada juba saabuval suvel uksed Hipodroomil. Vanast kohast võeti kaasa kõik, mis võimalik ja uues asukohas ehitatakse siseruumidesse täiesti uus sein, millel kõik ronimishuvilased juba lähikuudel end proovile saavad panna.

Aga, miks ĂĽldse minna ronima, kui sa seda teinud ei ole? „Minu vastus on see, mis on kirjas kõikidel Ronimisministeeriumi kassatšekkidel: „The best climber is the one who has the most fun.“ Ronimine on mänguline tegevus – probleemide lahendamine mängu käigus tehes samal ajal mitmekĂĽlgset trenni,“ soovitab Orkomies. „Su terve keha ja mõistus peavad samal ajal töötama ning sa ei pea olema ämblikmees, et ronimisest kasu saada ja seda nautida,“ lisab ta.

Veel toob treener välja selle, et 2020. aasta Tokyo olümpiamängudel on ronimine esmakordselt ka olümpiaala, mistõttu piisava treenimise ja talendikuse abil võib ronides ka olümpiakulla võita.

Tekst: Keilit Aedma

Fotod: Alexandr Chuchelov 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Ketter Michelle: loeb see, mida sa teistega jagad

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus