Selleaastase EMi pall - Beau Jeu | Sportland Magazine

Jaga „Selleaastase EMi pall – Beau Jeu“

Selleaastase EMi pall – Beau Jeu

Täpselt nagu vormid, jalgpallijalanõud ning jalgpallimäng ise, on ka mänguvahend, pall, läbi EMi finaalturniiride pidevas muutumises. Finaalturniiri palli puhul peab alati olema kasutatud kõige uuemaid tehnoloogilisi lahendusi, parimaid materjale ning loomulikult peab iga turniiri pall olema iseloomuliku välimusega. Adidas hakkas jalgpalle tootma aastal 1963, kuid juba alates 1968. aastast kasutatakse neid ametlike UEFA ja FIFA turniiride pallidena.

Igal liigal ja karikavõistlusel on oma pall – selleaastane finaalturniir Prantsusmaal ei ole selles suhtes erand. Selleaastase palli nimeks on Beau jeu, mis eesti keeles tähendab ilus mäng. Palli disain on inspireeritud Prantsusmaa lipuvärvidest sinisest, punasest ja valgest ning hõbedasest EMi finaaltrofeest.

18-kuulise arendusprotsessi käigus kombineeris Adidas Prantsusmaale iseloomulikke disainielemente 2014. aasta MMi ametliku palli Brazuca tehniliste elementidega. Beau jeu võttis ĂĽle Brazuca struktuurilise poole – plaatide tehnoloogia, mis kujutab endast kuut ĂĽhesugust paneeli, mis moodustavad palli pinna. Struktuurilist poolt täiendati uuenduslike muudatustega palli pinnale.

Lühidalt peale uue palli esitlust anti seda proovida kunagisele jalgpallurile ja praegusele Läti meistri Liepaja presidendile Maris Verpakovskisele.

“Pärast triblamisharjutusi on esmamuljed uuest pallist väga positiivsed. Võrreldes Brazucaga suudab Beau jeu pakkuda palju paremat kontakti ning see on heaks uudiseks nii kaitsjatele, rĂĽndajatele kui ka väravavahtidele. On ka ilmne, et antud palliga toimuma hakkav mäng on palju kiirem ning palju kiiremad on ka löögid. Lisaks on pall väga hästi nähtav, mille ĂĽle on kindlasti õnnelikud kõik, kes finaalturniiri jälgivad.”

Pooleteistaastase arendamisperioodi vältel anti palli proovida Euroopa parimatele jalgpalluritele, et neilt tagasisidet saada. Walesi rĂĽndaja Gareth Bale proovis palli treeningutel nii kauglöökide löömiseks, väravasöötude andmiseks kui ka kiirrĂĽnnakute lahendamiseks. “See pall on suurepärane. NĂĽĂĽd ma ei jõua ära oodata finaalturniiri algust.” Bale’i sõnu on juba kinnitanud tema poolt karistuslöökidest löödud väravad.

Samuti testis Beau jeu-d Hispaania legendaarne väravavaht Iker Casillas. “Väravavahina on minu jaoks väga oluline palliga enne turniiri harjutamine. Beau jeu-st saab kindlasti suurepärane EMi finaalturniiri pall.”

Hetkeseisuga pole pall ja turniir paljude vaatajaid siiski rahuldanud: 28 mänguga on löödud vaid 51 väravat, mis teeb mängu kohta 1,82 väravat. Eelmisel EMi finaalturniiril oli keskmiseks 2,45 väravat. Jääme rohkemaid väravaid ootama!

Jalgpalli EMi pallid läbi ajaloo
Jalgpalli EMi pallid läbi ajaloo

Kommentaarid

 1. Avo Virnas

  Ei tea kas asi on pallis, aga väravaid kipub tõesti vähe olema. Välja arvatud mõnes üksikus mängus. Ja noh ilus mäng sõltub ka mängijatest aga muidu pall tõesti meeldib!

 2. Oskar kelt

  Beau Jeu on väga hea pall ja sellega on hea väravat lüüa

 3. Eva-Maria Virnas

  Täitsa ilus ja stiilne

 4. Eva-Maria Virnas

  Mängida pole kahjuks originaaliga veel saanud. Kogume raha

 5. Avo Virnas

  Meeldib
  Prantsusmaa värvides, väga äge.
  Ja kui võrrelda kõigi eelmistega, siis Beau Jeu on EM pallidest ikka kõvasti värvilisem.
  Muidugi uus Bracas on ka väga lahe ja veel meeldis 2014. aasta Brazuca. Saaks ainult palli, küll paneks end ja palli proovile ka

 6. Henn Nõgel

  Täiesti norm pall tundub mängude järgi. Nähtav ja väravasse lendab ka.
  Kui nuriseda, siis selle ĂĽle et endal pole

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Ostufestival on alanud!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus