Sisulooja Mariliis Kaer: kõige olulisem on teha seda, mis teeb sind õnnelikuks | Sportland Magazine

Jaga „Sisulooja Mariliis Kaer: kõige olulisem on teha seda, mis teeb sind õnnelikuks“

Sisulooja Mariliis Kaer: kõige olulisem on teha seda, mis teeb sind õnnelikuks

Mariliis Kaer (19) on suunamudija ja sisulooja, kelle teekond selles valdkonnas algas juba kümme aastat tagasi. Tänaseks on tal edukas TikToki kanal ja Instagram ning sisuloomest on saanud tema igapäevatöö.

Tutvusta ennast pisut. Milline inimene sa oled?

Mariliis Ma olen väga energeetiline ja väga positiivne. Suudan iga negatiivse asja positiivseks mõelda. Pean end väga õnnelikuks inimeseks, vahel isegi igatsen olla pisut kurb. Üldiselt võtan asju vabalt, olles aeg-ajalt ka kriitiline. Leian, et kõige olulisem on, kui sul on kirg, millega tegeleda.

Sina leidsid oma kire üsna varakult. Selleks on sotsiaalmeedia ja sisuloome ning sa tegeled sellega igapäevaselt. Milles su töö täpsemalt seisneb?

Teen väga ägedatele brändidele TikToke. Nimetan ennast TikTok account manager’iks. Sotsiaalmeedia ja sisuloomega olen tegelenud juba kümme aastat, kuid põhitööna teen seda käesoleva aasta algusest. Arvasin enne, et sisukoome on lihtsalt hobi, aga siis avanes võimalus seda tööna teha. Olen järjest arenenud ja kliente juurde võtnud ning see töö hullult meeldib mulle.

Milline on sinu kui sisulooja tööpäev?

Minu töö on käia üritustel, suhelda artistidega, filmida sündmusi ja intervjuusid, panna kokku videod ja postitada. Videod filmin telefoniga, sest nii tekib autentsem ja siiram sisu. Inimesi ei huvita asjad, mis ei näe välja nägu päriselu. Video peab tekitama siiraid emotsioone või olema naljakas, siis see meeldib inimestele.

Mida sa sisuloomise juures kõige enam naudid?

Mariliis Naudin suhtlemist ja uute tutvuste loomist. Pean end küll väga sotsiaalseks inimeseks, aga ma ei läheks niisama ligi täiesti võõrastele inimestele. Kuid mu töö push’ib mind ning pean minema artistide juurde ja nendega suhtlema. Tänu sellele olen saanud hästi palju ägedaid tutvusi. Mu lemmikosa tööst ongi võimalus minna üritustel backstage’i ja kohtuda artistidega, keda ma päriselt fännan. Pean seda suureks privileegiks.

Sisulooja tööd ei saa otseselt kuskil koolis õppida, sinagi oled selles vallas iseõppija ning avastaja. Kas plaanid aga tulevikus mõnes ülikoolis edasi õppida?

Eelmise aasta kevadel lõpetasin gümnaasiumi ning läksin sügisest TalTechi õppima IT-süsteemide arendust, sest mulle meeldib matemaatika. Aga juba kolmandal päeval sain aru, et see eriala ei ole mulle ning loobusin. Sel sügisel ma õppima ei läinud, sest aeg ei tundunud veel õige, aga paari aasta pärast näen end ülikoolis edasi õppimas reklaami erialal.

Koos sõbra Rando Korbiga olete loonud indie- ja alternatiivmuusika duo Mürr. Kaks aastat tagasi ilmus teil debüütalbum „Kuidas armastada luuletajat“. Kui suurt rolli Mürr praegu sinu elus mängib?

Muusika on omaette maailm minu sees. Mürr tekkis sügaval koroonaajal. Meil oli Randoga hea muusikaline klapp ja sünergia, mille tulemusena loodud lood ja laulud albumil kõlavad. Praegu on Mürr pausil.

Kuidas sa ennast füüsiliselt ja vaimselt vormis hoiad?

Mariliis Ma ei pea ennast väga sportlikuks inimeseks, aga mulle meeldib käia oma kassiga jalutamas. Eriti oluline on see vaimse tervise jaoks. Kassile meeldib õues, ta ei karda inimesi, paljud tulevad juurde, et talle lihtsalt pai teha. Ta on üldse kõige ägedam kass, keda tahta. Mõmmi on alles väga noor ja tahab möllata ning sageli pean tema kõrval lausa jooksma. Liigume tänavatel, kus ei sõida liiga palju autosid, aga üldiselt lähengi sinna, kuhu tema läheb, et lihtsalt koos kulgeda.

Ujumine meeldib mulle ka. Suvel sõitsin tihti Haapsallu, et seal ujumas käia, sest olen sellest linnast pärit ja Haapsalu rand meeldib mulle palju rohkem kui Tallinna rannad. Talvel on tore Haapsalus Väikse viigi peal uisutamas käia. Sinna on tehtud väga äge mitme kilomeetri pikkune uisurada, mida hooldatakse ja hoitakse heas korras.

Sul on väga silmapaistev välimus, mis pole ilmselt juhus. Kuidas sa oma look’i kujundasid?

See on ajapikku tekkinud. Kunagi oli mul pool pead must ja pool pead blond, aga heledamalt poolelt hakkasid juuksed välja kukkuma. Otsustasin sellest loobuda, kuid jätsin ühe valge salgu alles. Selle blondi salgu järgi tuntaksegi mind tihti ära. Minu signatuurmeik on must silmalainer ja pikad ripsmed. Lainer paneb mind tundma kõige ilusamana üldse.

Sportlandi kampaanias oled Converse esindaja. Miks see bränd sulle meeldib ja millised tooted on sinu lemmikud?

Mariliis Converse on väga mõnus vabaaja bränd, sest neil on lahedad riided ja jalatsid, mis peavad aastaid vastu. Hinna ja kvaliteedi suhe on samuti suurepäraselt paigas.

Kui tuli välja Converse Run Star Motion Hi, siis armusin sellesse disaini kohe. Toodetest ongi mu lemmikud Converse Run Star Motion OX-id ja tavalised platvormid. Tegelikult kõik nende jalatsid, millel on natukene platvormi.

Mulle meeldib ka Converse suurte sangadega tekstiilist mahukas kott, mida kasutasin suvel sageli mugava rannakotina.

Millised on Sinu suurimad eesmärgid ja unistused, milleni jõuda sooviksid ning mida igapäevaselt nende saavutamiseks teed?

Tahan olla finantsiliselt vaba ja õnnelik. Üldises plaanis on sotsiaalmeedia see, millega soovin jätkata. See on töö, kus sa näed kohe tulemust ning mulle see meeldib. Kui paned video üles, siis on kohe selge, kas tegid hästi või halvasti, kas meeldib inimestele või mitte. Isegi kui ei lähe väga hästi, annab see motivatsiooni teha järgmisel korral paremini. Just sellest saab õppida ja edasi areneda.

Oled täie hooga teel oma unistuste tuleviku poole. Millised on su soovitused teistele noortele, kuidas anda endale võimalikult hea start iseenda tulevikku?

Vanemate arvamus ei ole kõige olulisem. Kõige olulisem on teha seda, mida oma südames soovid ja mis teeb sind õnnelikuks. Olen ka seda meelt, et õppida on vaja enda vigadest, mitte teiste omadest. Igale asjale tuleks alati anda üks võimalus, mitte kohe loobuda, sest kui sa ei proovi, siis ei saagi teada. Isegi kui midagi välja ei tule, siis kogemuse saad ikka. Ka negatiivne kogemus on kogemus.

Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: Sportland / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Iris Kull: ümbritse end inimestega, kes sind motiveerivad

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus