Sobiv golfivarustus = parem mäng | Sportland Magazine

Jaga „Sobiv golfivarustus = parem mäng“

Sobiv golfivarustus = parem mäng

Golf muutub aina populaarsemaks ning ka Eestis tuleb mängijad iga hooajaga juurde. Selge on see, et harrastaja vajab ühel hetkel ka isiklikku golfivarustust.

Golfari täisvarustus on maksimaalselt 14 golfikeppi, milles sisalduvad avalöögikepp ehk driver, puu 3, hübriidkepid, raudkepid erinevateks kauglöökideks ja putter, millega pall lõpuks auku veeretatakse. Algaja, kes mängu alles õpib, saab varustuse golfikeskustest laenutada (tavapäraselt kuulub see algajatele mõeldud kursuste hinna sisse), kui aga on soov golfi regulaarselt harrastama hakata, oleks mõistlik soetada endale ka vastav varustus.

Varustuse soetamisele ei pea mõtlema aga ainult algajad, sest ka kogenud mängijal tekib aeg-ajalt vajadus oma golfitarbed üle vaadata ja leida algselt soetatu asemele uusi, eriti juhul, kui mängutase ja oskused on oluliselt paranenud. Ka Sportlandi poodides on esindatud eri golfibrändid ja kvaliteetsest valikust leiab oma nii algaja kui kogenud mängija.

Foto: news.nike.net/

Nike Golf

See bränd tutvustamist ei vaja – ka golfimaailmas mitte! Nike Golf on hiljuti läbinud uuenduskuuri ja saanud üheks Nike alamkategooriaks, samamoodi nagu on selleks jooksmine või treening. Varem tootis Nike Golf kõike golfiks vajalikku keppidest tiideni ja mütsist jalatsini, kuid eelmisel aastal tehti otsus, et varustust enam ei toodeta ja kogu fookus suunatakse edaspidi golfiriiete ja jalatsite arendamisele. Nike Golf teeb parimaid riideid olles selles osas golfiturul liider. Golfijalatsite tootjate pingereas püüab Nike samuti liidripositsiooni, paiknedes praegu seal 2. – 3. kohal. Iga aastaga on järjest rohkem näha innovatisooni ja uusi põnevaid tooteid Nike Golf valikus.

Nike Golf tooteid müüakse alates eelmisest aastast Sportland Pro Shopis, mis asub Niitvälja golfiväljakul ja viies Sportlandi poes üle Baltikumi – Eestis ainult Ülemiste Keskuse Sportlandis. Nike Golfi eelistavad ka mitmed staarmängijad, kelle seas on näiteks Jason Day, Rory McIlroy, Tiger Woods ja Michelle Wie, kes kuuluvad vaieldamatult golfimaailma tippu.

Troy Merritt
Troy Merritt

Wilson Golf

Käesolevast aastast leiab Sportlandi portfooliost Wilson Staff golfibrändi. See bränd toodab golfivarustust suunitlusega alustavale ja keskastmel golfimängijale ning väga populaarsed ongi just Wilsoni alustajate komplektid, kus on võimalik vaid 449,95 euro eest soetada endale kogu golfiks vajaminev – golfikomplekt koosneb meeste puhul driver’ist, puu 3, puu 5, rauad 6, 7, 8, 9, pitch (P), sand liivalöökideks, putter ja golfikott. Naiste puhul on keppide seis veidi teine: puu 3, puu 5, hübriidkepp, 6, 7, 8, 9, pitch sand, putter ja golfikott. Hinnatud on ka Wilsoni golfikindad ja pallid alustavale mängijale. Wilson Stafi tooteid müüakse Niitvälja Sporlandi poes.

Wilsoni varustust eelistavad maailma tippmängijatest näiteks Troy Merritt, Ricky Barnes, Pádraig Harrington ja Brendan Steele.

Callaway Golf

Kuna Nike Golf lõpetas golfikeppide ja -pallide tootmise, siis on sellest aastast Sportlandi brändide hulgas tippvarustust tootev Callaway. Selle brändi tooted on suunatud eelkõige juba golfi mängivale kliendile ja huvi nende pakutava vastu on olnud väga suur. Callaway on golfimaailmas hästi tuntud Big Bertha seeria, uue Epic Driveri ja Odyssey putterite poolest.

Selle brändi tooteid on võimalik osta samuti Sportlandi Niitvälja poest. Hea on ka teada, et õige varustuse aitavad leida kohalikud PRO’d – Niitväljal on olemas Callaway keppide sobivuse leidmiseks kõik vajalikud vahendid.

Tuntud mängijatest on Callaway varustuse valinud näiteks Annika Sorenstam ja Phil Mickelson.

Jordan Spieth
Jordan Spieth

Under Armour Golf

Võrdlemisi uus tegija golfiturul, ning ka Sportlandi poodides, on Under Armour Golf. Brändi on golfikaardile toonud praegune tippmängija Jordan Spieth, kes on võitud tähtsaid golfivõistlusi vaid 21-aastaselt. Under Armour on fokusseeritud eelkõige riietusele ning nende tooted on saadaval Niitvälja poes ning kolmes Sportlandi kaupluses üle Baltikumi – Eestis vaid Ülemiste Keskuse Sportlandis.

Pitchfix

Pitchfix on küll veidi väiksem bränd, aga kindlasti mitte vähem olulisem. Kui golfipall maandub greenil (ehk kõige madalamaks niidetud alal, kus asub ka lipp) siis jääb pallist muru sisse tihtipeale suur jälg, et aga muru hoida, tuleb igal mängijal etiketi kohaselt oma löögijälg greenil parandada. Selleks ongi number üks abivahendi Pitchfix greenikahvlid, mis on saadaval Niitvälja poes eri värvitoonides. Samuti on võimalik tooteid tellida oma firma logoga.

Pitchfix

Sobiv varustus teeb mängu lihtsamaks

Golf on muutumas tõeliseks rahvaspordiks ning selle parimaks nautimiseks võiks iga mängija leida just endale sobiva varustuse. Golfitarvete soetamisel tasub nõu pidada spetsialistiga, sest kahtlemata ei saa vajaminevat valida ainult välimuse järgi. Näiteks õiged golfikepid leitakse arvestades mängija pikkust, löögitugevust ja löögikiirust.

Just spetsiaalselt ja hoolikalt valitud varustus on üks olulistest nüanssidest, mis teeb nii golfi õppimise kui mängimise suures osas lihtsamaks ja laseb nii mängust ka rohkem mõnu tunda.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: tootjad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Joostes suve vallutama!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus