Spordifänn Aljona Liivak: Sportlandis tunnen, et olen õiges kohas | Sportland Magazine

Jaga „Spordifänn Aljona Liivak: Sportlandis tunnen, et olen õiges kohas“

Spordifänn Aljona Liivak: Sportlandis tunnen, et olen õiges kohas

Aljona Liivak on naine, kes on pikka aega Sportlandiga seotud olnud. Ta on töötanud mitmes erinevas poes, ennast pidevalt spordimaailmas täiendades. Aljona suurim kirg on korvpall – ta on mänginud ise, treeninud noori ja siiani võib leida teda kohtuniku rollist.

Spordifännina tunneb Aljona ennast Sportlandis täpselt õiges kohas. Praegu töötab ta Sportland Outlet Eedenis vanemteenindaja, kus ta on olnud poe avamisest saadik. Naine naudib oma tööd täielikult, sest tema jaoks on oluline ennast spordimaailmaga ümbritseda ning ennast sellega kursis hoida.

Aljonal on pikk ajalugu korvpallis, mistõttu pole ta tänaseni sellest maailmast suutnud kõrvale astuda ning tema õhtud mööduvad endiselt spordisaalis, hetkel aga lauakohtunikuna. Ka vabal ajal näeb teda sageli sporti tegemas, olgu selleks MyFitnessi rühmatreening, rahvaspordiüritus või aktiivne puhkus perega.

Aljona LiivakMilline on sinu ajalugu Sportlandis?

Praegu olen Sportland Outlet Eedenis, kus töötan selle avamisest saadik. Enne seda olen ka teistes poodides tööl olnud ning ettevõttes jookseb mul juba kuues aasta. Sportlandi tulin kunagi seetõttu, et see tundus õige koht, kus spordimaailmaga jätkata. Varasemalt olen ma sama ala õppinud, spordiga süvitsi tegelenud ning Sportland andis mulle võimaluse edasi areneda.

Millised on sinu tööpäevad?

Minu ülesanneteks on poes teenindajate igapäevane juhendamine ning hea teeninduse pakkumine. Samuti kõik kaubaga seonduv – selle vastuvõtmine, ladustamine ja väljapanek. Lisaks tekib kaupluses igapäevaseid probleeme, mille lahendamine kuulub minu kohustuste hulka.

Miks sulle meeldib töö Sportlandis?

Hea on teha tööd, mida armastad. See valdkond on hästi vaheldusrikas – kunagi ei tea, mida tööpäev kaasa toob ja ükski päev ei sarnane eelmisele. Samuti toimub pidev eneseareng, sest peab ennast kursis hoidma uute tootemudelite ja tehnoloogiatega. Siin on palju huvitavaid väljakutseid, mis panevad pingutama. Ma tõesti naudin oma tööd!

Aljona Liivak
2018. aastal pälvis Aljona tiitli Edu Võti

Milline on Sportland tööandjana?

Sportlandi kui tööandjaga olen ma väga rahul – aktiivne töökeskkond soodustab ja toetab töötajate sportimist. Meile pakutakse võimalust käia tasuta trennides, spordivõistlustel ja rahvaspordiüritustel. Sportlandis on palju väljakutseid, kus peab oma mugavustsoonist välja astuma ning samuti saame areneda läbi koolituste. Ja vähem oluline ei ole, et korraldatakse üritusi, kus tunnustatakse töötajaid. Mida veel tahta!

Oled ka FIBA statistik. Mida see töö endast kujutab ja millised on seal sinu ülesanded?

Minu suureks hobiks on korvpall, millega olen tihedalt seotud olnud juba väiksest peale. Minu vanemad ja sugulased on sellega tegelenud, nagu ma isegi. Ülikooli kõrvalt andsin umbes viis aastat lastele korvpallitrenne ja olin väljakukohtunik. Praegu tegelen aktiivselt lauakohtuniku tööga ning olen FIBA litsentsiga statistik. Statistiku kohustuseks on sisestada kõik väljakul toimunud tegevused spetsiaalsesse arvutiprogrammi. Samuti peab põhjalikult tundma korvpallireegleid ja väljendeid ning suutma tõlgendada väljakul toimuvat.

Kuidas sa sellele tööle sattusid?

Korvpalli statistiku amet oli minu jaoks asjade loomulik jätk. Kui ma mängimise lõpetasin, siis tahtsin oma lemmik spordialaga edasi seotud olla, mistõttu läksin kohtunike koolitusele. Seal pakuti mulle statistiku õppekohta ja nii ta läks. Olen sellega tegelenud umbes 15 aastat ning endiselt naudin seda. Nüüd olen ka neli aastat olnud rahvusvahelise kategooriaga FIBA statistik.

Miks sulle statistiku amet meeldib?

Statistiku amet sarnaneb minu põhitööle, olles hästi vaheldusrikas. Panna pooleteise tunni jooksul kõik tegevused väljakult kirja on päris suur väljakutse, aga selline vastutus aitabki oma mugavustsoonist väljuda. Seal on tähtis olukordi kiiresti tõlgendada ja neile lahendusi leida, täpselt nagu kaupluses.

Olen olnud mängul ka siis, kui Sportlandi praegune tegevjuht Gerd Kiili korvpalli mängis. Temast on meeles aktiivsus ja hea meeskondlik koostöö teistega. Sellised kogemused muudavad selle töö veelgi huvitavamaks.

Mis motiveerib sind ennast sporti tegema?

Sport tagab hea füüsise, aitab maandada pingeid ja laeb positiivse energiaga. Lapsena sai palju käidud võistlustel ja laagrites, kust saadud tutvused on tänu spordile siiani säilinud.

Sportlandis on minu suureks eeskujuks meie juhataja Taivo Pallotedder, kes motiveerib trenni tegema ja pingutama. Ta on tõeline spordifanaatik, kes särab väga paljudel aladel. Tõeline eeskuju kõigile! Eelmisel aastal sai meie kauplus ka kõige aktiivsema kaupluse tiitli, mis annab ainult lisamotivatsiooni.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Millist kasu saab harrastussportlane massaažist?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus