Sportandi sotsiaalmeedia juht Keisy Põldsam: mul on võimalus ellu viia maailmatasemel asju | Sportland Magazine

Jaga „Sportandi sotsiaalmeedia juht Keisy Põldsam: mul on võimalus ellu viia maailmatasemel asju“

Sportandi sotsiaalmeedia juht Keisy Põldsam: mul on võimalus ellu viia maailmatasemel asju

Keisy Põldsamil sai Sportand Eesti sotsiaalmeedia juhina täis alles üks kuu, aga ta teab juba kindlalt, et on leidnud oma õige koha.

Keisy asumine Sportlandi sotsiaalmeedia juhi ametisse on mõnes mõttes asjade loogiline käik. „Olen kaheksa aastat kaasa löönud TalTech Cheerleadersi tegemistes, kellele Sportland on pikaaegne ja väga hea koostööpartner. Seega teadsin ettevõtet ja tema missiooni juba väga hästi. Kuna olen oma fookust tööalaselt viimasel ajal suunanud väga kõvasti sotsiaalmeedia turunduse poole ja end selles valdkonnas arendanud, siis otsustasin kohe kandideerida, kui Sportlandi töökuulutust nägin,“ räägib ta.

Pea ees töösse

Keisy
Foto: Iti-Pätrik Järve

Oktoobri keskpaigas alustaski Keisy uues ametis. Mingit tasa ja targu sisseelamist ei olnud, sest juba esimesel päeva toimus kampaania pildistamine, kus verivärske sotsiaalmeedia juht asus kohe korraldama ja kaasa rääkima. „Olen praeguseks Sportlandis olnud kõigest ühe kuu, aga see aeg tundub palju pikemana, sest iga päev on olnud väga erinev ja toonud kaasa palju uusi kogemusi,“ sõnab ta.

Sotsiaalmeedia juhi töö on kõike muud kui rutiin ja ülesannete nimekiri on mitmekülgne. Saab istuda nii kontorilaua taga kui eri projektide raames majast väljas käia. „Hommikuti vaatan esimese asjana läbi e-kirjad. Kui on midagi, millele saab kohe vastata, siis teen seda. Põhjalikumat läbimõtlemist vajavad teemad panen to-do listi. Olenevalt päevast osalen koosolekutel, planeerin sotsiaalmeedia strateegiaid ja kampaaniad, suhtlen mõjuisikutega, korraldan foto- ja videoshoote,“ räägib ta. Kuna Sportland on aktiivne mitmes sotsiaalmeedia kanalis, tuleb foto- ja videomaterjalid toota iga kanali spetsiifikat arvestades. „Sportlandi sotsiaalmeedia on püha koht, mille sisu on hariv ja meelelahutuslik. Sisuloome juures on kõige olulisemad idee ja orgaanilisus. Kui on idee, siis järgmiseks sammuks on leida inimesed, kes on valmis pööraste aktsioonidega kaasa tulema. Sealt edasi jooksevad asjad juba loomulikus rütmis,“ kirjeldab Keisy.

Eesmärk on pidevalt latti ületada

„Sotsiaalmeediaga tegelemine haakub väga hästi minu karakteriga, sest olen inimeste inimene. Selles töös saan suhelda, katsetada ja sõnumeid edasi anda,“ on ta rahul. Samuti on suur pluss, et kohustustega kaasneb võimalus paljuski ise otsustada. „Mulle on antud suhteliselt vabad käed. Sportland ootab, et katsetaksin hästi palju ja oleksin julge. Pigem eksiksin, aga prooviksin uusi asju, mitte ei teeks pidevalt ühtemoodi. Olen selle võimaluse eest väga tänulik,“ sõnab ta. Keisy tõdeb, et ootused talle on väga kõrged, sest Sportland on Be1st mõtteviisiga, kus kõigil tuleb täiel rinnal tegutseda, aga ta ei soovigi vähemat. „Minu jaoks on oluline, et ootused ja võimalused on korrelatsioonis. Sportlandi ootused on kõrged, aga siin on ka võimalused ellu viia maailmatasemel asju. Mulle meeldib Sportlandi Be1st slogan ja mentaliteet, mille idee on teha kõike võimalikult hästi. Toota maailmatasemel sisu on ka minu isiklik eesmärk. Ma ei taha lihtsalt puusalt tulistada, vaid kui on idee, siis tahan selle detailselt läbi mõelda, väga hästi teostada ja võimsalt pilti tuua,“ selgitab ta.

Rene Lutterus
Foto: Rene Lutterus

Üksi on keeruline maailma vallutada, seetõttu on Keisy jaoks kolleegide toetus äärmiselt oluline. „Mul on vaja vabadust, aga ka head tiimi, kellega mõtteid põrgatada ja kes tahavad rohkem kui mina. Selle ma Sportlandist saan. Kõige olulisem on ühine energia ja meie ägedad inimesed, kes on väga keskendunud, julged ja ambitsioonikad. Valitseb suhtumine: TEEME ÄRA!“ tõdeb ta, et on leidnud sarnaselt mõtleva pundi.

Ootamatused on lahe väljakutse

Iti-Pätrik Järve
Foto: Iti-Pätrik Järve

Enda ambitsioonikust ja otsustusjulgust kasvatas Keisy TalTech Cheerleadersites, kellega tema tee ristus 2013. aastal. Alguses oli ta treener ja kaks aastat hiljem lisandusid juhatuse liikme kohustused. Tantsutüdrukutega liitumine oli loomulik jätk tantsijakarjäärile, mis oli tegelikult alanud hoopis sportlikumalt, nimelt rühmvõimlejana. „Kuna tundsin, et tahan tantsimist siiski tööna teha ja mulle hirmsasti meeldis igasugune melu, proovid ja esinemised, siis liikusin tantsimise juurde. Mõnda aega olin Tartu Pere Leib võrkpallimeeskonna tantsutüdruk, kuid ka seal tuli piir ette. Kolisin Tallinnasse, et end tantsu vallas arendada. Leidsin enda ümber erinevaid ägedaid tantsijaid ja moodustasime mitmeid tantsutruppe, aga lõpuks nende tegevus hääbus, kuniks jõudsin TalTech Cheerleadersi juurde,“ meenutab Keisy.

Sealne energia oli varasemale sarnane, kuid erinev oli jätkusuutlik struktuur ja eesmärgid, mis on taganud selle, et käimas on juba 14. hooaeg. „TalTechis leidsin inimesed, kes on valmis panustama rohkem kui mina ja kellega saan arvestada. Kui mul on raske, siis nad innustavad mind ja vastupidi. TalTech Cheerleaders on ka brändina tugev ja see on olnud mulle igas mõttes suur kasvukoht. Juhtus ikka, et midagi oli juba eile vaja ja lahendus tuli leida käigupealt. Organiseerimata kaoses raja leidmine või seal raja loomine on üks minu tugevus ning ootamatused on minu jaoks lahe väljakutse,“ sõnab Keisy.

Tants paneb silmad särama

Foto: Jake Farra

Uus põnev töö võtab Keisy ajast suure osa, aga ta jätkab ka TalTech Cheerleadersitega ja Nike treenerina. Ennast hoiab vormis tantsides. „Ma ei kavatsegi tantsimist lõpetada, sest see paneb mu silmad särama, tantsides saan ennast väljendada ja mõtteid puhastada,“ ütleb ta. Kaks aastat tagasi liitus Keisy tantsutrupiga, mille eestvedaja on tantsumaailmas väga tuntud Joseph Strawhat ja kus tegeletakse tänavatantsuga. „Kuna tegemist on siiski maailmatasemel tantsijaga, kes on nii lahedalt musikaalne ja treenerina nõudlik, siis on treeningud igal korral mõnusalt väljakutsuvad,“ kinnitab ta.

Tants
Foto: erakogu

Hea planeerimine on kõige alus

Keisy päevaplaan on äärmiselt tihe, aga ta on veendunud, et kõik on hea planeerimise ja distsipliini küsimus. „Kui põhiasjad – uni, toitumine ja liikumine on paigas, siis on olemas vundament, mille najal saab kogu ülejäänud hullus mõnusa hooga toimida. Kindlasti mängib rolli, et mulle väga meeldib see, mida ma teen. Ärgata igal hommikul tundega: can’t wait, millal oma asjadega alustada, on väga võimas,“ tunnistab ta. Töö pakub nii väljakutseid kui arenguvõimalusi. „Kuna iga ettevõte on omanäoline ja sotsiaalmeedia on iga päev muutumises, siis mina arenen Sportlandis iga päevaga aina tublimaks ja targemaks.“

Ann Anton
Foto: Ann Anton

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tom Prior: armastan rändamist ja treenimiseks uute imeliste kohtade avastamist

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus