Sportland Eesti raamatupidaja Piret Põldmets: hindan kõige enam tunnet, et mind väärtustatakse | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Eesti raamatupidaja Piret Põldmets: hindan kõige enam tunnet, et mind väärtustatakse“

Sportland Eesti raamatupidaja Piret Põldmets: hindan kõige enam tunnet, et mind väärtustatakse

Piret Põldmets tuli Sportland Eestisse tööle 16 aastat tagasi ning viimased 13 aastat on ta töötanud raamatupidajana. Tööpäevad on vahel pingelised, rutiinsed ja numbritest tulvil, aga just see Piretile meeldibki. Lõõgastuda saab ta vabal ajal pere seltsis ja sportides.

Milline on olnud sinu karjäär Sportland Eestis?

Sportlandis alustasin oktoobris 2004, aga esmalt kaupluse juhatajana. Samal ajal õppisin raamatupidamist ning kui kolm aastat hiljem tekkis Sportlandi raamatupidamises vajadus lisa töökäte järele ning teati, et olen seda ala õppinud, siis pakuti kohta mulle. Sealt alates olengi Sportlandis raamatupidajana töötanud.

Aastal 2010 olin seoses lapse sünniga mõne kuu päris kodune, kuid ega ma kaua eemal olla ei osanud. Juba kolmekuuse beebi kõrvalt käisin puhkuse ajal kolleegi asendamas, edasi aitasin kuni lapse hoidu minemiseni kodukontorist mõningaid töölõike katta.

Piret Põldmets
Piret tööpostil Foto: Nelli Nilson

Miks valisid raamatupidaja ameti? 

Numbrid on mulle alati meeldinud. Esimene tunnustus selles vallas pärineb juba 4. klassist, mil saavutasin matemaatikas maakonna koolide olümpiaadil 1. koha. Kui keskkooli lõpus oli vaja valida, mida edasi õppida, siis saigi raamatupidamise kasuks otsustatud.

Palun kirjelda raamatupidaja tööpäeva. Millised on tööülesanded, kui rutiinne see töö on, mis on selles töös kõige huvitavam ning kõige pingelisem?

Tööpäevad võib jagada suures plaanis kaheks. Kuu alguses on meeletult kiired ja pingelised ajad, sest kogu eelmine kuu tuleb numbrites väga kiirelt kokku panna. Minu tööst suurema osa moodustab palgaarvestus. Arvestan kõigile töötajaile palgad, puhkused, lõpparved jne. Lisaks nõustan personalispetsialiste nende töös ja tegelen põhivarade, varude ja statistikaga. Kuu teises pooles on natuke rahulikum periood, kuid ka sinna satub alati kiireid päevi, kui on vaja näiteks kolleegi asendada, eelarvet teha vms. Töö on kindlasti rutiinne, aga mulle töös rutiin meeldib.

Tehnoloogia ja programmid arenevad metsiku kiirusega. Kas ja kui palju sellest ajast, kui raamatupidajana alustasid, on sinu töö tehnoloogia poolelt muutunud? 

Väga palju on muutunud. Praegu teeme kolleegiga kahekesi ära töö, mida siis, kui mina Sportlandis raamatupidajana alustasin, tegid viis inimest. Seda ainult tänu automatiseerimisele. Ja oi, kui palju rohkem metsa nüüd alles jääb.

Mida sa Sportlandi kui tööandja puhul kõige rohkem hindad?

Hindan väga paljut. Enim aga tunnet, et mind väärtustatakse. Saan oma töö osas päris tihti positiivset tagasisidet. Näiteks aastal 2017 pärjati mind tiitliga administratsiooni Edu Võti. Lisaks tunnustusele on Sportland panustanud minu isiklikku arengusse väga paljude koolituste, konverentsidega jms. Märkimata ei saa jätta asjaolu, et töö- ja eraelu on väga heas tasakaalus ning toetatakse sportimist.

Kuidas peale pingelist tööpäeva puhkad?

Sportides, perega aega veetes. Netflix ja raamatud aitavad ka .

Piret Põldmets
Foto: Marin Tiganik

Pole kahtluski, et sport ja füüsiline liikumine aitavad väga hästi vaimu puhata. Milline on olnud sinu suhe spordiga?

Sportinud olen lapsest saadik. Põhikooli aega jääb seitse aastat show-tantsu trenni ja esinemisi. Sekka natuke peotantsu, korvpalli ja kergejõustikku.

Keskkoolis hakkasid kahjuks kimbutama seljahädad, mistõttu tekkis järjepidevasse sportimisse paus. Püüdsin parematel aegadel uuesti alustada, aga kaua vastu ei pidanud. Üheks põnevamaks katsetuseks oli batuuditrenn maailmameister Rob Andersoni juhtimisel. Saltode tegemise õppisin igatahes ära.

Järjepidevuse sportimisel sain aga tagasi pärast 2017. aastal toimunud seljaoperatsioonidest taastumist. Saltosid enam selja tõttu ei tee, aga jõusaalis käin regulaarselt ning kuna Sportland korraldas selleks suveks Sportland Spordib 2020 challenge’i vabas õhus liikumiseks, võib mind tihti ka metsarajal kõndimas kohata.

Piret Põldmets
Piret koos töökaaslastega Kõrvemaal metsateid koristamas Foto: Rasmus Kooskora

Milline on sinu lemmiktrenn?

Emotsionaalselt on olnud ägedaim mainitud batuuditrenn. Adrenaliin, mis saltosid õppides tekib, on meeletu. Täna naudin aga jõusaali. Mul on lihtsalt ülitore treener Marin Tiganik, kellega kohtumist alati ootan.

Kas lisaks sportimisele on veel mõni aktiivne tegevus, mida armastad?

Tänu Sportlandi korraldatud challenge’ile viibin päris palju looduses matkates ja jalutades. Käin nii perega kvaliteetaega veetmas kui ka täitsa üksi, mil on tore kõndimise ajal näiteks Sportlandi „Be 1st“ podcast’i kuulata.

KOLLEEGID PIRETIST

Eliko Kahar-Kütt, Sportland Kristiine juhataja:

„Mina hindan Pireti juures kõige rohkem usaldusväärsust. Kindlasti kehtib tema kohta Hiina Vanasõna: „Tark inimene nõuab kõike ainult endalt, tühine inimene aga teistelt.“ Selgitan ka, miks ma nii arvan. Nimelt on Piret teadlik kõikidest seadusemuutustest, töölepingutest jne. Ta teeb endaga palju tööd. Tema poole saab alati pöörduda ning tean juba ette, et saan Piretilt väga adekvaatsed vastused. Ta on kannatlik ja väga hea kuulaja, kes oskab mind positiivselt mõjutada ja motiveerida.“

Nelli Nilson, Sportland Eesti tegevjuht:

„Hindan Piretis tema korrektsust, kiirust, süsteemsust ja tähtaegadest ülihästi kinnipidamise võimet, mis raamatupidamises tunduvad kõige olulisemad. Aga sellest veelgi rohkem hindan Piretit kui inimest, kellel on väärtushinnangud tasakaalustatult paigas ning kes on alati olemas. Toetava sõnaga, kui seda on kõige rohkem vaja. Lihtsa lahendusega, mis tagab mitte ainult kohese, aga just pikaajalise toimiva lahenduse. Humoorika kommentaariga, sest mõnes sitatsioonis on väike iroonia ainuke, mis päeva päästab. Või lihtsalt oma olemasoluga, sest sa tead, et saad alati Pireti peale loota! Teades aga tema sportlikku tausta ning tänast järjekindlust sportides oma vaim igapäevaselt super värske ja üliterav hoida, siis tõden ikka ja jälle – Piretis on tunduvalt rohkem kui ta esmapilgul välja paista laseb.“

Tekst: Merilin Piirsalu

Avafoto: Chris Männik

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

IRONMAN Tallinn pakkus imelisi, värvikaid ja unustamatuid emotsioone

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus