Sportland Eesti üritusturundusjuht Roger Rooma: kõik on võimalik, kui vaid tahta | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Eesti üritusturundusjuht Roger Rooma: kõik on võimalik, kui vaid tahta“

Sportland Eesti üritusturundusjuht Roger Rooma: kõik on võimalik, kui vaid tahta

Eestis ei leia naljalt mitte ühtegi spordivõistlust, kus ei lehviks Sportlandi lipud või raja ääri ei kaunistaks nende punased, valge logoga bännerid. Millised võistlused on ettevõtte prioriteediks, kuidas Sportland sisuliselt erinevate aktiivsete ürituste eestvedajatega koostööd teeb ja sünergiat loob ning kes on erinevatel sündmustel müügitelkides toimetamas, rääkisime Sportlandi üritusturundusjuhi Roger Roomaga.

Roger, kaua sa oled Sportlandiga seotud olnud?

Alustasin 2009. aastal Sportland Ülemiste kaupluses klienditeenindajana ehk minu karjäär on alguse saanud täiesti rohujuure tasandilt. Seejärel olin sealse outdoor-osakonna juht, kust liikusin edasi Sportland Järve kaupluse juhataja kohale. Täna olen mõnevõrra loomuliku karjäärivalikuna jõudnud Sportlandi kontoritiimi, Sportlandi üritusturundusjuhi ametikohale. Minu vastutada on eelkõige Sportlandi visuaalne, energeetiline ja sisuline kohalolu kõigil üritustel, kus oleme koostööpartneriks. Lisaks on minu eestvedada meie inventariladu, mängin olulist rolli ka muudes spordialastes koostöödes eri spordiklubide, -asutuste ja -algatustega.

Millised su päevad välja näevad, kui enam kaupluses ei toimeta?

Talvekuudel olen rohkem kontoris, kuna tegu on nn hooajaeelse perioodiga. Valmistan koos ülejäänud turundustiimiga ette erinevaid sündmusi ja üritusi, suhtleme palju nii olemasolevate kui ka uute koostööpartneritega. Selleks, et üks spordiüritus oleks meie poolt jõustatud nii rahaliselt, aga mis veelgi olulisem, ka sisuliselt, on tegelikult vaja palju mõtte- ja eeltööd teha. Meie jaoks on väga oluline, et oleksime partneritega samal energeetilisel tasemel. Meil peab olema iga partneriga võrdne sisemine põlemine luua pidevat innovatsiooni ja tulemuslikult inspireerida, mitte lihtsalt midagi tehtud saada.  Samuti sorteerime ja täiendame talvisel perioodil mitmesugust inventari, mis spordisündmustel kasutust leiab.

Näiteks täna oleme juba alustanud aasta ühe suurima sündmuse, WRC Rally Estonia 2023 ürituse ettevalmistusega. Tegemist on meie jaoks äärmiselt olulise partnerlusega, millega oleme kaasas olnud kogu Rally Estonia toimumisaja, kokku juba üle dekaadi. Oleme iga-aastaselt olnud Eesti suurima rallivõistluse suurtoetajaks ning fännitoodete partneriks. Meie vastutada on ka käesoleval aastal nii fännitoodete disain ja tootmine, kui ka kogu rallipoodide logistika, inspiratsioon ja kommunikatsioon. Tegemist on igati suure ettevõtmisega, millega juulikuus on seotud ligikaudu 50 Sportlandi särasilmset töötajat ning hulganisti meie koostööpartnereid.

Rally Estonia
Foto: Jaanus Ree

Kas tänavune spordisündmuste kalender on paigas?

Liikumisaasta 2023 Sportlandi spordiürituste kalender on suures plaanis tänaseks paika saamas. Samas on olulisi nüansse ning regionaalselt väärtuslikke koostöid kindlasti veel lisandumas. Oleme oma olemuselt dünaamilised ja paindlikud, seega isegi, kui suurüritused on koostöölepingutes juba aasta algusest fikseeritud, siis väiksemaid lokaalseid koostöid ning entusiastlikke ettevõtmisi leiame me võimalust jõustada ka jooksvalt.

Suve jooksul on mõned nn kuumad kuud, mil kontoris ei jõuagi olla. Näiteks Sportland Kõrvemaa Neliküritus on meie oma üritustesari ja võtab hooaja vältel palju fookust. Samas on see meie jaoks ülioluline, ehk näen, kuidas kogu tiim panustab selle arengusse energiliselt ja rõõmuga. Väga tähtsal kohal on juba nimetatud WRC Rally Estonia, seda nii mastaapsuselt, ajaliselt kui ka finantsilises mõttes. Planeerimise mõttes ongi ralli vahest kõige keerukam, sest eeldab pool aastat enne üritust fännitoodete väljamõtlemist ja tootmist. Kui võistluspäevad käes, tuleb loetud päevadega ralliradade kõrvale üles saada paljud (mobiilsed) rallipoed, mis peavad lisaks inspireerivale väljanägemisele ka ägedat käivet tootma (naerab).

Milliseid võistlusi ja sarju sa veel oma töös esile tooksid?

Loomulikult oleme väljas Tartu Maratonil, nii EXPO-l kui üritusel endal ka määrimistelgiga. Tegu on ikkagi Eesti talvise laulupeoga, millesse oleme enda panuse andnud juba aastaid. Suurematest üritustest oleme kohal muuhulgas ka märtsikuisel meremessil Eesti Näituste messikeskuses. Kevadisel Maijooksul oleme alati suure telgiga ja suurelt pildis, sest peame oluliseks õrnema soo liikumis- ja sportimisvõimalustesse oma panus anda. Sügisesel Tallinna Maratonil oleme partnerina kindlasti kaasas, oleme sellega seotud olnud ürituse algusaastatest alates. Rõõm on juba pregu näha, et sügiseks on Mati Lillialliku tiimil väga suured plaanid ning et saame suurüritusele oma olulise panuse lisada. Suuremal või vähemal määral toetame kõiki spordikategooriaid, kuid igale poole me muidugi ei jõua – eesmärk on alati kõiki koostöid teha sisuliselt, mitte näiteks ainult auhindadega toetada.

Muuhulgas on meil väga hea koostöö Ööjooksu sarjaga. Nemad proovivad kastist välja mõelda ning uusi võistluspaiku ja formaate leida ning kogu aeg oma üritusi innovatiseerida. Nendega on väga hea üheskoos tegutseda. Ööjooksu meeskond alustas ju kolme üritusega, aga käesoleval aastal on mitu uut jooksu plaanis ning suviste Tallinna Merepäevade raames Võsu eeskujul ka Sportland Open Water avaveeujumine, mille start antakse veest suunaga Pirita randa. Kõikide Ööjooksu sarja võistlustega me küll ei jõua samamahulist koostööd teha, aga peakorraldajana on Marko Torm hea näide, kuidas pidevalt areneda ja uusi lahendusi välja mõelda. Open Water formaat on unikaalne kogu Baltikumis.

Kui suur on sinu meeskond?

Talvehooajal on mul püsivalt abiks üks inimene, pigem projektipõhiselt. Suvisel perioodil on mu tiim kohati väga suur, koosnedes paljudest võrratutest Sportlandi inimestest. Motiveerime oma kaupluste müügitiime osalema välimüükides, sest igapäevakeskkonnast väljas käies kasvab nii sisemine motivatsioon kui avardub ka maailmapilt. Seega on väga oluline, et kõik meie tiimiliikmed võtaksid osa, näitaksid uutele töötajatele initsiatiivi, jne. Olen ise selle tee läbi käinud ning mulle väga meeldis, kui palju see mulle juurde andis.

Olen aastate jooksul ise enamikel üritustel kaasatud olnud. Olgu kasvõi suurte miinuskraadidega toimumas mõni kohalik suusamaraton, kui vaja, paneme õues telgi püsti ning pakume rõõmsameelselt tooteid või teenuseid. Vaid mereteemadega seotud üritustel, näiteks nagu Muhu Väina Regatt, pole mina veel isiklikult kaasas olnud.

Sportlandi tiim

Miks sulle Sportlandis meeldib?

Mulle meeldib vaheldus ja teadmine, et päriselt on võimalik suvalisse paika Eestimaal, olgu see asfaldil või põllul, ehitada üles inspireeriv ja toimiv pop-up pood. Läbi selliste tegevuste motiveerime ka kaupluste töötajaid olema aktiivsed, et nad näeksid, et kõik ongi võimalik.

Paljud meie inimesed küsivad juba ise, kas saab mõnele üritusele kaasa tulla, sest see on nii äge. Järelikult ajame õiget asja. Meie outdoor-osakonna poisse lausa oodatakse Ironmanil. Nad putitavad rattaid, müüvad spordivarustust ja varuosi, jne. Need noored mehed ei ole kaupluses ainult teenindajad, vaid ka mehaanikud – tõelised valdkonna entusiastid, kes valdavad väga hästi oma teemat.

Meil ei ole statsionaarset tiimi, kes käib üritustel ja oleks eraldi välja õpetatud või erikoolitustel käinud. Meie inimesed on liikuvad, näevad suurt plaani ja on korralike taustateadmistega. Kui olin ise kaupluse juhataja, suunasin alati teenindajaid aktiivne olema – üritustel saadud kogemustest on kaupluses toimetades kasu ning ka vastupidi, kaupluse kogemuspagasiga saab ka igal üritusel tahte olemasolul suurepäraselt hakkama!

Teil on hea koostöö ka Viimsi korvpalliklubiga. Kuidas oled rahul Viimsi/Sportland kõrgliiga võistkonnaga, kes tegi mullu imelise debüüdi?

Näha on, et klubi, eesotsas Tanel Einastega, ajab asja südamega ning mullune hõbe Eesti-Läti ühisliigas on suure töö ja tahtmise tulemus. Hea tunne on, et mehed võitlevad ning et ei tuldud ühel aastal korraks tegusid tegema. Ka käesoleval aastal ollakse tabeli esimeses pooles, kuigi ükski mäng pole lihtne. Tahan öelda, et kerge oleks olla vaid võitjate poolel, aga vaadata tuleb ka tulevikku. Viimsi korvpalliklubi on üles ehitanud korraliku püramiidi ning noortega tehakse sihipärast tööd, see on pikaajalise edu kohapealt kindlasti väga oluline.

Millised spordialad sulle endale meeldivad?

Olen korvpallitaustaga maapoiss ja mänginud isegi Eesti noortekoondises. Mulle meeldivad tiimimängud, arvan et oskan olla pundiliige ning naudin ühist eesmärgi saavutamist. Ka Ironmani tegin läbi just tiimiga.

Täna on kõige hingelähedasem rattasport, eriti maastikuratas. Mulle meeldib uusi radu avastada. Näiteks Bosch Eesti Maastikurattasarja Alutaguse etapp on väga-väga eriline, sellist maastikku mujal Eestis pole. Kohutavalt kivine, tehniline, üles-alla, turbarabas müdistamine. Kuid kõik saabuvad finišisse naeratus näol. Selline peabki õige võistlus olema ning selliseid spordivõistlusi ma ise naudin!

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Erakogu, Sportland

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelk: stsenaariume on hetkel veel mitmeid, aga spordipidu tuleb igal juhul!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus