Sportland Footballi töötajad muutsid hobi tööks | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Footballi töötajad muutsid hobi tööks“

Sportland Footballi töötajad muutsid hobi tööks

Sportland Footballi poes töötavad kolm südikat noormeest, keda kõiki ühendab huvi jalgpalli vastu. Sören Rothberg, Madis Villems ning Richie Kaljulaid on sõbrad, kelle igasse päeva mahub natuke jalgpalli. Siiras huvi ning laiad teadmised vutimaailmast muudavad töö tegemise rohkem hobiks kui kohustuseks.

Kõik noormehed on Sportland Footballis töötanud peaaegu aasta ning kinnitavad, et amet sai valitud just seetõttu, et ka nende igapäevastes tegemistes on jalgpall suurt rolli mänginud. Poiste jaoks on sellel alal töötamine loomulik, kuna laiad teadmised aitavad kliente kergemini nõustada. Seetõttu ei ole keegi neist pidanud mehaaniliselt teadmisi omandama, vaid nad oskavad abi pakkuda eelkõige oma kogemusest tulenevalt. „Väga lihtne on töötada, kui tead jalgpalli kohta praktiliselt kõike,” ütlevad poisid justkui ühest suust.

Sören, Madis ja Richie on kõik mingil hetkel oma elus mänginud peaaegu igapäevaselt jalgpalli nii koolis kui ka trennis. See ala eeldab head ühtekuuluvust oma tiimiga ning selle tunde arendamine mängib olulist rolli võitmise juures. Noormehed kinnitavad, et vutimängu juures köidab neid just ühtse eesmärgi nimel töötamine. „Jalgpalli puhul meeldib mulle see, et seal saab väga tugeva tiimitunde. On ka võimalik individuaalselt särada, aga üksinda ei tee selles mängus midagi ära,“ toob poe juhataja Sören välja. Sama põhimõtet rakendavad noormehed ka töö juures.

Sportland Football

Jalgpall on ühendav lüli

Spordisõpradena hoiab Sportland Footballi kollektiiv vutimaailmas toimuval silma peal, et olla alati kursis uue infoga. „Jälgin väga palju nii jalgpallimatše kui ka erinevaid uudiseid ning fakte mängijate ning võistkondade kohta,“ ütleb Richie.

Poisid jätavad harva kasutamata võimaluse käia ka A. Le Coq Arenal mänge vaatamas. „Eesti koondise mänge näen väga tihti, kuna töötan sageli samal ajal,“ räägib Madis. „Igal Eesti koondise meeskonna mängul oleme ise ka kohal, et vaatajaid varustada parimate fännitoodetega. Elan ka pöidlad pihus igapäevaselt meie poistele kaasa,” lausub Sören. Madis lisab, et tema arvates on Eesti koondisel viimastel aastatel toimunud areng paremuse poole. „Pannakse mängu uusi noori, kes täidavad väljakul oma ülesandeid hästi ning teevad suuri tegusid,“ arvab ta.

Sören
Sören

Aktiivse eluviisiga noormehed

Sportland Footballi klienditeenindajad tunnevad suurt huvi jalka vastu, aga on aktiivsed ka mitmel teisel alal. Kõik nad ütlevad, et sport on nende elus alati tähtsat rolli mänginud ning regulaarne liikumine on elustiil.

Sören teeb vabal ajal sageli trenni, eelkõige meeldib talle käia jooksmas ja jõusaalis, kuid võimalusel mängib ka lauatennist. „Spordil on minu elus väga suur roll. Kogu mu perekond on äärmiselt sportlikud olnud, samamoodi ka mina. Olen käinud lapsepõlvest alates kõikvõimalikes trennides ning üritan ka praegu leida võimalikult palju aega spordi jaoks,” ütleb ta. Lisaks sellele, et Sören ise sporti teeb, töötab ta ka laste judo treenerina ning naudib sedagi väga.

Madis
Madis

Ka Madise elus on sport lahutamatu osa, noormees tegeleb peamiselt rannafitnessiga, mis nõuab üsna palju pühendumist. Sellega alustas ta peale 15 aastat kestnud vutitreeninguid, millest pidi loobuma vigastuse tõttu. „Sport on suur osa mu päevast, käin trennis kuus korda nädalas, nendest viis on jõutreeningud ning üks rasvapõletus ja vastupidavustreening,“ selgitab ta ning tunnistab, et fitnessis läbilöömine on üks tema suurtest unistustest.

Pühendunud trikijalgpallur Richie

Richie ellu saabus jalgpall siis, kui poiss käis algklassides. Kümme aastat mängis ta ka Tallinna Kalevi ridades. Peale pikka kogemust väljakul leidis ta aga enda niši, milleks on jalgpalliga trikkide tegemine. „Trikijalgpall vajab alguses väga suurt pühendumist ning tahtejõudu. Alustasin sellega tänu enda trennikaaslasele ja heale sõbrale, kes mulle eeskujuks oli. Nüüdseks teeme koos trenne ning käime ka esinemas,“ räägib Richie.

Ta on tegelenud trikkide tegemisega nüüdseks üle nelja aasta ning harjutab järjepidevalt, et saada paremaks. „Treeningperioodid võivad olla väga erinevad. Suvel esinen väga sageli kohalikele ja turistidele vanalinnas ehk saangi harjutada peaaegu igapäevaselt. Sügisel ja talvel üritan kaks kuni kolm korda nädalas käia spordihallides uusi trikke proovimas,“ ütleb ta.

Richie
Richie

Richie jagab trikivideosid peamiselt sotsiaalmeedias ning on nende poolest üsna tuntuks saanud. „Tahan näidata inimestele, millega täpselt tegelen ning videote põhjal näeb hästi ka aastate jooksul toimuvat arengut. Videosid jagades loodan muidugi ka huvitavaid koostööpakkumisi saada,“ lausub Richie. Tänu oma oskustele on noormehel olnud võimalus osaleda erinevates reklaamiklippides, astuda üles seriaali „Siberi Võmm“ ning esineda korduvalt põnevatel üritustel. Tulevikus loodab ta silma jääda veelgi rohkematele inimestele, kes aitaks tal sellel alal edasi jõuda. Lisaks kõigele muule on Richie leidnud endas ka musikaalse poole ning veedab palju aega bändis trumme mängides.

Anda iga päev maksimum

Pidevalt jalgpallist ümbritsetuna on noormeestel lihtne pakkuda professionaalset klienditeenindust kõigile jalgpallisõpradele. Siiras huvi teema vastu ja ühine kollektiivne tegutsemine muudavad müügitöö veelgi kergemaks. Nad nendivad, et neist on saanud koos töötades head sõbrad. „Kõige enam meeldib mulle oma töö juures see, et saan olla meeldivas kollektiivis,“ ütleb Richie. Sören, tunneb samuti ennast väga positiivselt. „Mulle meeldib, et selles töös ei ole kindlat rutiini, vaid pidevalt toimub areng uues suunas. Tahan, et mu tiimil oleks kõik võimalused selleks, et endast iga päev maksimum anda,“ kinnitab ta.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sprinter Õilme Võro: väike stress paneb asjad kiiresti liikuma

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus