Sportland kaupluste outdoor-spetsialistid testisid Tahkos parimat suusavarustust ja omandasid uusi teadmisi | Sportland Magazine

Jaga „Sportland kaupluste outdoor-spetsialistid testisid Tahkos parimat suusavarustust ja omandasid uusi teadmisi“

Sportland kaupluste outdoor-spetsialistid testisid Tahkos parimat suusavarustust ja omandasid uusi teadmisi

Sportlandil on juba omamoodi traditsiooniks saanud viia oma kaupluste outdoor-osakondade staažikaimad ja silmapaistvaimad töötajad talvel Soome, Tahko suusakuurortisse Sportland Snow Camp nime kandvasse suusalaagrisse. Laagris omandatakse nii uusi teoreetilisi teadmisi toodete kohta kui ka praktilisi oskusi, mis parima klienditeeninduse pakkumiseks on võrdselt olulised.

Seekord sõitis Tahkosse kolmest Balti riigist kokku 24 Sportlandi lumespordi spetsialisti. Esimest korda läks kaasa rahvusvahelise tasemega mäesuusainstruktor Valdo Kangur, kes tegeles nii algajate õpetamisega kui ka edasijõudnute tehnika parandamisega. Lisaks toimusid igapäevased koolitused murdmaarajal Sportland Tartu Kaubamaja ja Sportland Eeden Outleti juhataja Taivo Pallotedderi  juhendamisel ning põnevad workshop’id, kus räägiti spordivarustusest ja suusaradadel riietumisest.

Tahko Snow Camp

„Snow Camp on ellu kutsutud, et saaksime oma töötajaid motiveerida ja harida. Laager toimus juba neljandat korda ning on iga aastaga muutunud järjest professionaalsemaks ja efektiivsemaks. Laagris tegeletakse teenindajate koolitamisega ning testitakse suusavarustuse demo tooteid talvistes oludes. See tõstab teenindajate teadlikkust toodetest ning kategooriast üldisemalt,“ selgitab laagri üks korraldaja ja Sportland Eesti brändijuht Roger Rooma.

Tahko Snow CampParimate brändide tipptooted

Laagris osalejad said murdmaarajal katsetada Madshusi ja Salomoni uisu- ja klassika tippsuuski. „Klassika puhul said soovijad proovida ka globaalselt suure tõusu teinud skin-suuski, mis võimaldavad murevabalt liikuda mäest üles ka siis, kui endal suuskade määrimise oskusi ei ole või napib aega sellega tegelemiseks. Tõdesime, et Madshus Intelligripi ja Salomon Skin suuskade näol on tegemist suurepäraste toodetega harrastaja jaoks,“ kinnitab brändijuht Dmitry Smirnov. „Samuti kasutasime suuskadel Vauhti kiirmäärdeid ning need toimisid hästi, andes kilomeetrite kogumisel hoogu juurde,“ lisab ta.

Mäesuusa poolelt prooviti Salomoni, Headi ja K2 varustust. Kui Salomoni ja K2 suusavalik on suunitlusega pargi ja off piste’t sõitudele, siis Headi suusad sobivad kõvale hooldatud rajale, kus kiirust ja kurve nautida. „Tahkos on üldjuhul head lumeolud ja nõlvad ning lund nii palju, et on saadud sõita nii rajal kui väljaspool. Tänu sellele saab sõitjatele kiiresti selgeks, kuhu mingi suusaga minna ning mis on ühe või teise toote eelis erinevates oludes,“ märgib Roger.

Tahko Snow Camp

Tunned toodet – oskad paremini soovitada

Kui klienditeenindaja saab poes müügil olevaid tooteid praktikas ise proovida, siis aitab see tulevikus tööd paremini teha ning klientidele sobivaid lahendusi leida.

„Spordivarustuse vahetu testimine annab müüjatele kindlust müügiprotsessis ja aitab süveneda iga toote puhul rohkem detailidesse – kõik ikka selleks, et aidata kliendil leida just temale sobiv varustus. Reaalsel testimisel tulevad paremini välja mudelite erinevused nii tehnoloogia kui ka sobivuse osas. Lisaks kinnistab see brändide usaldusväärsust ning annab võimaluse uute toodete kategooriate avastamiseks,“ selgitab Dmitry.

Paremalt Kaspar Kaasla, Mihkel Joonas, Jörgen Nirgi ja Karl Sirak
Paremalt Kaspar Kaasla, Mihkel Joonas, Jörgen Nirgi ja Karl Sirak

„Kasutegur tuleb välja eelkõige mäesuusa ning murdmaasuusa müügiprotsessis. Kuna olen ise tegelenud mitmeid aastaid mäesuusatamisega, siis on mul tänu sellele lihtsam tunnetada erinevate suuskade omapärasid ja sellest tulenevalt kategoriseerida ning kaardistada selle abil kliendi vajadus,“ tõdeb Sportland Ülemiste klienditeenindaja Risto Pirnpuu.

Ka Lõunakeskuse outdoor-osakonna teenindaja Kaspar Kaasla leiab, et on ülimalt oluline müüdavat spordivarustust ise testida. „Mina räägin alati kliendile isiklikust kogemusest ning see teeb müügiprotsessi palju lihtsamaks, see annab ka kliendile piisavalt informatsiooni ja turvalisema tunde toodet osta,“ usub ta.

Palju uut ja huvitavat

Praktilise suusaõpetuse kõrval täiendasid laagris osalejad oma teadmisi õhtustel workshop’idel, mis jagunesid kolmeks teemaks: murdmaasuusavarustus, mäesuusavarustus ja mäesuusariietus. „Kuna talv ja suusatamine on oluline kategooria, mis sisaldab suurel määral rohkem või vähem tehnilisi tooteid, siis õpiti ning kinnistati muuhulgas suusatamiseks vajaliku riietumise põhitõdesid ning tutvuti osaliselt järgmise aasta suusariiete kollektsiooniga. Juhendajaks oli brändijuht Annika Tuisk,“ märgib Roger.

Tahko Snow Camp Risto Pirnpuu
Risto

Workshop’i käigus, kus osalesin mäeriiete tehniliste omaduste kaardistamisel ning kihilise riietumise baaskoolituse loomisel, leidsin enda jaoks nii mõnegi uue ja huvitava fakti Sportlandis müüdavate brändide kohta. Näiteks kui palju tegelikult panustavad suured brändid jätkusuutlikkusse ning milliseid tehnoloogiaid sealjuures kasutatakse,“ toob Risto omalt poolt välja.

Õppimine ja puhkus käsikäes

Lisaks sellele, et laagris said osalejaid palju uusi praktilisi kogemusi ja teoreetilisi teadmisi, andis see neile võimaluse nautida talverõõme, mida Eesti ilmaolud tänavu veel võimaldanud ei ole. Kas teistel talispordisõpradel tasuks samuti lund kodumaalt kaugemale otsima minna või loota, et suusatada saab sel talvel ka Eestis?

„Talispordisõprade ainuke reaalne vajadus on lume olemasolu. Selle nimel tehakse suvel ettevalmistustreeninguid ning kui hooaja algus venib, tuleks võimalusel otsida alternatiive mujal. Suurepärased valgustatud murdmaarajad on reeglina igas suures Skandinaavia suusakeskuses. See võimaldab kasutada keskust efektiivselt, veetes näiteks päeva mäel ja kogudes õhtul suusakilomeetreid murdmaaradadel,“ soovitab Dmitry. „See on ka tore võimalus hea seltskonnaga igapäevasest rutiinist puhata. Keskkonna vahetus kasvõi mõneks päevaks aitab puhata eelkõige vaimselt ning lisab energiat edaspidisteks,“ sõnab ta.

Tahko Snow Camp

Risto leiab, et inimesed on erinevad – ühele meeldib pakettreis Türgis, teine naudib aktiivset puhkust Põhja-Rootsis. „Iga inimene, kes juba kord on alustanud mäel käimist, soovib seda kindlasti igal aastal uuesti teha, küsimus on ainult valikutes. Siinkohal otseselt kellelegi midagi soovitada on ehk vale, kuid tuletaksin meelde neile, kellel juba aastaid on suusareis soojamaa puhkuste taha mälestustesse jäänud: iga päev mäel on kordaläinud päev!“ ütleb ta.

Kaspar loodab aga, et talv taevasse ei jää ning soovitab lund oodates teha väikese suusapuhkuse, aga kui seda võimalust pole, siis pühenduda teistele treeningutele. „Kui on vähegi võimalust, siis soovitan kõigile nii mäesuuska kui ka murdmaasuuska, aga kellel pole mahti võõrale maale lund otsima minna, see võib lumevaest talve alati kasutada jõu- ja jooksutreeningute tegemiseks. Ka need on päris head tegevused ajani, mil lumi lõpuks maha tuleb,“ arvab ta.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Risto Pirnpuu / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Soovid ellu midagi põnevat ja adrenaliinirohket? Proovi talisuplust või taliujumist!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus