Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimuvad matkad iga ilmaga | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimuvad matkad iga ilmaga“

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimuvad matkad iga ilmaga

Matkamisega saab tegeleda igal aastaajal ja iga ilmaga. Kui valida piisavalt koormust pakkuv distants ja tempo, on matkamine väga hea treening, kuid see on ka üks parimaid viise, et rahulikumas tempos alustada regulaarse liikumisega.

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimub igas kuus mitu huvitavat ja elamusi pakkuvat matka, kuhu võib minna nii üksi kui ka pere või sõpradega. Matkarajad viivad Kõrvemaa oosidesse, metsadesse ja rabadesse, kus on säilinud vaikus, rahu ja puutumatu loodus. Vaatame lähemalt, mis lähiajal plaanis on.

Sportlik jalgsimatk, 18 km, 25. jaanuaril

Sportlik matk on hea vastupidavustreening, mis aitab suusalume puudumisel valmistuda mõneks planeeritud suusamaratoniks või pakub lihtsalt hea võimaluse vastupidavust treenida. Kel soovi, võib matkale kaasa võtta käimiskepid.

Matk toimub iga ilmaga ning tänu sellele on osalejatel võimalus õppida nautima kas päikepaistet, tuult, vihma või tuisku – kõik oleneb sellest, mis ilmataadil just selleks päevaks planeeritud on.

Rattakross KõrvemaalSeikluslik rattakross, 25. jaanuaril

Kui oled heas sportlikus vormis ja keskmisest parma rattasõidu oskusega, siis pane end FAT rattaga proovile seikluslikul rattakrossil. Kõrvemaa retkejuht ja rattaspordisõber Sven Luks on selleks kokku pannud põneva raja, kus saad mõnusa kahetunnise treeningu ja uue sõidukogemuse.

Lastega matkale! Jalgsi- ja räätsamatk, lõkkepiknik, 26. jaanuaril

Kõige paremini nakatab hea eeskuju, seepärast tuleb lapsed juba varakult loodusesse kaasa võtta ning kombineeritud jalgsi- ja räätsamatk on selleks suurepärane võimalus.

Kolmetunnine matk Kõrvemaa vaheldusrikkal ja silmailu pakkuval maastikul on mõnus füüsiline pingutus, aga turgutab ka vaimu ja annab uusi teadmisi – matka käigus räägib retkejuht karu talveunest, püütakse leida metsloomade jälgi ja tutvutakse metsise elupaigaga.

Matk lõppeb RMK lõkkeplatsil, kus saab nautida sooja teed ning ennast lõkketule paistel mõnusalt tunda. Kes soovib grillida, peaks selleks vajalikud tarbed ise kaasa võtma.

Lõke Kõrvemaa

Sportlik uisuhommik (jää puudumisel sportlik jalgsimatk), 1. veebruaril

Uisuhommikule (või matkale) starditakse kell 9, et nautida kaunist talvehommikut selle kogu ilus. Kui rabalaukad- ja järved on jäätunud, siis ootavad matkalisi seni avastamata kohad ja kaunid vaated, millele muul aastaajal ligi ei pääse.

Kui aga uisutamiseks jääd ei ole, siis saab matkal nautida lihtsalt hoogsas tempos liikumist ning rõõmustada aina valgemaks ja pikemaks muutuvate päevade üle.

Räätsamatk rabas koos lastega, 2. veebruaril

Räätsadega saab rabas liikuda igal ajal – nendega ei vaju läbi pehme ja märja rabapinnase ega paksu lume. Samuti on see liikumisviis väga keskkonnasõbralik, sest räätsadega kõndimine ei kahjusta raba pinda.

Kuna räätsadega käimine ei ole igapäevane tegevus, siis pakub see paljudele võimaluse kogeda midagi täiesti uut. Pelgama ei pea ka need, kes räätsad esimest korda alla panevad, sest nendega liikumises ei ole midagi keerulist – hakkama saab igas vanuses inimene, kes vähegi jalgsi edasi suudab minna. Just seepärast on hea räätsamatkale kaasa võtta kogu pere.

Kõrvemaa

Mida matkadele tulles silmas pidada?

·      riietu kihiliselt
·      võta kaasa vahetuskindad
·      pane jalga ilmastikukindlad matkajalatsid

Kõik Kõrvemaa matkad toimuvad koos retkejuhiga ning peale matka on võimalus nautida Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses sooja sauna ning keha kinnitada söögimajas, kus pakutakse maitsvaid ja koduseid toite.

Hea teada!

NB! Nüüd on Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse veebilehel uuendusena iga avatud matka juures välja toodud kategooriad, mille järgi valida, kas tegu on sportlikuma ettevõtmisega, rahulikuma jalutuskäiguga vms.

Sellest hooajast pakutakse ka Kärumatku, mis on sportlikumad ja tempokamad matkad koos väikelastega. Siinkohal on oluline maastikul matkamiseks sobiva käru olemasolu. Samuti kutsutakse Rongiga matkale, mille hinna sees on juba ka transport Aegviidu raudteejaamast matka alguspunkti ja pärast tagasi.

Täpsemat matkade graafikut vaata siit.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kuidas muusikaga trennile hoogu anda ja milliseid laule oma playlist’i lisada?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus