Sportland Kõrvemaa metsajooks tuleb taas 21. augustil | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa metsajooks tuleb taas 21. augustil“

Sportland Kõrvemaa metsajooks tuleb taas 21. augustil

Sportland Kõrvemaa Nelikürituse raames on juba toimunud kolm etappi: suusamaraton, kevadjooks ja triatlon. Jäänud on veel metsajooks ja rattamaraton.

Veel ei ole hilja premeerida end Nike Air Zoom Pegasus 38 jooksutossudega! Selleks tuleb sarja viiest osavõistlusest lõpetada neli. Kui sul jäi näiteks triatlon vahele, aga osalesid kahel esimesel etapil, siis tuleb sul vaid tulla augustis jooksma ja septembri lõpus rattaga sõitma.

Kõrvemaa avafoto

Kõrvemaale tullakse iga ilmaga

KõrvemaaJuulis toimunud triatlon pakkus lisaks sportlikule väljakutsele ka ilmaüllatusi. Päike vaheldus vihmaga, sekka tugevat tuult ja õige pisut äikesemürinat.

Kõrvemaa maastikukaitseala pakub ilusaid vaateid aasta läbi ning see, kes on seal harjunud käima, soovib ikka ja jälle tagasi tulla. Sportlikus võtmes pakuvad Kõrvemaa rajad kindlasti palju pinget, aga ka vaheldusrikkust ja looduskaunist ümbrust. Lisaks kosutavale metsajooksule tasub päevaplaanidesse mahutada ka ümbruskonna avastamine.

Uus jooksurada on lihtsam

„Sellel aastal pakume osalejatele uut rada, mis on varasemast veidi lihtsam, aga kulgeb endiselt Kõrvemaa maalilistel metsaradadel ja oaasidel. Kindlasti on vähem juurikaid ja tehnilisi raskuseid. Ka distantsid on muutunud. Varasemate 6 ja 16 km asemel joostakse tänavu 5 ja 10 km. Lisaks on uus matkaklass, mida veab retkejuht Sven Luks, kes räägib toredaid jutte ümbruskonnast, loodusest ja muust,” iseloomustab peakorraldaja Rebeka Kübard tänavust metsajooksu.

Rebeka lisab, et Kõrvemaa metsajooks püüdleb igal aastal järjest rohkem rohelise suuna poole. „Metsajooksuga tahame inimesi loodusesse kutsuda, tuua neid metsale lähemale. Meie võistluskeskuse ehituski on läbimõeldum ja jätkusuutlikum. Vähem kunstlikku materjali, rohkem looduslikku. Päris 100% pole me veel bänneritest ja surfilippudest loobunud, aga püüdleme sinnapoole. Need, kes on harjunud Kõrvemaal käima, märkavad kindlasti muudatusi. Samuti saavad kõik osalejad valida, kas nad tahavad medalit. Valmistame medaleid ainult neile, kes registreerimisel selleks soovi avaldavad, seega ei tooda me medaleid liiga palju,” lisab ta.

Kõrvemaa

Jooksurada kulgeb suures osas Põhja-Kõrvemaa maastikukaitseala jalgradadel ja metsateedel. Rada on tähistatud, kuid osavõtjad peavad ohutuse huvides järgima liikluskorraldajate märguandeid.

Kõrvemaa metsajooksu lõpetajad saavad auhinnaks männiistiku

Kõik finišeerijad saavad taas kingituseks männiistiku. Selle võib jätta endale, kuid võib anda ka korraldajatele. Siis istutatakse kõik keskusesse jäetud männid mõnel ühisel üritusel sobivasse kohta.

Tule kogu perega!

Traditsiooniliselt oodatakse Kõrvemaale osalema kogu perega, sest programmis on nii lastejooks kui ka noortejooks.

Mesikäpa lastejooks on kõigile tasuta ja finišis ootab kõiki lapsi magus üllatus. Kuni 5-aastased läbivad 400 m ringi ning 6–10-aastased lapsed 800 m distantsi. Pärast sellist pingutust pole patt lubada endale midagi magusat!

Kõrvemaa

Mesikäpa noortejooksu starti on oodatud kõik lapsed ja noored, kelle füüsiline ettevalmistus on piisav 5 km läbimiseks. Metsasel maastikul toimuv jooks nõuab veidi rohkem kui pingutust kui asfaldil sama distantsi läbimine. Noortejooksu osavõtutasu 5 eurot sisaldab finišis magusat üllatust ja vett.

Pärast sportlikku pingutust on lastel võimalik mängida Mesikäpa mängude alal, ronida madalseikluspargis ja mängida footpool’i.

Tule ühistranspordiga!

KõrvemaaKorraldajad pakuvad transporti kõigile Sportland Kõrvemaa metsajooksul osalejatele marsruudil Aegviidu rongijaam – Kõrvemaa keskus – Aegviidu rongijaam. Buss väljub Aegviidu rongijaamast Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusse kell 10.55. Kõrvemaalt Aegviidu rongijaama väljuvad bussid kell 15.00 ja 16.00. Bussid on kõigile tasuta, kuid eelnevalt palume registreeruda meili teel aadressil [email protected].

Võida osalejate naeratus – tule vabatahtlikuks!

„Kõrvemaa imetabane loodus on üks osa emotsioonist, aga veel tähtsamad on sõbrad, pere, koosolemise rõõm. Kõrvemaal saab käed külge lüüa ka kõige pisem abiline,” ütleb Kõrvemaa vabatahtlike koordinaator Riina Kurg. Abikäsi vajatakse rajale, joogipunktidesse, sekretariaati ja finišisse. Soovist appi tulla palume kirjutada aadressil [email protected]. Kirjas märgi palun kindlasti oma nimi, kontakttelefon ja meiliaadress.

Kõrvemaa

Metsajooksu programm

Kõrvemaa10.00 Võistluskeskus avatud
11.00 Mesikäpa 400 m lastejooksud
11.20 Mesikäpa 800 m lastejooksud
12.00 Start 5 km distantsile ja Mesikäpa noortejooksule
12.15 Stardipauk 10 km põhidistantsile ja matkaklassile
14.00 Autasustamine

Kell 13.00 pakutakse kõikidele osalejatele suppi ja avatud on saun.
Finiš suletakse kell 16.00.

Registreeru Kõrvemaa metsajooksule!
Metsas näeme!

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Aldis Toome

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kelly Sildaru: suvel teen seda, mida muidu suusatamise kõrvalt alati teha ei saa

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus