Sportland Team tegi Pekingi olümpiamängudest tõelise spordipeo | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Team tegi Pekingi olümpiamängudest tõelise spordipeo“

Sportland Team tegi Pekingi olümpiamängudest tõelise spordipeo

Olümpiamängud pakuvad spordisõpradele alati väga erilisi emotsioone ja kustumatuid elamusi. Aga et neid veelgi rohkem võimendada tegi Sportland Team Pekingi olümpiale kaasaelamise eriti põnevaks.

„Lisaks püsivale kaasaelamisele korraldasime erinevaid väljakutseid. Üheks väljakutseks oli värskes õhus liikumine. Tiimi liikmed said ise valida, mida nad soovivad väljas teha – jalutada, joosta, suusatada või hoopis matkata. Sel korral oli läbitud kilomeetritest olulisem väljas liigutud aeg. Populaarseimaks tegevuseks kujunes suusatamine. Teiseks väljakutseks oli jagada sotsiaalmeedias hetke oma kaasaelamisest Eesti koondislastele,“ selgitab Sportlandi kliendikogemusjuht ja olümpia projekti vedaja Kaspar Grossfeldt.

Liikumisväljakutsest võttis osa 23 inimest. Kõige kauem liikus värskes õhus Elizaveta Pechurichko (Sportland Järve). Tema eelistuseks oli nautida värsket õhku kõndides ja seda kokku 32 tundi. Osalejad liikusid kokku 209 tundi.

Sportland Team
Sportland Team. Foto: Rasmus Kooskora

„Väga populaarne oli ülimalt tasavägine ennustusvõistlus. See lisas olümpia jälgimisele tublisti põnevust. Lisaks toimus töötajatele erinevate talispordialade tutvustus. Siseveebi kaudu said kõik end kurssi viia spordialade ajaloo, reeglite, tehnikate ja varustusega,“ lisab Kaspar.

Tal on hea meel, et sportlik hasart jõudis kogu tiimini ja kõik leidsid endale sobiliku viisi, kuidas seda välja näidata. Tema sõnul oli kõikide tegevuste eesmärk ühine – toetada omasid ja nakatada noori inimesi suurema spordipisikuga. „Oleme uhked oma sportlaste üle ja anname panuse, et tulevikus oleks neid veel rohkem,“ võtab ta Sportlandi sõnumi lühidalt kokku.

Sportland Teami oma olümpiasaadik

Suure panuse olümpiavaimu hoidmisele andis Sportland Tartu Kaubamaja ja Sportland Eeden Outleti juhataja Taivo Pallotedder, kes täitis Sportland Teami olümpiasaadiku rolli. Auväärt tiitel anti just tema kanda, sest Taivo on väga hästi kursis erinevate talispordialadega, ta on tegelenud võistlusspordi tasemel kahevõistluse, suusahüpete ja murdmaasuusatamisega ning harrastanud lumelauasõitu, mäeuusatamist ja uisutamist. „Sportland Teami olümpiasaadiku ülesandeks oli kajastada Pekingi taliolümpiamänge Sportlandi siseveebis Sponetis. Tutvustada erinevaid spordialasid ja hoida kõiki Sportlandi töötajaid kursis Eesti sportlaste tulemustega,“ tutvustab Taivo oma tegevust.

Taivo
Taivo Pallotedder. Foto: erakogu

Ta ise püüdis jälgida nii palju päevaseid otseülekandeid kui võimalik, kuid pidi sageli ka järelvaatamise võimalusi kasutama. „Kõige rohkem jälgisin laskesuusatamist, kuna see on vaieldamatult üks ettearvamatumaid spordialasid. Lisaks vaatasin kahevõistlust, suusahüppeid ja murdmaasuusatamist,“ sõnab ta.

Ennustusvõistlusel käis tihe rebimine

Üks põnevamaid Sportland Teami ettevõtmisi olümpia ajal oli kahtlemata ennustusvõistlus, millest võttis osa 78 tiimiliiget. Kõige paremini õnnestus tulemuste ära arvamine Nataly Roosel, kes pistis taskusse ennustusvõistluse võidu. „Ennustamiseks olid loodud nii valikvastustega kui ka avatud vastustega küsimused. Kõik küsimused tuli 4. veebruariks korraga ära vastata ning kahjuks või õnneks eksimisruumi ei antud. Jooksvalt tehti tulemustest kokkuvõtted, mis hoidsid pinget üleval. Kuni viimase hetkeni ei saanud oma kohas kindel olla,“ räägib Nataly toimunust.

Nataly
Nataly Roose Kõrvemaa suusapäeval. Foto: Timo Müürsepp

Ennustamine on teadagi tänamatu töö, aga pisut eeltööd võib hea tulemuse saavutamisel väikese eelise anda. „Mõne asja üle sai perega arutatud ja vaieldud, kuid lõpliku otsuse tegemisel pidin oma teadmistele ning arvamustele kindlaks jääma. Edukaima riigi valimisel tegin näiteks eelnevate aastate võitude uuringu ja sellest olenevalt ka oma järeldused,“ kirjeldab ta väikest eeltööd.

„Minu jaoks oli kõige lihtsam küsimus: mitmenda koha saavutab Kristjan Ilves Peking 2022 taliolümpiamängude normaalmäe võistlustel? Viimasel minutil vastates oli mul eelis teadmise osas, et Ilves on koroona positiivne ega saa sellel võistlusel osaleda. Kõige raskemaks ennustamiseks osutus edukaima sportlase valimine. Pidin selle juures natukene maad uurima ja kõhutundele toetuma,“ sõnab Nataly, kel õnnestus ära arvata, et edukaima sportlase tiitli saab Norra laskesuusataja Johannes Thingnes Bø.

Ennustusvõistluse võidu pärast käis tihe rebimine, kuna Sportland on täis sportlikke ja võistlushimulisi inimesi. „Minu koht jõudis vahepeal langeda, kuid siis taas lõpusirgel tõusta. Ise olin ka natukene üllatunud kui nägin oma nime tabeli tipus,“ rõõmustab Nataly.

Kohe tema järel olid võrdse tulemusega viis tublit ennustajat Terje Kaunissaar (Sportland Lõunakeskus), Maarja Õis (Sportland Ülemiste), Triin Undla (Sportland Lõunakeskus), Jaana Ellmann (Sportland Outlet Centre) ja Nelli Nilson (Sportland Kontor).

Olümpia on suurim spordipidu

Nii Nataly, Kaspar kui ka Taivo peavad olümpiamänge väga oluliseks spordisündmuseks ning tõdevad, et suurimat rõõmu toovad Eesti sportlaste saavutused. „Minu jaoks oli kõige kaasahaaravam Kelly Sildaru pronksisõit. Kõik olid tooli äärtel ja elasid tema võistlusele täiel rinnal kaasa. Samuti oli väga meeldejääv iluuisutamine, kuna ma naudin tohutult uisutajate graatsilisust ning imestan iga kord, kuidas suudetakse nii elegantselt teha nõnda keerulisi elemente,“ sõnab Nataly.

Kelly
Kelly Sildaru tulemused pakkusid paljudele eestlastele suurimat rõõmu

Taivo meelest on olümpia suurim spordipidu, kus parimad atleedid üle maailma püüavad realiseerida oma nelja aasta pikkuse ettevalmistuse parimaks tulemuseks. „See on ka väga tähtis pikaajalise traditsiooni jätkamine eelkõige väärtuse osas, mis läbi olümpiasümboli – viis ühendatud rõngast – ühendab kõigi viie kontinendi maad ja rahvad ning annab oma panuse parema maailma rajamisse. Eelkõige on mängud aga mulle kui tugitoolisportlasele kahtlemata fantastiline vaatemäng. Endise kahevõistlejana läks mulle väga korda Kristjan Ilvese tohutu eneseületus kahevõistlusluse suure mäe võistlusel,“ lausub ta.

Kaspar ütleb, et temale tähendavad olümpiamängud palju sporti ja meelelahutust. „Olümpial on minu jaoks väga eriline tähendus, sest tänu sellele ma umbes viieaastaselt spordi üldse avastasin. Vaatasin telekast innukalt erinevaid võistlusi ja tundsin, et tahan ka võistelda ja midagi saavutada. Pekingi eredaimateks hetkedeks jäid Kelly Sildaru pronks ja Soome hokikuld. Kuna mulle meeldib väga vaadata hokit, siis elasin põhjanaabritele tugevalt kaasa. Nende võit oli maru,“ võtab ta emotsioonid kokku.

Kaspar
Kaspar Grossfeldt. Foto: erakogu

Tekst: Merilin Piirsalu

Avafoto: Karli Saul /EOK

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Otepää võõrustab laskesuusaspordi koorekihti

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus