Sportland Ülemiste klienditeenindaja Maie Belova: sport on minu kirg | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Ülemiste klienditeenindaja Maie Belova: sport on minu kirg“

Sportland Ülemiste klienditeenindaja Maie Belova: sport on minu kirg

Sportland Ülemiste kaupluse klienditeenindaja Maie Belova hindab kõrgelt head kokakunsti, sõbralikku kollektiivi ja sporti. Viimased kaks käivad temal vägagi käsikäes, kuna töö spordikaupluses annab talle positiivset energiat nii klientide kui enda sportlike eesmärkide saavutamiseks. Sportlandist leidis ta ka oma armastuse.

Mida tähendab klienditeenindaja töö Sportlandi kaupluses?

MaieKlienditeenindajana nõustan kliente, pakun erinevaid tooteid ning olen klientidele abiks. Mulle väga meeldib inimestega suhelda ja neile nõu anda. Olen ka ise sportlik inimene ja kuna ma tean, kuidas uued spordiriided võivad anda treeningutele uut indu juurde, siis on rõõm seda ka klientidele pakkuda.

Mis sulle su töö juures kõige enam meeldib?

Mind köidab see, kui saan abiks olla mitte ainult meie klientidele, vaid ka uutele töötajatele. Rääkisin sellest ka meie kaupluse juhatajale ja nii olengi saanud olla uutele töötajatele mentoriks. Saan neid kuulata, olla toeks, õpetada ja motiveerida. Olen enda kohta saanud ka tagasisidet, et ma olevat väga rõõmsameelne ja abivalmis. Seda on väga hea kuulda. Olen mentorlusele tähelepanu pööranud lähtudes oma kogemusest uuel töökohal alustades – alguses tundus veidi hirmutav, aga kui keegi oli pidevalt sõbralikult abiks ja julgustas sisseelamisel, siis läks kohanemine palju rutem ja mõnusamalt.

Mida tähendab sinu jaoks parim töökollektiiv?

Kui poolteist aastat tagasi Sportlandi tööle kandideerisin, siis mulle väga meeldis juhataja motiveeritus ja meeskond, kellega koos töötada. Tulin Sportlandi tööle sellepärast, et olen ka ise sportlik inimene ja mulle meeldivad sporditooted ja -kollektsioonid, millega saan nüüd igapäevaselt tegeleda.

Meil on päris palju sportlikke ühisüritusi, eriti Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Lisaks on veel hulgaliselt erinevaid spordiüritusi, millel osalemine on Sportlandi töötajatele tasuta. Sellised ühised ettevõtmised motiveerivad mind väga.

Jooksvalt toimub tööl ka muid ühiseid olemisi, näiteks sünnipäevi peetakse koogisöömisega ja see on hästi tore. Meil on väga positiivsed ja kokkuhoidvad kolleegid.

Maie

Kuidas oskad kaupluses ära tunda, millist suhtlust klient vajab?

Lähtun sellest, mida ma ise kliendina ootan. Eelistan kauplustes kõigepealt omapäi pisut ringi vaadata, ilma et keegi kohe tuleks küsima, mida ma vajan. Inimeste kehakeel on kõnekas ja nende soovidest saab üldjuhul aru. Minu arvates on oluline anda kliendile aega rahulikult poes kaubaga tutvumiseks ning alles siis, kui ta soovib abi, lähen ja abistan hea meelega.

Millised tööalased eesmärgid oled endale seadnud?

Maie BelovaMinu esimene eriala on kokk ja pagar, aga kuna mulle see valdkond tööna väga hästi ei sobi, sest mu kirg on sport, siis õppisin personaal- ja rühmatreeningute treeneriks. Kindlasti soovin jätkata tööd Sportlandis, sest see väga meeldib mulle. Lisaks annan kord nädalas rühmatrenne. Edaspidi sooviksin treeneritööd veidi suuremas mahus teha, sest mulle meeldib liikuda ja ka teisi selleks innustada. Õnneks on töögraafik Sportlandis paindlik ning võimaldab lisaks ka treeneritööd teha.

Kevad on juba mõnda aega käes ning inimesed hakkavad aktiivsemalt väljas liikuma. Mida kliendid kevadel spordikauplusest kõige enam ostavad?

Kevadel ostetakse selgelt rohkem spordiriideid ja jalatseid. Ilmselt on see nii seoses sellega, et kevadeti ikka tahetakse spordivarustust uuendada. Mõistan seda väga hästi, kuidas uued riided tõstavad trennimotivatsiooni. Mulle väga meeldivad sportlikud riided, käin nendega sageli ka vabal ajal. Kevadel ostetakse palju ka jalgrattaid ja rulluiske, sest tahetakse rohkem väljas liikuda ja aktiivsem olla.

Kas sul on ka mõned lemmikud spordiriided?

MaieSportland Ülemiste kaupluses on väga suur brändide valik, mis kõik on mulle tuttavad, kuna mu lemmik osakond töötamiseks on naisteriiete osakond. Mulle väga meeldivad Nike ja Casalli tooted, sest need on ilusad ja mugavad. Kuna ma liigun palju, annan trenne ja teen ise ka trenni, siis spordiriiete valik minu garderoobis on üsna suur. Trenniriideid ei ole kunagi liiga palju.

Ka minu jalatsiriiul on üsna mahukas, sinna kuuluvad paar paari jooksujalatseid ja kümmekond paari vabaaja jalatseid. Ilmselt on ka siin mõjutajaks minu töökoht, sest ma näen valikut kvaliteetsetest ja pilkupüüdvatest jalatsitest iga päev. Mingid tooted lihtsalt jäävad silma ja soovin neid ka endale osta.

Meeldiva töö kõrval on väga oluline ka vaba aega mõnusalt veeta. Millised on sinu hobid, mis sul vabal ajal silma särama panevad?

Mulle meeldib söögitegemine, mida olen ka koolis õppinud. Mu lemmiktoit on kanakarri. Teen meelsasti süüa nii kodus mehele kui sõpradele, kes kõik kiidavad mu roogi.

Samuti on mu hobiks jooksmine, millega tegeleb ka minu elukaaslane. Sageli jooksemegi koos. Koos treenimine annab mulle palju motivatsiooni, sest tal on suur jooksukogemus ja rohkelt teadmisi, mida ta hea meelega ka mulle edasi annab. Mu elukaaslane töötab samuti Sportland Ülemiste kaupluses. Tegelikult me kohtusimegi tööjuures. Tema juba oli seal ametis, kui mina alustasin. Tööl on õnneks hästi paindlik graafik ja saame sättida nii, et oleme koos tööl ja koos ka vabad. Vabal ajal meeldib meile lisaks jooksmisele koos ka korvpalli vaadata.

Millised on su jooksuplaanid lähiajal ja pikemas plaanis?

MaiePlaanin maikuus joosta Tallinnas Maijooksul, kus käisin ka eelmisel aastal ja see üritus avaldas mulle suurt muljet. Seal oli nii palju naisi, kes ühiselt jooksid ja kõndisid ning kevadist melu nautisid.

Minu pikim jooks seni on olnud eelmisel aastal läbitud poolmaraton. Ma oleks soovinud küll veidi paremat aega, aga pere ütles, et nad on minu üle ääretult uhked. Mulle see väga meeldis ja plaanin ka sel aastal poolmaratoni joosta. Kunagi tahaksin ka maratoni läbida, aga millal täpselt, ei oska praegu öelda. Maratoniga ei kiirusta, sest enne on vaja laduda hea põhi, et pikk distants pakuks mõnusalt positiivse kogemuse.

Tekst: Pille Kalda
Fotod: Pille Kalda / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tõkkesprinter Keiso Pedriks: tõkkejooks on nii füüsiliselt kui ka vaimselt väga suur väljakutse

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus