Sportland Viru müügiäss Daana innustub nii tööst kui spordist | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Viru müügiäss Daana innustub nii tööst kui spordist“

Sportland Viru müügiäss Daana innustub nii tööst kui spordist

Sportland Viru klienditeenindaja Daana Suun peab oma edu saladuseks positiivset ellusuhtumist, tahet inimesi aidata ning spordikirge. Jooksusõbrana on ta ära proovinud pea kõik poes müügil olevad jooksujalanõud ning viib end alati kurssi tooteid puudutavate nüanssidega, et olla klientidele kõige paremaks teejuhiks.

Põhjalikele teadmistele lisaks on tema müügiarsenalis särav naeratus, eriline soojus ja elementaarne viisakus. „Kui klient siseneb kauplusesse, tervitan viisakalt, tutvustan end ning pakun abi. Ma ei jälita inimesi, aga samas ei ole ka eriti tagasihoidlik, sest klienti ei tohi karta. Need, kes abi ei vaja, annavad sellest ka üldjuhul kohe teada,” ütleb Daana ja lisab: „Kui eestlased ja siinsed vene rahvusest inimesed üldjuhul pigem ei soovi lähenemist, siis soomlased, külalised Venemaalt ja Itaaliast lausa ootavad, et käiksid nendega koos poes ringi ning tutvustaksid erinevaid tooteid. Minu jaoks on tähtsaim, et klient lahkuks kauplusest endale sobivaima tootega/toodetega ja heade emotsioonidega.“

Keeltest valdab ta vabalt nii vene, inglise kui itaalia keelt ning plaanib peatselt alustada soome keele õpingutega, kuna poes ei möödu ilma soomlastest klientideta päevagi.

Daana SuunHarib end klientide paremaks nõustamiseks

Sportland teeb Daana kinnitusel põhjalikke tootekoolitusi, millel osalemine pakub talle suurt huvi. „Müüdavaid tooteid on väga oluline tunda  Meil toimuvad koolitused vastavalt brändile, vajadusel loen lisamaterjali juurde. Veebikeskkonnas on päris tihti ka erinevad videomaterjalid ja erinevad küsimustikud, põhjalik tutvumine nendega aitab samuti,” ütleb ta.

„Olen Sportlandist soetanud endale pea 99 protsenti treeningvarustusest, tean, mis on erinevate toodete plussid ja miinused ning kindlasti toetun nõu andmisel ka oma kogemusele. Sortimendiga kursis olemisest ainuüksi ei piisa, hea müügitöö tegemisele aitab oluliselt kaasa kliendi tundma õppimine, et just tema vajadustele see kõige õigem toode leida. Detaile, millele tähelepanu pöörata, on väga palju ja minu esimene eesmärk pole kindlasti inimestele kõige kallimaid asju peale suruda. Klientide hinnatundlikkus ja soovid on erinevad ja kui saad hea kontakti, leiad õige asja, siis tavaliselt ostetakse see ära ning võetakse midagi lisaks – müüd tossud ja lisaks sokid või mütsi ja kindad,” toob ta näite.

Kirg oma töö ja spordi vastu väljendub kõige ehedamalt nii müüginumbrites kui klientide tagasisides, nii mõnigi tuleb poodi tagasi ja uurib, kas Daana on sel päeval tööl. Naine möönab, et teataval määral on tal tekkinud püsiklientuur.

Daana Tallinna Maratoni pjedestaalil (paremalt teine)
Daana Tallinna Maratoni pjedestaalil (paremalt teine)

Töötab parima tööandja heaks

Sportlandi kui tööandjaga on ta väga rahul. „Suureks plussiks on suurepärane töögraafik, vahvad ühisüritused ja ülemuste paindlik suhtumine, kolleegid on ka äärmiselt toredad. Lisamotivatsiooni pakuvad spordiüritustel tasuta osalemise võimalused ja soodustused MyFitnessi spordiklubi külastusel. Vahvad on ka erinevad müügivõistlused. „Hiljuti just üks oli, mul läks hästi ning sain kuu lõpus endale uued jooksujalanõud valida.”

Napilt alles viis aastat tagasi jooksuspordiga alustanud Daanal jooksujalatseid ikka kulub. „Mul on neid kodus hetkel vähemalt 30 paari. Brändidest on kindlaks lemmikuks kujunenud Nike, kuid olen avatud ka kõigele muule ja võimalusel proovin turule tulnud uued tooted kindlasti ära. Oma töös tulevad mulle need kogemused ainult kasuks,” usub ta.

Las Vegases
Las Vegases

Leidis jooksukire tänu sõpradele

Jooksurajale sattus ta pooljuhuslikult heade sportlike peretuttavate eeskujul, kellega koos meeldib Daanale väga reisida. „Jooksin minu elu muutnud esimesed viis kilomeetrit täpselt viis päeva pärast poja sündi. Esimese maratoni seljatasin hea sõbra ning klassikaaslase Bert Tippi juhendamisel Las Vegases umbes aasta hiljem ja lõpetasin selle naiste arvestuses kuuendal kohal ajaga 3:17.55,” meenutab väljakutseid armastav naine.

Daana on hea näide ja eeskuju nendele, kes usuvad, et hea tahtmise ja kõva töö tagajärjel on kõik võimalik. Ta parim tulemus ehk aeg 2:56.17 tuli mullu üsna ekstreemsetes oludes joostud Pisa maratonilt, mis oli tema jaoks kuues nii pikk mõõduvõtt. Keeruliseks tegi võistluse külm ilm ja tõik, et rajale valis eestlanna lühikesed jooksuriided. „Ilmaennustuse kohaselt pidi tulema üheksa plusskraadi, kuid stardis oli hoopis -4 ja finišis +2, lisaks hakkas veel ka vihma tibutama.” Uus isiklik rekord sündis tänu Roman Fostile, kes naist treenimisel juhendas.

Daana suurest unistusest, teha kaasa maailma kuuel suurimal maratonil, on puudu veel Bostoni ja Tokyo maratonid. „Tokyo võistlusel olen juba kirjas, Bostoni maratoni registreerimine pole veel alanud,” teatab ta ja loodab, et suudab püstitatud eesmärgini jõuda järgmisel aastal.

Ambitsioonid peavad suured olema ning nõnda mõlgutab ta mõtteid ka kunagi olümpial startida. „Eks näis, kuidas jalad ja tervis nii kõrgele tasemele jõudmiseks vastu peavad. Koormus on hetkel üsna suur, sest enne tööle jõudmist tuleb esimene trenn ära teha ning õhtul teine otsa.”

„Tuleb olla positiivne ning seda teistega jagada, sest emotsioonid on need, mis viivad edasi!“ rõhutab ta.

Tekst: Marta Vasarik

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Laagrilapse lahe suvi

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus