Sportlandi podcast „Be 1st!” toob kuulajateni Eesti superkangelaste lood | Sportland Magazine

Jaga „Sportlandi podcast „Be 1st!” toob kuulajateni Eesti superkangelaste lood“

Sportlandi podcast „Be 1st!” toob kuulajateni Eesti superkangelaste lood

Kas sulle meeldib kuulata inspireerivaid lugusid? Õppida teiste kogemustest ja mõelda suurelt? Sel juhul on just sinule mõeldud Sportlandi podcast „Be 1st!“, mida saab kuulata Spotify vahendusel.

Sportlandi missioon on alati olnud muuta noorte inimeste elu huvitavamaks, paremaks ja emotsionaalsemaks. Seda sama tehakse ka läbi podcast’i. „Me räägime inimestega, kes Sportlandile omaselt on „Be 1st“ mentaliteediga, tehes kõike oma elus täiskäigul kartmata olla esimene. Olgu tegu sportlase, ettevõtja või muul moel maailmaparandajaga, eesmärk on sukelduda nende inimeste mõttemaailma, kes loovad uusi normaalsusi ja suudavad saavutada uskumatuid tulemusi,“ kõlab podcast’i sissejuhatuses saate tutvustus.

Miks podcast?

Podcast’i loomise idee tekkis Sportlandi kevadise superstaarikampaania käigus. „Tõdesime, et Sportlandi kampaanias osalevate inimeste lood on palju sisukamad ja sügavamad, kui üks foto suudab edasi anda ning leidsime, et hea oleks nende inimestega pikemalt ja rohkem rääkida,“ lausub podcast’i tagamaade kohta Kairi Killing, kes on üks saatejuhtidest. Kairi veab podcast’i enamasti koos Sandra Rajuga, aga saatejuhina on kaasa löönud ka Sportland International Groupi turundusdirektor Henri Kruusel.

Kes on külalised?

Esimene episood läks eetrisse 23. mail, kui saatekülaliseks oli folkbänd Trad.Attack!. Lisaks neile on seni vestlemas käinud veel Hanna Martinson, Kristo Elias, Liis Velsker, Willim Kass, Ain-Alar Juhanson ja Eeva Esse.

Podcast ilmub sagedusega kord nädalas ja hulgaliselt põnevaid jutuajamisi on veel ees, sest inimesi, kellega Sportland koostööd teeb, on väga paljude suurepäraste sportlaste, muusikute ja mõjuisikute hulgas. Neil on igaühel oma lugu, mida kuulajatega jagada. Kui kasvõi üks inimene saab jutuajamisest inspiratsiooni oma elus midagi paremaks muuta või sellest midagi õppida, siis on saade oma eesmärgi täitnud.

Sportlandi podcast

Kuidas podcast sünnib?

Nagu iga asja elluviimine, vajab ka podcast’i tegemine ettevalmistustööd. „Meil on Sandraga töö laiast laastus selliselt jaotatud, et tema valmistab ette küsimused ehk teeb uurimustöö. Saate osas on meil paika pandud kindel formaat – alustame igat podcast’i mänguga „Minu esimene…“, kus küsime saatekülaliselt tema esimese õnnestumise, läbikukkumise, Instagrami postituse jms kohta. Edasi räägime tööst, maailmavaatest ja spordist. Kui saade on salvestatud, siis on minu kord lõigata see kompaktseks tervikuks, sest juttu on meil tavaliselt rohkem, kui ühte 40-50 minuti pikkusesse episoodi mahub,“ selgitab Kairi.

Ta tõdeb, et selle töö juures on kõige paeluvam inimeste lugude kuulamine. „Isegi kui ma olen mõne saatekülalisega varem koostööd teinud, siis vestluse käigus avastame päris palju uut ja põnevat tema mõttemaailma ja maailmavaate kohta. Meie külalised jagavad ka väga heldelt nippe ja trikke, mida nad ise elus kasutavad,“ lisab ta.
 
Ole parim versioon iseendast!

Kairi arvates võiks „Be 1st!“ podcast’i kuulata kõik, kas tahavad iga päev olla parim versioon iseendast. „See on ideaalne kuulamine, kas siis trenni või söögi tegemise ajaks või niisama jalutuskäigul olles, sest saade on nii meelelahutuslik kui ka hariv,“ kinnitab ta.

Iga podcast’i lõpus paluvad saatejuhid külalistel soovitada mõnda raamatut, mida tasuks lugeda või podcast’i, mida võiks samuti kuulata. Näiteks Kairi ise on saanud küllaga inspiratsiooni ja häid ideid Nike podcast’ist TRAINED ning soovitab lisaks Sportlandi podcast’ile teistel sedagi kuulata.

Sportlandi podcast’i puhul jääb eriliselt silma selle graafika. Nimelt teeb andekas ja rahvusvaheliselt tuntud Eesti illustraator Karmo Ruusmaa igast saatekülalisest joonistuse, kus kujutab neid superkangelasena.

Just superkangelased saatekülalised tegelikult ongi ning selles saad oma kõrvaga veenduda, kui podcast’i kuulajaks hakkad!

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erakogu. Joonistused: Karmo Ruusmaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Spordibrändid mõtlevad keskkonnasäästlikult

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus